gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

CDA-wethouder Van Gijssel wil Berkelland verruilen voor Den Haag

23b1a7f61ca394851e90ca6925e71443.jpg

In aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen op 22 november krijgen Achterhoekse kandidaten bij REGIO8 de kans om zich te profileren. De Berkellandse CDA-wethouder Arjen van Gijssel wil zijn gemeentelijke pluche verlaten. Vanuit de door hem geliefde én beschreven molen Agneta in woonplaats Ruurlo geeft de bestuurder aan de regio te willen vertegenwoordigen in Den Haag.

Domien Esselink | Nick Hermsen |
“Ik heb een ontzettend gave baan, maar dit is wel een beetje een roeping”, zegt Van Gijssel over de reden om zich verkiesbaar te stellen voor het CDA. De kloof verkleinen en de Achterhoek een stem geven, dat is de belangrijkste boodschap van de Ruurloër: “Niet zozeer omdat we zielig zijn, want dat zijn wij totaal niet. Ik denk dat men in de Randstad een puntje kan zuigen aan hoe wij hier samenleven en werken. Neem het verenigingsleven, dat is hier zo diep geworteld. Deze hele molen (Agneta, red.) wordt bijvoorbeeld gedraaid door vrijwilligers.”

Met een overdaad aan Randstedelingen in de huidige Tweede Kamer ziet Van Gijssel vreemde discussies ontstaan. “Dan wordt er gepraat over: ‘laten we die veestapel maar halveren’”, zegt de CDA’er. “Ze verkopen het als iets dat logisch is, terwijl de leefbaarheid van het platteland op het spel staat als we dat met dat soort gekke middelmaatregelen komen. Spreek dan een doel af, dat je de natuur samen met een agrarisch bedrijf in balans wil brengen. Dat kan best hé.”

‘Onze basis in de Achterhoek’
Het CDA staat op dit moment rond de vijf zetels in verkiezingspeilingen. Als nummer 26 lijkt Van Gijssel weinig kans te hebben op een switch naar het Haagse, maar de Berkellandse wethouder is strijdbaar. “Als je op die plek staat moet je met voorkeurstemmen gekozen worden”, weet Van Gijssel, die denkt ongeveer zeventienduizend stemmen nodig te hebben. “Dat is veel, maar dat is wel een beetje de verkiezingsbasis van het CDA dat we in de Achterhoek denken te hebben.”

Bekijk ook andere kandidaten:

Foto: REGIO8

Lees ook

NKDansgarde0.png

Honderden danseressen strijden om de titel bij NK dansgarde in Ulft

Honderden danseressen en enkele dansers streden afgelopen weekend in sporthal de IJsselweide in Ulft om de nationale titels dansgarde. Wie denkt dat dansgarde iets is dat simpelweg bij carnaval hoort heeft het mis. Er wordt serieus gedanst én gejureerd op hoog niveau mét Ulfts succes.

Schermafbeelding 2026-04-20 093102.png

Een gewonde bij ongeval met twee voertuigen op N315 bij Zelhem

Bij een ongeval met een busje en een auto is zondagmiddag een bestuurder op de Ruurloseweg gewond geraakt. Een bestelbus belandde in de berm, waarna het achteropkomende voertuig deze niet meer kon ontwijken.

112Westendorp.jpeg

Auto met aanhanger belandt in weiland na botsing in Westendorp

Bij een aanrijding tussen twee auto’s is zaterdagavond in Westendorp een gewonde gevallen. Door de botsing eindigde een auto met aanhanger in een weiland.

WhatsApp Image 2026-04-17 at 22.43.22.jpeg

De Graafschap stelt kwartfinale play-offs veilig

De Graafschap heeft vrijdagavond de tweede ronde van de play-offs veiliggesteld door op een sfeervolle Vijverberg te winnen van promovendus Cambuur. De Superboeren draaiden een 0-1 achterstand om tot een 3-1 overwinning.

image00003LB.jpeg

Amphion Open groeit uit tot broedplaats voor talent: 'Je komt er altijd beter uit'

Wat ooit begon als een talentenjacht, is inmiddels uitgegroeid tot een serieus ontwikkeltraject voor artiesten: het Amphion Open van het Doetinchemse theater. De focus ligt niet langer alleen op winnen, maar vooral op groeien als performer.

LuukDirkOrion.jpg

Orion Stars na feest en rust op jacht naar vijfde landstitel

Aan de vooravond van de play-offs richting het landskampioenschap volleybal oogt Orion Stars kalm, maar gefocust. De Doetinchemse volleybalploeg ontmoet zaterdagmiddag na elf dagen zonder officiële wedstrijd Sliedrecht Sport. De Achterhoekers gaan op jacht naar de vijfde landstitel.