gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Heiligenbeeldenmuseum Kranenburg na 25 jaar nog altijd groeiende

00249758588b4cd316e77b551ec9beb2

Al 25 jaar is het rijksmonument de Antoniuskerk in Kranenburg het decor van het Heiligenbeeldenmuseum. In het museum staan enkele honderden beelden van heiligen uit het Christendom. Om de nog altijd groeiende collectie te kunnen huisvesten is er naast de kerk een opslagruimte gebouwd, waar de ruim 2500 beelden in worden opgeslagen.

Viggo Zweverink | Nick Hermsen |
"Maria's, het Heilig Hart en de apostelen, aan iedere heilige zit een verhaal", aldus bestuurslid Bart Overbeek. De hele collectie telt meer dan 2500 beelden, waarvan sommigen meer dan vijfhonderd kilo wegen. Om de standbeelden dichtbij huis te hebben, is er een opslagruimte naast de kerk gebouwd, die in september in gebruik wordt genomen. Volgens Overbeek was dat onder meer nodig omdat het makkelijker wordt om de beelden te onderhouden: "Wij worden allemaal ouder, nu moet je het overal ophalen." Met de nieuwe ruimte hoopt het museum toekomstbestendig te blijven.

Het jubileumjaar staat in het teken van 'vallen en opstaan', iets wat volgens het bestuur goed bij het museum past. "Dit hebben wij gedaan vanwege het 25-jarig jubileum, het was niet altijd makkelijk", aldus Overbeek over de keuze voor het thema. "Soms ging het goed, dan werd het weer wat minder. Toch hebben wij altijd het hoofd boven water gehouden." De collectie breidt zich door donaties vanuit het hele land nog altijd uit, zegt Overbeek: "De beelden worden vaak door families geschonken, men wil ze natuurlijk niet via het vuilnis opruimen." Het bestuur wordt nog altijd vaak getipt met locaties van beelden die goed in de collectie passen.

Toekomstbestendig
De ruim 75 vrijwilligers hopen nog jaren door te kunnen gaan en zelfs nog te groeien met het museum. "Wij streven naar tienduizend bezoekers, wij zitten nu op zes- à zevenduizend", aldus Overbeek. "Daar doen wij gewoon ons best voor. Het is geen aflopend geheel."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-29 at 15.24.46

Meisje gewond na aanrijding in Doetinchem

Een meisje is maandagochtend gewond geraakt bij een aanrijding op de Houtsmastraat in Doetinchem. De traumahelikopter werd opgeroepen, maar die hoefde uiteindelijk niet ter plaatse te komen.

Tanken10

Einde tankkorting in Duitsland: nog twee dagen goedkoop ‘volgooien’

De periode waarin de benzineprijzen in Duitsland tot zo’n 35 cent lager zijn dan in Nederland, loopt af. Op 1 juli komt er een einde aan de tankkorting die twee maanden geleden inging. Op 1 mei van dit jaar verlaagde bondskanselier Friedrich Merz de accijns op brandstof met 17 cent, wat direct te merken was in de portemonnee van mensen.

Iriszorg0

IrisZorg tevreden na verhuizing van opvang Doetinchem: 'Hangt veel meer rust'

Nadat de gemeenteraad van Doetinchem in februari van dit jaar instemde met de komst van een nieuwe opvanglocatie voor dak- en thuislozen aan de Amphionsstraat, is de verhuizing inmiddels afgerond. Volgens IrisZorg is de overgang van de oude panden naar het nieuwe gebouw soepel verlopen en zijn de eerste ervaringen van bewoners, medewerkers en omwonenden positief.

Vaandelhulde_eind

Kringdag 595-jarig jubileum: Netterden en Vrasselt vieren dezelfde traditie net even anders

Reeds jaren kan het Netterdense schuttersgilde rekenen op hun Duitse vrienden van schutterij Antonius uit Vrasselt- Emmerich. Ze zijn vast deelnemer bij de schuttersfeesten van Sint Walburgis in het grensdorp. En hoewel er veel gelijkenissen zijn, verwonderen de Duitsers zich over hoe het feest eraan toegaat, zoals gisteren bij de kringdag van Kring de Achterhoek ter ere van het 595-jarig bestaan van het Netterdense gilde.

WhatsApp Image 2026-06-29 at 12.48.46

Nederlandse én Duitse brandweer zoeken naar persoon in watergat Isselburg

Met man en macht wordt er gezocht naar een persoon in een watergat bij Isselburg net over de grens bij Gendringen. Bij het water werden een fiets en meerdere persoonlijke spullen aangetroffen. De Duitse hulpdiensten zoeken met assistentie van brandweer Gendringen naar de persoon in het water, als is het de vraag of deze er überhaupt in ligt.

LangeMannen10

Lange Mannen van TeamNL stellen finaleplek veilig in snikhete Saza Topsporthal

De Nederlandse volleyballers hebben zaterdag en zondag gewonnen van Israël in de Saza Topsporthal in Doetinchem, in de halve finale van de CEV European League. Ondanks het behalen van de finale, ging het na afloop vooral over de zomerse omstandigheden.