gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Groen licht voor elf woningen in Varsseveld

9bfc6bf54bc8e9f16df2a915ec2b9ac5.jpg

Oude IJsselstreek verkoopt de grond die het bezit aan de Koningin Emmastraat en de Koningin Julianalaan in Varsseveld. Daarmee zet de gemeente de deur open voor de bouw van in totaal elf nieuwe woningen op het perceel.

Redactie REGIO8 |
Oude IJsselstreek zette eerder de deur open voor woningbouw

"De afgelopen jaren is een beperkt aantal woningen gebouwd in Varsseveld", aldus de gemeente. "Tegelijkertijd is de vraag naar woningen in het dorp gestegen, waardoor een tekort aan woningen is ontstaan." Ondanks dat er op dit moment wordt gebouwd aan de Doetinchemseweg en dat er plannen zijn voor woningen op het terrein van de Boterfabriek en nog een aantal andere locaties, is dat volgens Oude IJsselstreek nog niet voldoende. "Daarom heeft de gemeente goed gekeken naar diverse locaties die zij in zelf in eigendom heeft."

De gemeente wil maximaal elf woningen op de locatie toestaan en zoekt nu naar een ontwikkelaar. "Aan de Emmastraat kunnen maximaal vijf levensloopbestendige patiowoningen van één bouwlaag komen", aldus de gemeente. "Op de hoek van de Oranjestraat met de Koningin Julianalaan kan een complex van maximaal zes starterswoningen komen in ten hoogste twee bouwlagen. Daarbij is het belangrijk dat de architectuur van de nieuwbouw goed aansluit bij het naastgelegen gebouw van de voormalige mavo."

Foto: Google Maps

Lees ook

Tanken10.jpg

Duitse korting op brandstof niet eerder dan 1 mei van kracht

De aangekondigde verlaging van de Duitse benzineaccijns met 17 cent per liter laat voorlopig nog op zich wachten. Naar verwachting treedt de prijsverlaging daarom op zijn vroegst op 1 mei in werking.

John Haverdil Luc Helmink Mike Sterkenburg industrie energie Varsseveld.jpg

Varssevelds industriepark wil zelf stroom regelen, dé oplossing voor netcongestie?

Jaren moeten wachten op een stroomaansluiting lijkt voor bedrijven in Varsseveld straks verleden tijd. De Varsseveldse Industriële Vereniging (VIV) onderzoekt samen met Joulz en de gemeente Oude IJsselstreek een eigen stroomnetwerk. Bedrijven gebruiken daarin elkaars opgewekte stroom en slaan die op in batterijen. “In plaats van tien tot vijftien jaar hoef je dan bijvoorbeeld maar twee jaar te wachten op een aansluiting. Bedrijven kunnen nu pas in 2035 worden aangesloten”, zegt voorzitter van de VIV, Luc Helmink.

Huntenpop220.jpg

Huntenpop kondigt Pommelien Thijs en Bokoesam aan voor 35e editie

Een aantal grote nieuwe namen zijn toegevoegd aan de line-up van Huntenpop 2026. De Vlaamse zangeres Pommelien Thijs en de rapper Bokoesam trekken naar het festival in Ulft. Het evenement bij het DRU Industriepark hoopt zaterdag 22 augustus opnieuw uit te verkopen.

SaZaTopsporthal20.jpg

'Lange Mannen' spelen thuisduels European League in Doetinchem

De SaZa Topsporthal in Doetinchem vormt van 12 tot en met 14 juni het decor voor internationaal topvolleybal. De Nederlandse mannenploeg, beter bekend als de Lange Mannen, speelt daar twee belangrijke duels in de CEV European League.

Stroombroek60.jpg

Nieuw strand, ‘oud’ zand: populair Stroombroek krijgt opfrisbeurt

In aanloop naar de start van het zwemseizoen wordt er bij Stroombroek in Braamt nog hard gewerkt aan de opknapbeurt rondom de zwemplas. Het recreatiegebied is een populair en groeit de laatste jaren weer qua bezoekersaantallen. Reden genoeg voor beheerder Leisurelands om onder andere het strand onder handen te nemen.

KartbaanEefde.jpeg

Uitbreiding kartbaan Eefde zorgt voor flinke weerstand: ‘Waar is de mens in dit verhaal?’

De plannen om de kartbaan in Eefde uit te breiden met een paintball- en elektrocrossterrein zorgen voor flinke weerstand. Omwonenden vrezen voor meer overlast, terwijl de initiatiefnemer stelt dat het plan binnen de regels past. Dinsdagavond kwam het plan in de gemeenteraad van Lochem aan de orde, met betrokkenen als insprekers.