gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap wil poorten Vijverberg openen

588eda7c1d3678b919159e9d355c24fc.jpg

De Graafschap wil publiek ontvangen bij de start van de nieuwe voetbalcompetitie midden september. Algemeen directeur Hans Martijn Ostendorp richt zicht tot de autoriteiten en roept op om seizoenskaarthouders toe te laten tot voetbalstadions in Nederland, waaronder De Vijverberg.

Redactie REGIO8 |

“Als we vanaf 1 juli in volle vliegtuigen mogen zitten, is het ook niet gek om in de buitenlucht een pot voetbal te kijken”, zegt algemeen directeur Hans Martijn Ostendorp van De Graafschap. Vanuit voetbalbond KNVB is een zogenaamd deltaplan aangeboden aan het ministerie. Hierin geeft de bond aan midden september zonder publiek met de competities te starten, maar dit plan is in de ogen van Ostendorp voorzichtig. Hij wil uitsupporters blijven weren om verkeersbewegingen te voorkomen, maar seizoenskaarthouders met voorzorgsmaatregelen ontvangen als de competitie weer start. “Als je ze toelaat in het stadion, eventueel met een koortscheck en iets uit elkaar, krijg je dat wat je graag wilt: spelen met publiek.”

Hij voelt zich gesterkt door de demonstratie op De Dam in Amsterdam, waar duizenden mensen samenkwamen. “Ik heb er met gefronste wenkbrauwen naar gekeken”, zegt Ostendorp. “Als vanuit die grote manifestatie, waar heel veel mensen met elkaar waren in de buitenlucht, geen direct gevolg komt in de ontwikkeling van het virus. Dan sterkt dat ons in het verhaal dat je in de buitenlucht, met beleid, toch wel bij elkaar kunt komen.” Of de ruim drieduizend seizoenskaarthouders daadwerkelijk op de tribune welkom zijn, moet de komende tijd blijken. “Ik kan alleen de belofte doen dat dit mijn maximale inzet is, maar beloven kan ik niks”, benadrukt Ostendorp. “Het ligt bij de autoriteiten, maar ik heb goede hoop dat daar stappen gezet gaan worden.”

De Graafschap accepteert lot
De Graafschap heeft het lot als eerstedivisionist inmiddels geaccepteerd. Deze week verliep de termijn om in hoger beroep te gaan tegen de uitspraak van de rechter in het kort geding. “We moeten door”, zegt Ostendorp. “En op basis van de uitspraak moet je je afvragen of een beroep kansrijk is. We zijn nu in gesprek over compensatie, daar verwachten we volgende week duidelijkheid over.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Tanken10.jpg

Duitse korting op brandstof niet eerder dan 1 mei van kracht

De aangekondigde verlaging van de Duitse benzineaccijns met 17 cent per liter laat voorlopig nog op zich wachten. Naar verwachting treedt de prijsverlaging daarom op zijn vroegst op 1 mei in werking.

John Haverdil Luc Helmink Mike Sterkenburg industrie energie Varsseveld.jpg

Varssevelds industriepark wil zelf stroom regelen, dé oplossing voor netcongestie?

Jaren moeten wachten op een stroomaansluiting lijkt voor bedrijven in Varsseveld straks verleden tijd. De Varsseveldse Industriële Vereniging (VIV) onderzoekt samen met Joulz en de gemeente Oude IJsselstreek een eigen stroomnetwerk. Bedrijven gebruiken daarin elkaars opgewekte stroom en slaan die op in batterijen. “In plaats van tien tot vijftien jaar hoef je dan bijvoorbeeld maar twee jaar te wachten op een aansluiting. Bedrijven kunnen nu pas in 2035 worden aangesloten”, zegt voorzitter van de VIV, Luc Helmink.

Huntenpop220.jpg

Huntenpop kondigt Pommelien Thijs en Bokoesam aan voor 35e editie

Een aantal grote nieuwe namen zijn toegevoegd aan de line-up van Huntenpop 2026. De Vlaamse zangeres Pommelien Thijs en de rapper Bokoesam trekken naar het festival in Ulft. Het evenement bij het DRU Industriepark hoopt zaterdag 22 augustus opnieuw uit te verkopen.

SaZaTopsporthal20.jpg

'Lange Mannen' spelen thuisduels European League in Doetinchem

De SaZa Topsporthal in Doetinchem vormt van 12 tot en met 14 juni het decor voor internationaal topvolleybal. De Nederlandse mannenploeg, beter bekend als de Lange Mannen, speelt daar twee belangrijke duels in de CEV European League.

Stroombroek60.jpg

Nieuw strand, ‘oud’ zand: populair Stroombroek krijgt opfrisbeurt

In aanloop naar de start van het zwemseizoen wordt er bij Stroombroek in Braamt nog hard gewerkt aan de opknapbeurt rondom de zwemplas. Het recreatiegebied is een populair en groeit de laatste jaren weer qua bezoekersaantallen. Reden genoeg voor beheerder Leisurelands om onder andere het strand onder handen te nemen.

KartbaanEefde.jpeg

Uitbreiding kartbaan Eefde zorgt voor flinke weerstand: ‘Waar is de mens in dit verhaal?’

De plannen om de kartbaan in Eefde uit te breiden met een paintball- en elektrocrossterrein zorgen voor flinke weerstand. Omwonenden vrezen voor meer overlast, terwijl de initiatiefnemer stelt dat het plan binnen de regels past. Dinsdagavond kwam het plan in de gemeenteraad van Lochem aan de orde, met betrokkenen als insprekers.