gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Blijdschap in wijk Detmerskazerne in Eefde nu wateroverlast wordt aangepakt

f4b1e300435d85af7af39fdeb7e684a8

De werkzaamheden om de wateroverlast in de wijk Detmerskazerne in Eefde te verhelpen zijn begonnen, tot vreugde van de inwoners van de wijk. De zandlaag waar de wijk op is gebouwd is te hard waardoor het regenwater op de voetpaden en grond van de woonwijk bleef liggen.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
"Ze hebben paden opgehoogd, dat hielp in ieder geval voor de bereikbaarheid van onze woningen. Ook hebben ze diverse hele grote diepe kuilen gegraven om de afwatering te verbeteren", zegt een bewoner namens de inwoners van de Detmerskazerne. "Maar we wachten weer geduldig af of het graven van de kuilen het gewenste effect heeft." De gegraven kuilen, de zogeheten 'wadi's', moeten ervoor zorgen dat water de grond in kan trekken en niet op de oppervlakte blijft liggen, zoals dit het afgelopen jaar het geval is geweest.

Inwoners konden maandenlang niet zonder natte voeten hun voordeur bereiken en voertuigen kwamen om de haverklap vast te zitten in de modder. Toch begint het er nu op te lijken dat de inwoners, meer dan een jaar na intrek, toch echt kunnen wonen in een volwaardige woonwijk. "We zijn blij dat de werkzaamheden voor het aanleggen van de wijk afgerond worden, we hebben nog wel een afwachtende houding", laat de bewoner namens de inwoners van de wijk weten.

LochemGroen!
De Fractievoorzitter van LochemGroen! Calle Janssen, staat in nauw contact met de inwoners van de Detmerskazerne en is opgelucht dat na veel gebrek aan communicatie de werkzaamheden zijn begonnen. "We zullen de situatie in de gaten blijven houden", zegt Janssen. "Zeker omdat de beantwoording door het college op onze schriftelijke vragen laat zien dat het college de problemen buiten haar verantwoordelijkheid zoekt."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

112Doetinchem

Brand in groenstrook Doetinchem: aangifte tegen daders gedaan

Een stuk bosschage langs de Oostelijke Randweg in Doetinchem is dinsdagmiddag afgebrand. Dit gebeurde nadat vier jongeren daar met vuur speelden. Eén van de vier jongeren bleef ter plaatse, terwijl de andere drie wegvluchtten.

04 Sluis de Pol0

Historische maatregel; sluizen Oude IJssel voor het eerst op slot

Sluis de Pol bij Gaanderen en sluis Doesburg gaan op slot. Waterschap Rijn en IJssel zet de enige twee sluizen van de Oude IJssel dicht om te voorkomen dat er te veel water uit de rivier loopt. Het is een historisch ingrijpen, nooit eerder gingen de sluizen volledig dicht voor de recreatievaart.

SterrenwachtZon

‘Bescherm je ogen’: Achterhoek maakt zich op voor zonsverduistering

Na 27 jaar kan de Achterhoek zich weer opmaken voor een bijzonder fenomeen. Woensdagavond is er namelijk een zonsverduistering van 90 procent te zien. Een kans als deze laat volgens sterrenwacht Lochem nog tientallen jaren op zich wachten.

BloemenHalen10

Logistieke operatie in Varsseveld: 1600 kratten met bloemen voor het corso aangekomen

Het is jaarlijks een hele logistieke operatie. De organisatie van het Volksfeest Varsseveld haalt in de week van de optocht maar liefst 1600 kratten met bloemen naar het dorp, bedoelt voor de wagenbouwers. Maandagavond werd er begonnen met ophalen in Lichtenvoorde en Winterswijk. Later volgen nog Rekken, Beltrum en het Brabantse Zundert.

WhatsApp Image 2026-08-11 at 11.58.25

Auto brandt volledig af op rotonde in Gendringen

Een auto is dinsdagochtend volledig afgebrand op een rotonde in Gendringen. De bestuurder van het voertuig is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Het slachtoffer had brandwonden.

NUB-Auto-Neede1

Auto belandt in sloot in Neede

Dinsdagochtend is een auto in Neede in een sloot belandt. Bij het incident is niemand gewond geraakt.