gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Buurt wil nieuw gesprek over Gat van Roelofs

145c9eaf28b039631522c6fe1a75a46f.jpg
Redactie REGIO8 |

 "We hadden gehoopt op veel meer bijval van de wethouder", zegt Emy Sloot namens de buurt. Wethouder Walter Gerritsen gaf in de commissievergadering aan dat er wel overeenstemming zou zijn met de buurt over de uitwerking van het plan. Dit tot onbegrip van de buurtbewoners in de zaal. "Je zag dat veel fracties ons wel steunden en ook bij de wethouder er op aandrongen om het proces samen met de buurt weer op te pakken. Wij hebben niet echt de indruk gekregen dat de wethouder daar veel aan wil doen." Het afgelopen jaar heeft de buurt verschillende overlegmomenten gevoerd onder leiding van onafhankelijk bureau Spectrum met Roelofs en leek er een oplossing over de verplaatsing van het depot en de afvoerroute van de zandwinlocatie via de Oude Arnhemseweg. Volgens de buurt kwam Roelofs terug op het verplaatsen van het depot en zou deze toch weer op de oude locatie komen.

Er moet eerst weer een opening komen volgens de buurtbewoners en zij willen met Roelofs in overleg over de aanpassing van de locatie. "Wij hebben een kanteling van het depot voor ogen en willen daar overeenstemming over", laat Sloot weten. "Spectrum gaat de bevindingen van de laatste bijeenkomst op papier zetten en dit terugkoppelen naar de raad. Wellicht kunnen we er op deze manier er toch uit komen met elkaar." Ook veel partijen in de commissie willen een snelle oplossing. Wethouder Gerritsen vindt dat de oplossing vanuit de firma Roelofs moet komen. "Roelofs moet zorgen voor voldoende draagvlak in de buurt. Ik zal daarop aandringen."

Foto: REGIO8

Lees ook

Tanken10.jpg

Duitse korting op brandstof niet eerder dan 1 mei van kracht

De aangekondigde verlaging van de Duitse benzineaccijns met 17 cent per liter laat voorlopig nog op zich wachten. Naar verwachting treedt de prijsverlaging daarom op zijn vroegst op 1 mei in werking.

John Haverdil Luc Helmink Mike Sterkenburg industrie energie Varsseveld.jpg

Varssevelds industriepark wil zelf stroom regelen, dé oplossing voor netcongestie?

Jaren moeten wachten op een stroomaansluiting lijkt voor bedrijven in Varsseveld straks verleden tijd. De Varsseveldse Industriële Vereniging (VIV) onderzoekt samen met Joulz en de gemeente Oude IJsselstreek een eigen stroomnetwerk. Bedrijven gebruiken daarin elkaars opgewekte stroom en slaan die op in batterijen. “In plaats van tien tot vijftien jaar hoef je dan bijvoorbeeld maar twee jaar te wachten op een aansluiting. Bedrijven kunnen nu pas in 2035 worden aangesloten”, zegt voorzitter van de VIV, Luc Helmink.

Huntenpop220.jpg

Huntenpop kondigt Pommelien Thijs en Bokoesam aan voor 35e editie

Een aantal grote nieuwe namen zijn toegevoegd aan de line-up van Huntenpop 2026. De Vlaamse zangeres Pommelien Thijs en de rapper Bokoesam trekken naar het festival in Ulft. Het evenement bij het DRU Industriepark hoopt zaterdag 22 augustus opnieuw uit te verkopen.

SaZaTopsporthal20.jpg

'Lange Mannen' spelen thuisduels European League in Doetinchem

De SaZa Topsporthal in Doetinchem vormt van 12 tot en met 14 juni het decor voor internationaal topvolleybal. De Nederlandse mannenploeg, beter bekend als de Lange Mannen, speelt daar twee belangrijke duels in de CEV European League.

Stroombroek60.jpg

Nieuw strand, ‘oud’ zand: populair Stroombroek krijgt opfrisbeurt

In aanloop naar de start van het zwemseizoen wordt er bij Stroombroek in Braamt nog hard gewerkt aan de opknapbeurt rondom de zwemplas. Het recreatiegebied is een populair en groeit de laatste jaren weer qua bezoekersaantallen. Reden genoeg voor beheerder Leisurelands om onder andere het strand onder handen te nemen.

KartbaanEefde.jpeg

Uitbreiding kartbaan Eefde zorgt voor flinke weerstand: ‘Waar is de mens in dit verhaal?’

De plannen om de kartbaan in Eefde uit te breiden met een paintball- en elektrocrossterrein zorgen voor flinke weerstand. Omwonenden vrezen voor meer overlast, terwijl de initiatiefnemer stelt dat het plan binnen de regels past. Dinsdagavond kwam het plan in de gemeenteraad van Lochem aan de orde, met betrokkenen als insprekers.