gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe ontmoetingsplek voor veteranen

f084471a167ac59767f184077a03f718.jpg
Redactie REGIO8 |
Het Veteranen Ontmoetingscentrum van de Stichting Veteranen Oost-Nederland (Svon) in Lochem bestaat pas sinds enkele maanden en zat in die tijd in de Joppeschool in Joppe. "4 maart zijn we gestart en je verwacht niet dat je binnen drie maanden al een eigen locatie hebt", zegt initiatiefneemster Esther van Dijk. "En dan ook nog op een kazerne! Hoe gaaf is dat? Dat is toch de droom van iedere militair?"

Op deze plek kunnen veteranen hun verhaal kwijt, en dat is belangrijk. "Het is belangrijk dat ze een plek hebben waar ze zich veilig voelen om hun verhaal kwijt te kunnen. Iedere veteraan die uitgezonden is geweest heeft of kan wat hebben meegemaakt dat ze niet aan een burger kwijt kunnen. Dat verhaal aan een collega kwijt kunnen is gewoon heel erg belangrijk. Maar het is niet alleen dat, het is ook elkaar gezellig ontmoeten en een potje darten of biljarten."

Foto: Facebook Veteranen ontmoetingscentrum Lochem

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-01 at 16.04.55.jpeg

Flexflitser ingezet op drie wegen in Doetinchem tegen hardrijders

Weggebruikers in de gemeente Doetinchem moeten nog beter op hun snelheid letten. Op drie wegen is sinds kort een flexflitser actief, bedoeld om hard rijden terug te dringen en de verkeersveiligheid te verbeteren. De flexflitser wordt ingezet op de Liemersweg in Doetinchem, de Gaanderenseweg en de Rijksweg in Gaanderen.

Bodembrand Barlo Bocholt.jpg

Bosbrand vlak over de grens bij Bocholt onderstreept hoe droog de grond is

Vlak over de grens met Nederland heeft de brandweer vrijdagmiddag een natuurbrand geblust in een bosgebied bij Barlo, een buurtschap van de Duitse stad Bocholt. De brand ontstond aan de Kotts Stegge en besloeg volgens de brandweer een oppervlakte van ongeveer 400 vierkante meter.

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.