De brandweer was met meerdere eenheden ter plaatse, waaronder korpsen uit Doetinchem en Zelhem, evenals diverse waterwagens. Ook de politie was ruim vertegenwoordigd om de veiligheid te waarborgen en nieuwsgierige omstanders op afstand te houden. Een ambulance stond stand-by, uit voorzorg. Voor zover bekend is er niemand gewond geraakt.
Volgens de eerste aanwijzingen zou de brand mogelijk zijn ontstaan in of nabij de meterkast van het pand, maar de exacte oorzaak is nog niet bevestigd. De schade aan het restaurant is aanzienlijk en de brand is nog niet volledig onder controle.
Vanwege de grote toestroom van publiek heeft de politie een dringende oproep gedaan om weg te blijven van de locatie, zodat de hulpdiensten hun werk veilig kunnen doen. Zodra de situatie stabiel is, zal een onderzoek worden ingesteld naar de precieze toedracht van de brand.