gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

De deur zit dicht, maar deze winkels in Doetinchem zijn gewoon open

a6557b13ec863c7ee6747fdf8f999c9b.jpg

Steeds meer Doetinchemse winkeliers houden hun deuren dicht om te besparen op de torenhoge energiekosten. Om het winkelend publiek duidelijk te maken dat de winkel toch gewoon open is, hangen er sinds deze week bij centrumondernemers bordjes aan de deuren om klanten te laten zien dat ze gewoon welkom zijn.

Davie Klein Gunnewiek |
“Onze energiekosten beginnen behoorlijk uit de pan te rijzen”, vertelt ondernemer Saskia Bos uit Doetinchem. “Wij zijn afgelopen jaar verdriedubbeld in onze energiekosten.”
Dat de deuren van haar winkel nu niet wagenwijd openstaan is voor Bos niet nieuw. “Wij doen dit eigenlijk al jaren als de temperatuur buiten daalt. Het scheelt ons op jaarbasis bijna duizend euro. Daar zijn we ons heel erg van bewust. " Bos vindt het fijn dat door de bordjes er een uniforme uitstraling ontstaat in de Doetinchemse binnenstad. Daarbij hopen we ook consumenten bewuster te maken”, aldus Bos. “Als je thuis bent zet je ook niet zomaar de deuren naar buiten los.”

Toch merkt Bos ook de nadelen van een gesloten deur, zoals de aarzeling van consumenten om binnen te komen. “Daarom hebben we ook wat spulletjes buiten gezet, zodat het wat meer opvalt”, zegt Bos. “Maar soms moet je mensen alsnog letterlijk over de drempel heen trekken door even naar de deur te lopen en open te doen.” Niet alle Doetinchemse winkeliers doen mee aan de actie. Bos hoopt dat meer ondernemers zich alsnog willen aansluiten. “Ik denk dat we er ons allemaal meer bewust van moeten zijn”, aldus Bos. “Het scheelt echt in de kosten en het is beter voor het klimaat om energie te besparen.”

Voor landelijke ketens ligt het anders
Toch snapt Bos dat het voor filiaalbedrijven, zoals landelijke ketens, lastiger ligt. “Zij zitten vaak met roldeuren of hebben vanuit hun hoofdkantoor beleid dat de deuren open moeten zijn. Maar ik verwacht dat ook zij de komende jaren nog wel zullen veranderen van gedachte”, aldus Bos.

Foto: REGIO8

Lees ook

9ac47c2d04bdcf808c5e335ffc64adb0.jpg

Een jaar na Koningsdag: wat heeft het bezoek van de Oranjes Doetinchem gebracht?

Toen de Koninklijke familie neerstreek in de Achterhoek voor de nationale viering van Koningsdag 2025, stond Doetinchem volop in de nationale én internationale schijnwerpers. De stad kleurde oranje door tienduizenden bezoekers, terwijl miljoenen mensen via televisie en online meekeken. Een jaar later rijst de vraag: wat heeft dat grote feest de stad daadwerkelijk opgeleverd?

Rondé

Zwarte Cross line-up uitgebreid: internationale acts en opvallende namen

De organisatie van de Zwarte Cross heeft donderdag een lijst met nieuwe namen bekendgemaakt. Onder andere RONDÉ, de Duitse zanger Heino en het Britse Razorlight vullen het programma aan.

Gitaar.jpg

DRU poppodium en Luxor Live geven Achterhoekse band flinke duw richting doorbraak

Het Ulftse DRU poppodium en Luxor Live uit Arnhem zijn opzoek naar een Achterhoekse band of muziekgroep om een gigantische springplank te geven. Eén gelukkige act wordt een jaar lang intensief begeleid en krijgt zo de kans om ook buiten de regio door te breken. Het project draagt de naam The Launch Achterhoek, een verwijzing naar The Launch dat in Arnhem al goed loopt als project.

gracam Training30.jpg

Dijkhuizen wil oogsten in eigen huis: ‘Belangrijkste wedstrijd van het seizoen'

In het laatste competitieduel in eigen huis kan De Graafschap vrijdagavond definitief de vierde plaats in de eerste divisie veiligstellen. Wordt er gewonnen van het al gepromoveerde SC Cambuur van Henk de Jong, dan slaan de Superboeren de eerste ronde van de play-offs over.

Schermafbeelding 2026-04-16 130208.png

Chauffeur voelt zich onwel en botst met vrachtwagen tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de N818 in Westendorp is een vrachtwagen hard tegen een boom gebotst. De chauffeur wilde zijn voertuig parkeren nadat hij zich niet lekker voelde, maar kwam vervolgens tegen de boom tot stilstand.

AZC Etten40.jpeg

Na de zomer pas duidelijkheid over locatie azd Oude IJsselstreek

De gemeente Oude IJsselstreek verwacht opnieuw later duidelijkheid te geven over de mogelijke locatie voor het asielzoekersdorp (azd). Waar eerder nog werd uitgegaan van een voorstel vóór de zomer van 2026, is dat moment nu verschoven naar ‘op zijn vroegst na de zomer’, zo schrijft de gemeente in een stand van zaken.