Ulft, Netherlands

De deur zit dicht, maar deze winkels in Doetinchem zijn gewoon open

Steeds meer Doetinchemse winkeliers houden hun deuren dicht om te besparen op de torenhoge energiekosten. Om het winkelend publiek duidelijk te maken dat de winkel toch gewoon open is, hangen er sinds deze week bij centrumondernemers bordjes aan de deuren om klanten te laten zien dat ze gewoon welkom zijn.
Davie Klein Gunnewiek | 30 november 2022 14:12 | Aangepast op 30 november 2022 14:12
“Onze energiekosten beginnen behoorlijk uit de pan te rijzen”, vertelt ondernemer Saskia Bos uit Doetinchem. “Wij zijn afgelopen jaar verdriedubbeld in onze energiekosten.”
Dat de deuren van haar winkel nu niet wagenwijd openstaan is voor Bos niet nieuw. “Wij doen dit eigenlijk al jaren als de temperatuur buiten daalt. Het scheelt ons op jaarbasis bijna duizend euro. Daar zijn we ons heel erg van bewust. " Bos vindt het fijn dat door de bordjes er een uniforme uitstraling ontstaat in de Doetinchemse binnenstad. Daarbij hopen we ook consumenten bewuster te maken”, aldus Bos. “Als je thuis bent zet je ook niet zomaar de deuren naar buiten los.”

Toch merkt Bos ook de nadelen van een gesloten deur, zoals de aarzeling van consumenten om binnen te komen. “Daarom hebben we ook wat spulletjes buiten gezet, zodat het wat meer opvalt”, zegt Bos. “Maar soms moet je mensen alsnog letterlijk over de drempel heen trekken door even naar de deur te lopen en open te doen.” Niet alle Doetinchemse winkeliers doen mee aan de actie. Bos hoopt dat meer ondernemers zich alsnog willen aansluiten. “Ik denk dat we er ons allemaal meer bewust van moeten zijn”, aldus Bos. “Het scheelt echt in de kosten en het is beter voor het klimaat om energie te besparen.”

Voor landelijke ketens ligt het anders
Toch snapt Bos dat het voor filiaalbedrijven, zoals landelijke ketens, lastiger ligt. “Zij zitten vaak met roldeuren of hebben vanuit hun hoofdkantoor beleid dat de deuren open moeten zijn. Maar ik verwacht dat ook zij de komende jaren nog wel zullen veranderen van gedachte”, aldus Bos.

Foto: REGIO8

Lees ook

Na opnieuw een storing werkt de helft van de fonteintjes in Doetinchem weer

Ze deden het weer even, toen weer niet, inmiddels weer wel, maar toch niet helemaal. De fonteintjes ...

Kinderen doen mee met de profs bij Living Statues in Doetinchem

Het centrum van Doetinchem was zaterdag en zondag volgepakt met straattheater op topniveau vanwege h...

Aanpak van binnenstad Doetinchem begint met 'kijkoperatie' Hamburgerstraat

De binnenstad van Doetinchem gaat de komende tijd flink op de schop. De gemeente werkt aan de uitvoe...

Verwarde man in Doetinchem van straat gehaald door politie

Hulpdiensten hebben zaterdagavond een verwarde man op de Bilderdijkstraat benaderd en uiteindelijk o...

Doetinchem blijft worstelen met daklozenprobleem: 'De groei lijkt aanzienlijk'

Zoals de laatste tijd vaker het geval was in de gemeenteraad van Doetinchem, ging het ook donderdaga...

Van kattencafé tot Pokémon-winkel: Nog vijftien kanshebbers op gratis winkel in Doetinchem

Van een schminkwinkel tot aan een gespecialiseerde Pokémon-winkel: de kanshebbende winkelideeën voor...