gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Euforie ver te zoeken, maar Berkelland heeft weer een volledig college

d9026c22376864e747856d4f985f2f45.jpg

Berkelland heeft weer een compleet college. Arjen Van Gijssel, Gerjan Teselink en Betsy Wormgoor werden drie weken geleden weggestuurd omdat ze niet meer met een specifiek raadslid wilden samenwerken, maar ze zijn dinsdagavond herbenoemd. De lijmpoging lijkt daarmee voorzichtig gelukt, maar burgemeester Joost van Oostrum is nog niet bepaald in juichstemming.

Remco Geurts | Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Ik denk dat er nog heel veel werk ligt, dat bleek ook wel in de raadsvergadering van vandaag (dinsdag, red.)”, aldus Van Oostrum, die zijn college drie weken geleden uit elkaar zag vallen. “Er zal flink gewerkt moeten worden aan onderling vertrouwen tussen raadsleden, organisatie, college én inwoners.” Onder het politieke conflict ligt een onderzoek naar grensoverschrijdend gedrag. De pijlen richten zich daarin
op een oud-wethouder, die inmiddels D66-raadslid is. Drie wethouders wilden volgens een meerderheid van de raad niet meer met hem samenwerken, dat was reden voor vijf partijen om het vertrouwen op te zeggen.

Ondertussen is de politieke wereld veranderd in de plattelandsgemeente, zijn er eenpitters ontstaan en zijn twee raadsleden van mening veranderd. Daardoor konden de wethouders Wormgoor (PvdA), Teselink (VVD) en Van Gijssel (CDA) terug in functie komen, ook omdat ze een brief hebben verstuurd aan de raad waarin ze uitspreken met álle raadsleden samen te willen werken. Op camera reageren wilden de drie dinsdagavond niet, van een euforische stemming was ook absoluut geen sprake na de herinstallatie.

Raadsakkoord?
Hoe nu verder is de vraag, want de coalitie tussen CDA, PvdA, VVD en D66 lijkt geklapt. VVD-fractievoorzitter Marcellino Kropman heeft daar een idee bij: “Ik heb aangegeven dat wij een raadsbreed akkoord willen hebben. Dat betekent een raadsakkoord. De vorm is voor ons niet belangrijk. Het is wel belangrijk dat we resultaat boeken. Wat er ook uitkomt, moeten we met elkaar zorgen dat Berkelland goed bestuurd wordt.”

Bezuinigingen
De raad heeft het in ere herstelde college met een nota ook een opdracht meegegeven: het komen met bezuinigingen richting 2026. “Dat zullen we als college sowieso moeten uitvoeren”, zegt burgemeester Van Oostrum. Of hij toe is aan de zomervakantie? “De afgelopen drie weken waren wat zwaarder dan normaal, maar ik denk dat iedereen wel uitkijkt naar vakantie. Dat doe ik dus ook.”

Lees ook

magneetvisssen.jpg

Jonge magneetvissers stuiten op munitiekist en mogelijke ontsteker in Doetinchem, EOD ingeschakeld

Bij de fietsbrug over de Oude IJssel in Doetinchem hebben een groep jongeren maandagmiddag een munitiekist en een magazijn uit de Tweede Wereldoorlog gevonden tijdens het magneetvissen. Ook troffen zij een mogelijk ontstekingsmechanisme voor explosieven aan, waarop de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) is ingeschakeld.

Kampioenen-1-2-19-april-2026.jpg

Wild Rovers Doetinchem bekroont eerste seizoen met twee teams met dubbel kampioenschap

Rugbyclub Wild Rovers uit Doetinchem heeft clubgeschiedenis geschreven. In het eerste seizoen met twee seniorenteams zijn zowel het eerste als het tweede team kampioen geworden. “Ik sprak aan het begin van het seizoen uit dat we met beide teams kampioen wilden worden, maar dat het echt gelukt is, is waanzinnig”, zegt trainer André Hendriksen.

NKDansgarde0.png

Honderden danseressen strijden om de titel bij NK dansgarde in Ulft

Honderden danseressen en enkele dansers streden afgelopen weekend in sporthal de IJsselweide in Ulft om de nationale titels dansgarde. Wie denkt dat dansgarde iets is dat simpelweg bij carnaval hoort heeft het mis. Er wordt serieus gedanst én gejureerd op hoog niveau mét Ulfts succes.

Schermafbeelding 2026-04-20 093102.png

Een gewonde bij ongeval met twee voertuigen op N315 bij Zelhem

Bij een ongeval met een busje en een auto is zondagmiddag een bestuurder op de Ruurloseweg gewond geraakt. Een bestelbus belandde in de berm, waarna het achteropkomende voertuig deze niet meer kon ontwijken.

112Westendorp.jpeg

Auto met aanhanger belandt in weiland na botsing in Westendorp

Bij een aanrijding tussen twee auto’s is zaterdagavond in Westendorp een gewonde gevallen. Door de botsing eindigde een auto met aanhanger in een weiland.

WhatsApp Image 2026-04-17 at 22.43.22.jpeg

De Graafschap stelt kwartfinale play-offs veilig

De Graafschap heeft vrijdagavond de tweede ronde van de play-offs veiliggesteld door op een sfeervolle Vijverberg te winnen van promovendus Cambuur. De Superboeren draaiden een 0-1 achterstand om tot een 3-1 overwinning.