gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bank in Lichtenvoorde wordt parkeerplaats

14e1062aa0436242c998b57d17cc1d01.jpg

Oost Gelre is voornemens om het voormalige Rabobank-pand bij het gemeentehuis in Lichtenvoorde te slopen. Het terrein wordt als het aan het college ligt ingericht als parkeerplaats om tijdelijke problematiek aan te pakken.

Redactie REGIO8 |
“Alles komt nu samen en dat vraagt om een praktische oplossing”, aldus wethouder Karel Bonsen van Oost Gelre over de verwachte parkeerproblematiek en toenemende verkeersdruk. Zorgorganisatie Careaz/Antoniushove gaat tegenover het gemeentehuis een nieuw centrum bouwen, terwijl de brede school op die locatie tijdelijk onderdak biedt aan leerlingen van de Ludgerusschool tijdens de realisatie van de nieuwbouw aan de Varsseveldseweg. Aangezien ook het gemeentehuis zelf de nodige bezoekers krijgt, kiest de gemeente voor deze 'praktische oplossing'. Het college vraagt 100.000 euro aan de raad voor realisatie van de plannen. Daarnaast wordt voorgesteld om de boekwaarde van het Rabobank-pand, ruim 1,1 miljoen euro, grotendeels af te waarderen en te onttrekken uit de belegde reserve.

De sloop van het bankgebouw biedt volgens het college de kans om de parkeerproblemen voor twee jaar op te lossen. Hoe het daarna verder moet, is nog niet duidelijk. “We richten de omgeving rond het gemeentehuis opnieuw in”, aldus Bonsen. “Daar betrekken we ook de toekomst van het voormalige postkantoor naast het gemeentehuis bij. Evenals de toekomstige bestemming van het terrein van de voormalige Rabobank. Daar zijn we nog niet uit.”

Foto: Gemeente Oost Gelre

Lees ook

lochem gemeentehuis0.jpg

Gemeente Lochem trekt portemonnee voor beginners op de huizenmarkt

De gemeente Lochem trekt de portemonnee om starters meer kans te geven op de woningmarkt. De starterslening wordt verhoogd, zodat jonge woningzoekers makkelijker hun eerste huis kunnen kopen. Ook komt er extra leenruimte om een woning meteen energiezuiniger te maken.

d2fe936c70bc5e97579d208b7e5dde4b.jpg

Doetinchemse lijsttrekkers in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als derde gemeente is maandagavond Doetinchem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstOostrom.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Boris en Femke van Oosterom in Montferland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Boris en Femke van Oosterom, samen op de kieslijst van Lijst Groot Montferland.

Schermafbeelding 2026-03-09 155206.png

Doetinchem stuurt ‘te klein’ T-shirt naar Tweede Kamer: 'S is een maatje te klein'

Leden van de Tweede Kamer hebben maandag een bijzonder pakketje in hun postvak gekregen: een T-shirt uit de Achterhoek, met als afzender de gemeente Doetinchem. Op het shirt staat ‘Doetinchem’ gedrukt, maar de naam past er net niet op. Geen drukfout, maar een symbolische boodschap richting Den Haag.

WhatsApp Image 2026-03-09 at 14.49.35.jpeg

Werkzaamheden zorgen voor omleidingen en verkeersdrukte in Bronckhorst

Bronckhorst verwacht verkeersdrukte in de gemeente door werkzaamheden aan de betonnen IJsselbrug in de A12 bij Arnhem. Ook wordt er groot onderhoud uitgevoerd aan de provinciale weg tussen Hummelo en Zutphen. In de periode van 20 april 2026 tot juli 2026 wordt de weg in fases afgesloten voor doorgaand verkeer tussen Hummelo en Zutphen. Achterhoekers kunnen in deze periode enige vertraging ondervinden door de werkzaamheden.

Vernielingen1.jpg

Besmeurd, vernield en gejat, verkiezingsborden in hele Achterhoek zijn slachtoffer

Hondenpoep op een verkiezingsbord, posters doormidden gesneden en borden in de bosjes. In meerdere gemeenten in de Achterhoek worden campagneborden vernield of gestolen. Op sociale media vragen veel partijen aandacht voor dit probleem, in een aantal gevallen lijkt het namelijk om echt gerichte acties te gaan.