gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De Graafschap wil 2023 goed afsluiten met winst op Jong PSV

62422332646fb90d4c40d1b5da82f614

Voor de laatste keer dit kalenderjaar gaat vrijdagavond de bal rollen op Stadion De Vijverberg. De Graafschap hoopt zich na de uitschakeling in de KNVB Beker te revancheren tegen de nummer zestien van de competitie Jong PSV.

Hidde Vinkenvleugel | Tim Rondeel |
“Het gaat sowieso een lastige wedstrijd worden”, verwacht trainer Jan Vreman. “De Jong-teams zijn behoorlijk vaardig en dan moeten wij zorgen dat we goed aan het voetballen komen en dan denk ik dat wij goed kunnen spelen tegen zulke teams. Dat zou zich morgen moeten uitwijzen of dat klopt.” Aan het begin van de competitie won De Graafschap op bezoek bij Jong PSV met 1-3. Op de Herdgang werden de doelpunten gemaakt door Flakus Bosilj, Van der Heiden en Philip Brittijn. Laatstgenoemde was dinsdag niet helemaal fit maar staat vrijdag gewoon in de basis.

Iemand die vrijdagavond ook weer mag rekenen op speelminuten is de 21-jarige Joran Hardeman. De centrale verdediger lijkt zijn kans met beide handen te hebben gegrepen. “Ik hoop dat ik het vol kan houden en dat ik het rest van het seizoen, wat er gaat gebeuren als Jan Lammers en Rio Hillen terugkomen dat gaan we zien, maar als ik het goed invul dan hoop ik dat de trainer niet om mij heen kan.”

Genieten van atmosfeer
Hardeman hoopt zijn basispositie te kunnen blijven behouden na de winterstop, want het voetballen op een kolkende Vijverberg bevalt hem wel. “Dat is echt prachtig, het mooiste dat er is”, geeft een glunderende Hardeman toe. “De eerste keer dat ik basis stond was tegen Emmen in de bekerwedstrijd, toen zat het iets minder vol op een doordeweekse dag, maar toen speelde ik op vrijdag tegen NAC en toen was het echt volle bak, dat was echt gaaf.”

Tevreden met eerste halfjaar
Met een vierde plek op de ranglijst presteert De Graafschap beduidend beter dan vorig seizoen en presteren ze misschien wel boven verwachting. “Als je ziet waar we nu staan dan denk ik dat we het heel goed gedaan hebben”, aldus Vreman. “Ten opzichte van vorig jaar, wat je ingeleverd hebt qua begroting, dan doe je het op basis daarvan goed. Als je kijkt naar kwaliteit op het veld denk ik ook dat we staan waar we moeten staan.”

Vermoedelijke opstelling De Graafschap: Jansen; Fortes, Hardeman, Schenk, Schoppema; Warmerdam, Colyn, Brittijn; Van Gilst, Haen, Önal.

Foto: REGIO8

Lees ook

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem trekt 35 miljoen euro uit voor investeringen, maar ziet tekorten oplopen

De gemeente Doetinchem wil het komende jaar met circa 35 miljoen euro fors investeren. In de begroting voor 2026 was daarvoor nog 19,7 miljoen euro opgenomen. Het geld gaat onder meer naar ontwikkelingen op het gebied van sport, woningbouw en duurzaamheid. Ondanks dreigende tekorten in de komende jaren trekt Doetinchem nu toch flink de portemonnee.

GarvelCode0

Gravelbikers met gedragscode de Achterhoek in: ‘Wij respecteren de natuur’

Vijf Achterhoekse organisaties hebben zaterdag in Lochem hun handtekening gezet onder landelijke gedragsafspraken voor gravelbikers. De sport wordt steeds groter en ook in de Achterhoek trekken steeds meer fietsers met de gravelfiets de natuur in. Om ervoor te zorgen dat dit met respect wordt gedaan, is de Gravel Code in het leven geroepen.

1cbb15d7-13ff-3d4c-bef2-1a316919d781

Onrust na duel De Graafschap, man aangehouden

De wedstrijd tussen De Graafschap en FC Den Bosch heeft zondag een onrustig staartje gekregen. Twee stewards raakten gewond en er werd vanuit het uitvak bier richting thuissupporters gegooid.

WhatsApp Image 2026-09-28 at 10.19.18

Toegangsweg Ulft twee weken lang overdag dicht

De Ettenseweg, één van de toegangswegen tot Ulft, gaat vanaf maandag overdag twee weken lang dicht. Verkeer wordt omgeleid via industrieterrein de Rieze en de N817.

MexMeerdinkNIETVANONS

Achterhoeker Meerdink leidt Oranje met doelpunten langs Servië

Winterswijker Mexx Meerdink heeft zondagavond twee keer weten te scoren namens Oranje. In het met 1-2 gewonnen Nations League-duel met Servië zorgde de Achterhoekse spits voor beide doelpunten.

WhatsApp Image 2026-09-27 at 17.12.47

De Graafschap trekt eerste thuiszege over de streep

De Graafschap heeft na acht wedstrijden eindelijk zijn eerste thuiszege geboekt. Op de eigen Vijverberg trokken de Superboeren een benauwde zege over streep: 1-0 tegen FC Den Bosch.