gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Horecazaken gaan Doetinchemse minima opnieuw voorzien van kerstdiner

7c4fbc020652b78a479493873a512b84

Voor het tweede jaar op rij slaan initiatiefnemers Robby Welling en Maarten op de Weegh de handen ineen om het Grootste Kerstdiner te organiseren. Vorig jaar konden bijna achthonderd personen genieten van een drie gangen diner, dit jaar willen ze dat voor duizend mensen realiseren.

Serena Speet |
"Het is helaas nog steeds hard nodig. Door alle stijgende prijzen is het misschien nog wel meer nodig dan vorig jaar", vertelt Op de Weegh, initiatiefnemer van het kerstdiner en bestuurslid bij de voedselbank, waar hij de rijen ziet toenemen. De initiatiefnemer verwacht daarom ook dat de vraag naar een warme maaltijd tijdens Kerst nog groter zal zijn dan vorig jaar: "Volgens onze schatting zouden rond de 3500 mensen in Doetinchem aanspraak mogen maken op een gratis kerstmaaltijd. Dus die duizend maaltijden zullen zo vergeven zijn."

Net als vorig jaar helpen een groot aantal Doetinchemse horecazaken weer mee om het kerstdiner te verwezenlijken. "De bereidwilligheid van deze restaurants is weer ongekend groot", aldus Welling, die naast initiatiefnemer ook eigenaar is van Stadscafé Simons. "Ze willen graag iets doen voor de mensen die het minder hebben." Net als vorig jaar wordt een driegangenmaaltijd klaargemaakt die thuisbezorgd wordt op kerstavond.

Duizend maaltijden wordt spannend
De initiatiefnemers mikken op duizend maaltijden: "Of het ons helemaal gaat lukken, wordt nog spannend", laten ze weten. "De bereidwilligheid is er bij de horeca en de andere partners. De vrijwilligers om te helpen bezorgen stromen ook al binnen." Het enige wat de initiatiefnemers nog nodig hebben zijn donaties: "Vorig jaar was het Naoberschap groot en we gaan er vanuit dat dat dit jaar minimaal even groot is."

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-02 at 14.30.52

Fietser overleden na aanrijding in Doetinchem

Een fietser is overleden na een aanrijding op de Varsseveldseweg in Doetinchem. Een traumahelikopter is opgeroepen en landde in een nabijgelegen weiland, maar hulp mocht niet meer baten.

VB_FCEIGRA10

De Graafschap wil doorpakken in Eindhoven, Kwint aast op eerste treffer

Na de overwinning op FC Den Bosch op De Vijverberg hoopt De Graafschap zaterdag tegen FC Eindhoven de weg omhoog verder in te slaan. De Superboeren wonnen twee van hun laatste drie wedstrijden en trainer Thomas Duivenvoorden merkt dat het vertrouwen binnen zijn ploeg steeds verder groeit.

DiesmeToren10

Zes miljoen nodig voor Diemse toren: ‘Icoon moet behouden blijven’

Bijna zes miljoen euro is nodig om de Didamse Mariakerk en de bijbehorende toren te restaureren. De actie ‘Red de Diemse Toren’ wordt vrijdagavond officieel afgetrapt. Initiatiefnemer Ted Kok hoopt dat inwoners en bedrijven uit Didam de schouders eronder zetten.

Grens Suderwick Duitsland 2025

Achterhoek legt Duitslandplannen vast: goede buren, één koers

Het ligt niet aan de contacten met de Duitse partners. Die zijn goed. “Nederlandse en Duitse bestuurders weten elkaar snel te vinden”, zeggen Duitslandcoördinatoren Andrea Arens en Miranda van Balveren. Wat tot dusver ontbrak, was een gezamenlijke koers: één document waarin de acht Achterhoekse gemeenten vastleggen welke onderwerpen in de samenwerking met Duitsland voorrang krijgen.

WhatsApp Image 2026-10-02 at 10.55.02 (1)

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een bewolkt maar aangenaam weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanuit Silvolde voorspelt Gerrit een aangenaam weekend.

Derksen_Geld2

Montferland betaalt werkende wethouder bijna 2.000 euro per maand aan wachtgeld

Montferland betaalt wethouder Jeanette Derksen bijna 2.000 euro per maand aan wachtgeld, terwijl ze gewoon actief is als wethouder. Derksen is na de gemeenteraadsverkiezingen minder gaan werken: van 100 naar 80 procent.