Ulft, Netherlands

Nieuwe baan voor crossers Lichtenvoorde

Met het aandragen van een nieuwe crosslocatie gaat de wens van Fietscrossclub Lichtenvoorde mogelijk in vervulling. Oost Gelre wil de crossers samen met de Stichting Bloemencorso huisvesten in de wijk Flierbeek, ter hoogte van Het Veen en Het Brook.
Regio8 | 14 november 2019 11:18 | Aangepast op 14 november 2019 11:18
(De fietscrossclub sprak al eerder haar wens voor een nieuwe baan uit, 08-10-2019)

"Op dit moment zitten meerdere corsogroepen heel hoog met het vinden van een geschikte locatie", laat voorzitter Herman ter Haar van Stichting Bloemencorso Lichtenvoorde weten over de noodzaak van een nieuwe plek. "We zijn dan ook erg blij met de mogelijk nieuwe locatie. Wel vinden wij het belangrijk om de buurt mee te nemen in de besluiten en ontwikkelingen." De voorzitter van de Fietscrossclub Lichtenvoorde sluit zich bij de woorden van Ter Haar aan: "Op dit moment hebben wij met onze huidige buurt een goede verstandshouding", aldus Coen Gribboek. "Wij hopen dit ook met de nieuwe buurtbewoners te kunnen opbouwen."

De fietscrossers willen al langere tijd een nieuwe baan. "Het is mijn thuisbaan, maar voor mij wordt het nu langzaam een beetje te klein", liet BMX’er Kevin Brethouwer begin oktober aan REGIO8 weten. Volgens wethouder Bart Porskamp versterkt de nieuwe locatie de positionering als evenementengemeente: "Met de komst van een nieuwe baan kunnen er in Oost Gelre grotere fietscrossevenementen gehouden worden." Een van die evenementen is het NK, een grote wens van Gribboek: "Je kan daardoor ook meer leden gaan werven."

Foto: REGIO8

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Emmerich pakt fietspad vanuit Nederland aan

Eveline Zuurbier | 8 okt 2025 16:45

Lees ook

OM en Politie adviseert Bronckhorst: Geen publiek bij raadsvergadering over asielopvangen

De besluitvormende raadsvergadering over de asielopvangen in Bronckhorst is donderdag 16 oktober all...

Vastgelopen vrachtwagen blokkeert Drieheuvelenweg in 's-Heerenberg

De Drieheuvelenweg in ’s-Heerenberg was tijdelijk geblokkeerd door een vrachtwagen die vaststond. De...

Keijenborg krijgt nieuwe sportieve impuls met De Tilder: 'Er is veel meer aanloop'

Onder luid gejuich en gejoel werd zaterdag 11 oktober de multifunctionele accommodatie in Keijenborg...

Bestuurder gewond bij eenzijdig ongeval Wehl

Bij een eenzijdig ongeval in Wehl is maandagochtend een persoon gewond geraakt. De politie verwacht ...

Auto botst op stilstaande vrachtwagen bij eenzijdig ongeval in Doetinchem

Bij een eenzijdig ongeval op de Melkweg in Doetinchem is zondagmiddag een auto met vier inzittenden ...

Auto belandt op de kop in een sloot bij Azewijn

Een automobilist is zaterdagmiddag op de Burgemeester van Breemenweg in Azewijn met zijn auto op de ...