gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nieuwe ontmoetingsplek voor veteranen

f084471a167ac59767f184077a03f718.jpg
Redactie REGIO8 |
Het Veteranen Ontmoetingscentrum van de Stichting Veteranen Oost-Nederland (Svon) in Lochem bestaat pas sinds enkele maanden en zat in die tijd in de Joppeschool in Joppe. "4 maart zijn we gestart en je verwacht niet dat je binnen drie maanden al een eigen locatie hebt", zegt initiatiefneemster Esther van Dijk. "En dan ook nog op een kazerne! Hoe gaaf is dat? Dat is toch de droom van iedere militair?"

Op deze plek kunnen veteranen hun verhaal kwijt, en dat is belangrijk. "Het is belangrijk dat ze een plek hebben waar ze zich veilig voelen om hun verhaal kwijt te kunnen. Iedere veteraan die uitgezonden is geweest heeft of kan wat hebben meegemaakt dat ze niet aan een burger kwijt kunnen. Dat verhaal aan een collega kwijt kunnen is gewoon heel erg belangrijk. Maar het is niet alleen dat, het is ook elkaar gezellig ontmoeten en een potje darten of biljarten."

Foto: Facebook Veteranen ontmoetingscentrum Lochem

Lees ook

MF01691.jpg

Storing rioolwaterzuivering Haarlo beïnvloedt waterkwaliteit Berkel

Een technische storing bij de rioolwaterzuivering in Haarlo heeft gevolgen voor de waterkwaliteit van de rivier de Berkel. Door het probleem komt er momenteel een verhoogde hoeveelheid ammonium in het water terecht.

Robot0.png

Robotfinale tussen basisscholen in Civon: 'Doet-ie het wel, doet-ie het niet’

Na weken van bouwen, programmeren en timmeren was het vrijdagochtend zover bij het Civon Innovatiecentrum. Een robotfinalewedstrijd in Ulft, tussen verschillende basisscholen uit de regio. Tientallen kinderen streden tegen elkaar om twee prijzen in de zogeheten Tech-Tok League.

KwintGRA.jpg

Basisdebuut voor Kwint in Venlo: El Kadiri terug in selectie

Kyano Kwint begint zaterdagmiddag in Venlo voor het eerst in de basis bij De Graafschap. De 19-jarige spits, die als invaller goed op schot is, krijgt het vertrouwen van trainer Marinus Dijkhuizen tegen VVV.

67aa6302fdf30f1df00ff5350d3428a9.jpg

Mark S. (32) veroordeeld tot 10 jaar cel en tbs voor verkrachting en grootschalige sextortion

Borculoër Mark S. is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 10 jaar en tbs met dwang. Hij hield jarenlang tientallen meisjes in zijn greep door hen online af te persen en te chanteren met naaktfoto's en video's. Veel vrouwen waren destijds minderjarig. "De slachtoffers zijn voor het leven getekend", zegt de rechtbank.

Schermafbeelding 2026-04-10 101344.png

WK voetbal krijgt Achterhoeks tintje: Dieperink als VAR naar eindtoernooi

Het WK voetbal krijgt komende zomer een duidelijk Achterhoeks tintje. De 37-jarige videoscheidsrechter Rob Dieperink is geselecteerd voor het grootste podium in het internationale voetbal. Het toernooi wordt dit jaar gehouden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

GWWP.png

Gerrit Vossers voorspelt vanuit Didam een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit de festivaltent van Doorgedraaid Festival in Didam, voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.