gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoekse kemposchool telt vier nieuwe wereldkampioenen

052ede4b89d49affadd4ee6c6a2a7d57.jpg

Kemposchool Kwoon Dat Mor in Borculo en Lochem telt na het WK in Portugal vier nieuwe wereldkampioenen. Onder meer Bärbel van Dale uit Borculo won haar wedstrijd en heeft daarmee een wereldtitel in de vechtsport op zak, de Lochemse Jim Tragter wist in twee categorieën te winnen.

Serena Speet |
"Het Nederlandse team was met tien vechters vrij klein dit jaar, maar liefst vijf daarvan komen van onze school", vertelt de trotse trainer Gijs Lijnsvelt. "Vier van die vijf zijn wereldkampioen geworden, één zelfs twee keer." Alle vijf de vechters hebben ten minste één medaille mee naar de Achterhoek genomen. Bärbel behaalde zilver in de categorie semi-contact en goud in de categorie full-contact, waarbij ze haar eerste wedstrijd zonder al te veel moeite doorkwam en in de finalewedstrijd haar Nederlandse tegenstander bijna knock-out trapte. "Er deden 62 landen mee en in de finale stond ik tegen een vriendin uit Nederland, hoe bijzonder is dat?", reageert de Borculose, die nog niet helemaal beseft dat ze nu een wereldkampioen is. "Full-contact is mijn favoriete onderdeel. Ik had wel op de wereldtitel gehoopt, maar had het niet verwacht." Jim Tragter uit Lochem wist twee wereldtitels binnen te slepen, zowel bij wapenkata als semi-contact was hij de beste in zijn categorie.

Lennie Prins uit Borculo won met wapenkata in haar categorie goud en is daarmee ook een wereldkampioen. Bij semi-contact wist Willemijn Stapper uit Lochem een wereldtitel binnen te slepen. De Lochemse Frederieke Stapper haalde zilver bij semi-contact en Lennie ontving in die categorie een bronzen medaille. "Ik ben heel trots", reageert de trainer. "Vanuit de vorige vijf WK's hadden wij al vijf à zes wereldkampioenen, maar dat aantal is dit jaar bijna verdubbeld." Om mee te kunnen doen aan een WK moeten deelnemers zich eerst kwalificeren door een eerste of tweede plek te behalen tijdens de Nederlandse Kampioenschappen. De volgende stip op de horizon voor de deelnemers is het NK in november: "Wij hebben daar altijd deelnemers die zich kwalificeren. En daarna werken we weer naar het WK toe, dat is volgend jaar in Turkije."

De vechters
Kwoon Dat Mor heeft bij het afgelopen WK in totaal negen medailles mee naar de Achterhoek genomen. "Als leraar ben ik heel blij dat een leerling dit presteert", vertelt Lijnsvelt. "Dat is ook mijn insteek, mijn leerlingen moeten beter worden dan ik ben." Lijnsvelt won eerder zilver op een WK en heeft de nodige ervaring. Het geheim van zo’n succesvol team? "Ik denk een technische leraar in combinatie met een leerling met talent, gevoel en inzet", aldus de trainer. "De leerlingen die zijn mee geweest naar het WK trainen hier al jaren voor, zijn technisch en hebben die fighting spirit en mentaliteit, dan steek je boven de gemiddelde vechter uit."

Olympische Spelen
Hoewel Kempo nog geen Olympische sport is, hoopt Bärbel dat daar in de toekomst verandering in komt: "Dan moet de sport aan een aantal eisen voldoen en als het een Olympische sport wordt, dan hoop ik mee te doen." Tot het zover is, is het voor de club lastig om sponsoren te vinden. "Gelukkig hadden we een crowdfunding opgezet, waarmee we een mooi bedrag konden ophalen om naar het WK in Portugal te gaan", vertelt Bärbel. Volgend jaar staat ze naar verwachting op het WK in Turkije: "Daar ga ik mijn titel verdedigen en hoop ik tweevoudig wereldkampioen te worden."

Foto: Kemposchool Kwoon Dat Mor

Lees ook

Tanken10.jpg

Duitse korting op brandstof niet eerder dan 1 mei van kracht

De aangekondigde verlaging van de Duitse benzineaccijns met 17 cent per liter laat voorlopig nog op zich wachten. Naar verwachting treedt de prijsverlaging daarom op zijn vroegst op 1 mei in werking.

John Haverdil Luc Helmink Mike Sterkenburg industrie energie Varsseveld.jpg

Varssevelds industriepark wil zelf stroom regelen, dé oplossing voor netcongestie?

Jaren moeten wachten op een stroomaansluiting lijkt voor bedrijven in Varsseveld straks verleden tijd. De Varsseveldse Industriële Vereniging (VIV) onderzoekt samen met Joulz en de gemeente Oude IJsselstreek een eigen stroomnetwerk. Bedrijven gebruiken daarin elkaars opgewekte stroom en slaan die op in batterijen. “In plaats van tien tot vijftien jaar hoef je dan bijvoorbeeld maar twee jaar te wachten op een aansluiting. Bedrijven kunnen nu pas in 2035 worden aangesloten”, zegt voorzitter van de VIV, Luc Helmink.

Huntenpop220.jpg

Huntenpop kondigt Pommelien Thijs en Bokoesam aan voor 35e editie

Een aantal grote nieuwe namen zijn toegevoegd aan de line-up van Huntenpop 2026. De Vlaamse zangeres Pommelien Thijs en de rapper Bokoesam trekken naar het festival in Ulft. Het evenement bij het DRU Industriepark hoopt zaterdag 22 augustus opnieuw uit te verkopen.

SaZaTopsporthal20.jpg

'Lange Mannen' spelen thuisduels European League in Doetinchem

De SaZa Topsporthal in Doetinchem vormt van 12 tot en met 14 juni het decor voor internationaal topvolleybal. De Nederlandse mannenploeg, beter bekend als de Lange Mannen, speelt daar twee belangrijke duels in de CEV European League.

Stroombroek60.jpg

Nieuw strand, ‘oud’ zand: populair Stroombroek krijgt opfrisbeurt

In aanloop naar de start van het zwemseizoen wordt er bij Stroombroek in Braamt nog hard gewerkt aan de opknapbeurt rondom de zwemplas. Het recreatiegebied is een populair en groeit de laatste jaren weer qua bezoekersaantallen. Reden genoeg voor beheerder Leisurelands om onder andere het strand onder handen te nemen.

KartbaanEefde.jpeg

Uitbreiding kartbaan Eefde zorgt voor flinke weerstand: ‘Waar is de mens in dit verhaal?’

De plannen om de kartbaan in Eefde uit te breiden met een paintball- en elektrocrossterrein zorgen voor flinke weerstand. Omwonenden vrezen voor meer overlast, terwijl de initiatiefnemer stelt dat het plan binnen de regels past. Dinsdagavond kwam het plan in de gemeenteraad van Lochem aan de orde, met betrokkenen als insprekers.