Ulft, Nederland
Terug

Euforie ver te zoeken, maar Berkelland heeft weer een volledig college

d9026c22376864e747856d4f985f2f45.jpg

Berkelland heeft weer een compleet college. Arjen Van Gijssel, Gerjan Teselink en Betsy Wormgoor werden drie weken geleden weggestuurd omdat ze niet meer met een specifiek raadslid wilden samenwerken, maar ze zijn dinsdagavond herbenoemd. De lijmpoging lijkt daarmee voorzichtig gelukt, maar burgemeester Joost van Oostrum is nog niet bepaald in juichstemming.

Remco Geurts | Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Ik denk dat er nog heel veel werk ligt, dat bleek ook wel in de raadsvergadering van vandaag (dinsdag, red.)”, aldus Van Oostrum, die zijn college drie weken geleden uit elkaar zag vallen. “Er zal flink gewerkt moeten worden aan onderling vertrouwen tussen raadsleden, organisatie, college én inwoners.” Onder het politieke conflict ligt een onderzoek naar grensoverschrijdend gedrag. De pijlen richten zich daarin
op een oud-wethouder, die inmiddels D66-raadslid is. Drie wethouders wilden volgens een meerderheid van de raad niet meer met hem samenwerken, dat was reden voor vijf partijen om het vertrouwen op te zeggen.

Ondertussen is de politieke wereld veranderd in de plattelandsgemeente, zijn er eenpitters ontstaan en zijn twee raadsleden van mening veranderd. Daardoor konden de wethouders Wormgoor (PvdA), Teselink (VVD) en Van Gijssel (CDA) terug in functie komen, ook omdat ze een brief hebben verstuurd aan de raad waarin ze uitspreken met álle raadsleden samen te willen werken. Op camera reageren wilden de drie dinsdagavond niet, van een euforische stemming was ook absoluut geen sprake na de herinstallatie.

Raadsakkoord?
Hoe nu verder is de vraag, want de coalitie tussen CDA, PvdA, VVD en D66 lijkt geklapt. VVD-fractievoorzitter Marcellino Kropman heeft daar een idee bij: “Ik heb aangegeven dat wij een raadsbreed akkoord willen hebben. Dat betekent een raadsakkoord. De vorm is voor ons niet belangrijk. Het is wel belangrijk dat we resultaat boeken. Wat er ook uitkomt, moeten we met elkaar zorgen dat Berkelland goed bestuurd wordt.”

Bezuinigingen
De raad heeft het in ere herstelde college met een nota ook een opdracht meegegeven: het komen met bezuinigingen richting 2026. “Dat zullen we als college sowieso moeten uitvoeren”, zegt burgemeester Van Oostrum. Of hij toe is aan de zomervakantie? “De afgelopen drie weken waren wat zwaarder dan normaal, maar ik denk dat iedereen wel uitkijkt naar vakantie. Dat doe ik dus ook.”

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-28 at 07.53.37.jpeg

Dodelijk ongeval door botsing op A18 bij Doetinchem

Op de A18 bij Doetinchem is zaterdagochtend 28 februari een persoon om het leven gekomen bij een verkeersongeval. Dat gebeurde op de rijbaan vanuit Wehl richting Doetinchem, ter hoogte van een viaduct.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 16.38.57.jpeg

Kater bevrijd uit motor van auto in Doetinchem

Een kater heeft vrijdagmiddag vastgezeten onder de motorkap van een geparkeerde auto aan de Gasthuisstraat in Doetinchem. Het dier was tijdens een wandeling ontsnapt uit zijn tuigje en kroop het motorcompartiment in.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 22.41.54.jpeg

De Graafschap in Maastricht niet voorbij MVV

De Graafschap is er in Zuid-Limburg niet in geslaagd om laagvlieger MVV over de knie te leggen. Het werd in De Geusselt in Maastricht 3-3. Omdat de achtervolgers ook punten lieten liggen, blijven de Superboeren nog wel op de derde plaats in de Keuken Kampioen Divisie staan.

AFL3 Bibi Ricardo0.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken aan carrière

In de serie ‘De Platte Droom’ van REGIO8 en jongerenplatform Kalm An, volgen we jonge Achterhoekers met een duidelijk doel voor ogen, en hoe ze dit willen bereiken. In de derde en laatste aflevering volgen we Levi Lenting uit Didam en Bibi van Engen uit Doetinchem. Deze jongeren hebben beide de droom om stappen te zetten in hun carrière en werken hier hard voor.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 15.37.01.jpeg

Van Pallandtbad Varsseveld weer open: ‘Negen weken verbouwen werd negen maanden’

Het Varsseveldse Van Pallandtbad is na maanden verbouwen weer open. De oorspronkelijke planning was om de klus in negen weken te klaren, dit werden uiteindelijk negen maanden. Van failliete aannemer tot lekke vloer, Optisport heeft bergen werk verzet om het zwembad weer te kunnen openen.

Cleo Sissingh0.jpg

DRU: 'Het geld is niet aan verkeerde dingen uitgegeven, maar het had niet gemogen'

De financiële problemen van het DRU Industriepark zijn niet ontstaan door verkeerde intenties, maar door een combinatie van ambities, structurele scheefgroei en te snelle uitgaven, dat zegt interim-bestuurder Cleo Sissingh. Ze gaat nog eens in op wat er mis is gegaan, maar vooral hoe ze uit dit financiële moeras willen komen.