gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

BBB'er Eppink wil met 'zijn' rapport de Achterhoek een stem geven

6c38215cc28c7f23dd232a8925d76122.jpg

In aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen op 22 november krijgen Achterhoekse kandidaten bij REGIO8 de kans om zich te profileren. Hij is al vele jaren uitgevlogen, maar de roots van BBB-kandidaat Derk Jan Eppink liggen in de gemeente Bronckhorst. Met 'zijn' rapport 'Elke Regio Telt' in de hand wil hij zich inzetten voor de regio waar hij vandaan komt.

Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |
Zeker sinds het uitbrengen van dat rapport is in Den Haag duidelijk dat 'de regio' jarenlang is achtergehouden. De publicatie is het gevolg van een motie die Eppink als JA21-Kamerlid indiende in 2021. “Dat werd kamerbreed aangenomen, dat werd dus een opdracht voor de regering om met een rapport te komen”, schetst de in Steenderen geboren politicus. “Er is een klein zaadje geplant en daar is een rapport uit voortgekomen dat nu overal op de politieke agenda staat. Daar ben ik natuurlijk heel trots op.”

Want onder meer de Doetinchemse burgemeester gebruikt het rapport als stok om richting Den Haag te slaan. Ook Eppink vindt investeren in de regio van groot belang. Niet omdat er niks is, maar omdat voorzieningen onder druk staan. “Het belangrijkste is natuurlijk dat je publieke diensten als onderwijs en medische zorg behoud op het platteland”, geeft de 65-jarige BBB’er aan. “Dan groei je juist als je dat doet. Dan trek je bedrijven aan, dan gaan er mensen wonen, er komt inkomen. Dan wordt het voor iedereen beter.”

VVD, FVD, JA21 en BBB
Eppink, eerder ook lid van VVD en FVD, besloot dit jaar om JA21 te verlaten voor de BBB, mede na gesprekken met voorvrouw Caroline van der Plas, zijn buurvrouw in de Tweede Kamer. “Bij JA21 werd de regio eigenlijk volledig vergeten, het was meer een Randstad-partij van Rotterdam en Amsterdam", zegt Eppink. "Alles wat daar buiten lag, was eigenlijk bijzaak. Ik heb gezegd, dat is juist heel belangrijk.”

‘Tussen vijftien en twintig zetels’
Met een 25e plek op de kieslijst en een klein tiental zetels in de peilingen staat de Tweede Kamer-zetel van de Bronckhorster op de tocht, maar zelf blijft Eppink hoopvol voor een nieuwe termijn: “Ik denk in ieder geval dat we tussen de vijftien en twintig zetels uitkomen. Dan zijn er mensen die in het kabinet komen en doorschuiven. Dán is het zeker mogelijk dat het gebeurt.”

Bekijk ook andere kandidaten:

Foto: REGIO8

Lees ook

IMG_0213.jpeg

CDA trekt zich terug uit gesprekken over raadsakkoord in Berkelland

Het CDA heeft de stekker getrokken uit de gesprekken over een raadsakkoord in Berkelland. Fractievoorzitter Biense Klein Braskamp gaf dinsdagavond tijdens de raadsvergadering aan geen vertrouwen te voelen, dat er nog geen échte keuzes waren gemaakt en dat de gesprekken geen recht deden aan de verkiezingsuitslag.

WhatsApp Image 2026-05-12 at 15.50.39.jpg

Fietser gewond bij aanrijding met automobilist in Doetinchem

Bij een aanrijding tussen een fietser en een automobilist op de Eduard Schilderinkstraat in Doetinchem is dinsdagmiddag een fietser gewond geraakt. De fietser verleende geen voorrang, waardoor de aanrijding ontstond.

CDA Gewonnen (NIEUWSUITBERKELLAND)

VVD heeft met drie zetels troefkaarten in handen in Berkelland

ANALYSE / Het CDA in Berkelland is met gekromde tenen aangeschoven bij de nieuwe informateur Erik Haverkort om te praten over een raadsakkoord. De grootste partij heeft de teugels niet in handen. Heeft het CDA de slag gemist of was die niet te winnen?

Gijssel0.png

In plaats van opgeheven hoofd met staart tussen de benen weg

COMMENTAAR / Arjen van Gijssel is per direct gestopt als wethouder namens het CDA in Berkelland. De Ruurlose bestuurder zegt ‘ruimte te willen maken’; niet alleen voor een opvolger ‘om verder te bouwen’, maar ook voor zijn eigen welzijn en dat van zijn gezin.

DSC02388.jpg

Organisatie Dwars deur Zelhem wil meer na succesvolle tweede editie

Ruim 800 deelnemers fietsten vrijdagavond tijdens Dwars deur Zelhem door winkels, autogarages, fabriekshallen en koeienstallen. Zelhemmers kregen op een sportieve manier een uniek kijkje achter de schermen bij bedrijven, waar je normaal gesproken niet zomaar naar binnen loopt.

aanrijding.jpg

Personenauto zwaar beschadigd bij botsing met busje in ’s-Heerenberg

Bij een aanrijding tussen een personenauto en een busje zijn maandagavond op de Ulenpasweg in ’s-Heerenberg twee voertuigen met elkaar in botsing gekomen. Het busje kreeg geen voorrang, waardoor de aanrijding ontstond.