gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Groen licht voor elf woningen in Varsseveld

9bfc6bf54bc8e9f16df2a915ec2b9ac5.jpg

Oude IJsselstreek verkoopt de grond die het bezit aan de Koningin Emmastraat en de Koningin Julianalaan in Varsseveld. Daarmee zet de gemeente de deur open voor de bouw van in totaal elf nieuwe woningen op het perceel.

Redactie REGIO8 |
Oude IJsselstreek zette eerder de deur open voor woningbouw

"De afgelopen jaren is een beperkt aantal woningen gebouwd in Varsseveld", aldus de gemeente. "Tegelijkertijd is de vraag naar woningen in het dorp gestegen, waardoor een tekort aan woningen is ontstaan." Ondanks dat er op dit moment wordt gebouwd aan de Doetinchemseweg en dat er plannen zijn voor woningen op het terrein van de Boterfabriek en nog een aantal andere locaties, is dat volgens Oude IJsselstreek nog niet voldoende. "Daarom heeft de gemeente goed gekeken naar diverse locaties die zij in zelf in eigendom heeft."

De gemeente wil maximaal elf woningen op de locatie toestaan en zoekt nu naar een ontwikkelaar. "Aan de Emmastraat kunnen maximaal vijf levensloopbestendige patiowoningen van één bouwlaag komen", aldus de gemeente. "Op de hoek van de Oranjestraat met de Koningin Julianalaan kan een complex van maximaal zes starterswoningen komen in ten hoogste twee bouwlagen. Daarbij is het belangrijk dat de architectuur van de nieuwbouw goed aansluit bij het naastgelegen gebouw van de voormalige mavo."

Foto: Google Maps

Lees ook

STILL DEBAT BRONCKHORST0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Bronckhorst gemeenteraadsverkiezing 2026

De acht lijsttrekkers van de gemeente Bronckhorst zijn woensdagavond met elkaar in debat gegaan in het gemeentehuis in Hengelo. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over participatie, leefbaarheid in het buitengebied en windmolens. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Bronckhorst terug.

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Acht lijsttrekkers Bronckhorst woensdag in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Bronckhorst is woensdagavond als vierde aan de beurt bij de streekomroep, dit in samenwerking met RTV Ideaal. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstJORISEVA.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Joris en Eva ten Have in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Joris en Eva ten Have, samen op de kieslijst van Achterhoeks Democratisch Alternatief (ADA) in de gemeente Oude IJsselstreek.

Schermafbeelding 2026-03-11 124346.png

Twee auto’s total loss bij ongeval op A18 bij Doetinchem

Bij een ongeval op de snelweg A18 ter hoogte van de McDonald’s in Doetinchem zijn twee auto’s total loss geraakt. Een automobilist wilde de snelweg oprijden, raakte daarbij in de slip en kwam in aanrijding met een ander voertuig op de snelweg. De snelweg is vanaf de op- en afrit afgesloten.

Grensovergang2.jpg

Gemeenten aan weerszijden grens willen andere aanpak grenscontroles A3

Ongelukken, drukte in de kernen en lange files, de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich zijn er klaar mee. Ze hebben de krachten gebundeld in de vorm van een gezamenlijke brief aan de Duitse minister. Er is een duidelijk doel: de grenscontroles moeten aangepast worden.

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.