gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Aaltenaar ontdekt Doetinchemse historie in vergeten kelder

b0c1482fcb3d5c38c7c187dbb6588375.jpg

Een verstopte kelder die tientallen jaren niet open is geweest onder de woonkamer van je huis vinden. Het lijkt de droom van elke archeoloog. Voor Bart Lindeboom uit Aalten werd het vorige week realiteit. Behalve een extra ruimte, trof de Aaltenaar ook twee historische flessen van een Doetinchems bedrijf aan.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
“Ik wist al wel dat er een kelder onder het huis moest zijn, want in de tuin van de buren zit een soort roostertje met een raam”, zegt Lindeboom. “Maar wat daarachter zat, had ik geen idee van. Ik vermoedde een kolenbunker.” Lindeboom wilde vloerverwarming aanleggen in zijn woonkamer en haalde voor de voorbereidingen het laminaat van de vloer. Toen de Aaltenaar een deel van de vloer uit zijn woonkamer haalde vond hij midden in de ruimte een luik. “Dat luik bleek naar een verrotte houten trap te gaan”, zegt Lindeboom, die verbaasd was over de omvang van de ruimte. “Je kunt er gewoon in lopen, de kelder is ongeveer 3,5 bij 5,5 meter. Het is niet echt klein, ik kan er gewoon in staan.” Volgens de Aaltenaar zijn de vorige drie bewoners van de woning nooit in de kelder geweest.

Als klap op de vuurpijl vond Lindeboom een stel zwerfkeien, zogenaamde Zuurkoolflint’n (kei waarmee inmaakpot werd afgedekt VZ.), en twee bijzondere flessen in zijn ‘gloednieuwe’ kelder. Via Facebook kwam Lindeboom erachter dat de twee flessen ‘citroenkwast’ (een soort warme citroenlimonade VZ.) afkomstig zijn van de Doetinchemse firma Vinkenborg. De oudste advertentie van deze flessen die nog te vinden is, komt voor in De Graafschap Bode van vrijdag 24 April 1925. Lindeboom heeft al een plekje voor de twee limonadeflessen gevonden: “Iemand van het Stadsmuseum Doetinchem wilde de flessen hebben. Dat vind ik een geweldig idee, ik hoef die flessen zelf niet.”

De tekst gaat verder onder de foto
287fc203608cd78dd1e89762f2ece9ce.jpg
Ondanks dat Lindeboom blij is met zijn vondst, is het nog maar de vraag of die vloerverwarming er wel kan komen, mede doordat het luik van de kelder midden in de woonkamer zit. “Die vloerverwarming moet je op isolatie leggen, maar ik zit met een kelder. Wanneer ik de vloerverwarming op het plafond van de kelder leg raak ik te veel warmte kwijt”, aldus Lindeboom, die toch de keuze tussen vloerverwarming of een kelder lijkt te moeten maken.

Lees ook

Loraine van Aalten.jpg

Doetinchemse Loraine (27) deelt haar verhaal in Over Mijn Lijk

Het leven van de 27-jarige Loraine van Aalten uit Doetinchem ziet er al enkele jaren anders uit dan dat van veel leeftijdsgenoten. In 2023 kreeg ze te horen dat ze eierstokkanker heeft en niet meer beter wordt. Om dat verhaal te delen met zoveel mogelijk mensen, is de Doetinchemse een van de deelnemers aan het seizoen van het BNNVARA-programma ‘Over mijn Lijk’.

685024511_1388645903305468_2465330173477600560_n.jpg

Brandweer Bergh helpt bij blussen natuurbrand ’t Harde

Brandweer Bergh heeft afgelopen avond en nacht geholpen met het bestrijden van de grote natuurbrand op een militair oefenterrein in ’t Harde. De Achterhoekse spuitgasten zijn inmiddels weer terug.

KinderboerderijDidam0.jpg

Beschimmeld eten en hondenpoep; kinderboerderij Didam klaar met dumpingen

Vrijwilligers van de kinderboerderij in Didam zijn boos. Keer op keer worden er dingen over het hek gegooid en daarmee bij de dieren gedumpt. Van beschimmeld eten tot hondenpoep en zelfs extra dieren. De maat is vol, dus gooien ze nu camerabeelden online om een dader op te sporen.

Ankersmid0.jpg

Hengeloër Ankersmid rijdt eerste én laatste keer Superbike op Varsselring: ‘Doodzonde’

Het Bronckhorster dorp Hengelo staat aan de vooravond van de jaarlijkse wegraces op de Varsselring. Voor Hengeloër Wesley Ankersmid krijgt het raceweekend een bijzonder karakter: de coureur maakt zijn debuut in de Superbike-klasse, terwijl dat meteen zijn laatste keer is. De klasse verdwijnt namelijk uit het International Road Racing Championship.

KERKETTEN0.jpg

Martinuskerk Etten komt met noodkreet: ‘Volstrekt onhaalbaar!’

De pas geopende Martinuskerk in Etten heeft een noodkreet gestuurd naar het college van de gemeente Oude IJsselstreek. Het bestuur van Stichting Erfgoed Martinuskerk zegt dat de huidige vergunningen en handhavingsmaatregelen het goed kunnen draaien van de kerk onder druk zetten. Volgens hen zijn de geluidsnormen ‘volstrekt onhaalbaar’ en beperken de regels de mogelijkheden flink.

Europabrug0.png

Onderhoud aan Europabrug Doetinchem: flinke hinder door werkzaamheden tot half juni

Weggebruikers die regelmatig over de Europabrug in Doetinchem rijden, moeten in mei en juni rekening houden met flinke hinder. De brug krijgt namelijk een flinke opknapbeurt. Daarbij wordt de weg op de brug meerdere keren deels of volledig afgesloten voor het verkeer.