Ulft, Netherlands

Arrestaties na diefstallen in Achterhoek

De politie heeft negen verdachten aangehouden voor een reeks ‘brutale diefstallen’ van onder meer shovels en kranen. Tussen maart en juli vorig jaar werd er onder meer in ’s-Heerenberg, Silvolde, Terborg en Ulft dure apparatuur gestolen.
Jasper Hazelaar | 15 april 2022 12:49 | Aangepast op 15 april 2022 12:49
“Het gaat om machines die worden gebruikt in het grondverzet, veelal shovels en kranen”, laat de politie weten. In totaal zijn dertien verdachten in beeld voor de reeks diefstallen. Negen personen zijn aangehouden, waarvan er vier worden verhoord. Het afgelopen halfjaar onderzocht de Achterhoekse politie in totaal vijftien zaken, waarbij het in dertien gevallen daadwerkelijk om diefstal ging. “Bij een zaak in Doetinchem bleef het bij een poging tot diefstal en bij een zaak in Amsterdam ging het om de verduistering van een geleasede graafmachine”, meldt de politie.

Naast eerdergenoemde plaatsen, werden in de regio ook dure apparaten gestolen in Winterswijk, Zevenaar en Zieuwent. “De waarde van de machines loopt in sommige gevallen op tot tienduizenden euro’s”, aldus de politie. De machines werden na de diefstal deels in Duitsland aangeboden. Een 23-jarige man uit Winterswijk werd in de Duitse plaats Everwinkel aangehouden met een in Nederland gestolen shovel.

Achterhoekse verdachten
Naast de 32-jarige Winterswijker, zijn er nog drie verdachten (25, 27 en 31 jaar oud) aangehouden uit deze plaats. Ook zijn een 22-jarige, een 25-jarige en een 28-jarige Doetinchemmer, een 28-jarige man uit Terborg en personen uit Apeldoorn, Dieren, Deventer en Almelo aangehouden. Lopende het onderzoek zijn er tot nu toe negen shovels teruggevonden. “Ook een aanhangwagen kon terug worden gebracht bij de rechtmatige eigenaar”, meldt de politie.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroepen Antenne Niederrhein en RN7.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

112Achterhoek|

Meest gelezen

Silvolde huilt na noodlottig overlijden negenjarig jongetje

Remco Geurts | Bart Sollman | 24 nov 2023 16:59

Automobilist mee met politie na aanrijding in Doetinchem

Redactie REGIO8 | 24 nov 2023 10:53

Lees ook

Brommerrijder aangereden op rotonde in Doetinchem

Een brommerrijder is dinsdagmorgen aangereden door een automobilist op een rotonde in Doetinchem. Er...

Automobilist mee met politie na aanrijding in Doetinchem

Een automobilist is vrijdagochtend op een andere auto gebotst in Doetinchem. De man is na het ongeva...

Negenjarig jongetje overleden na aanrijding in woonwijk Silvolde

Een negenjarig jongetje is donderdagmiddag overleden bij een aanrijding in een woonwijk in Silvolde....

Politie rukt uit voor 'steekincident' in binnenstad van Doetinchem

De politie is dinsdag uitgerukt voor een mogelijk steekincident in een huis in de binnenstad van Doe...

Toon Ruiken neemt na 45 jaar afscheid van de politie en wordt beveiliger

De 64-jarige Toon Ruiken is bezig aan zijn laatste kilometers achter het stuur van een politieauto, ...

Automobilist slaat over de kop in woonwijk in Ulft

Een automobilist is zondagmiddag over de kop geslagen in een woonwijk in Ulft. De bestuurder eindigd...