gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nederlandse en Duitse grenscontroles zijn een wereld van verschil

dd489de7ff4b4fd9864a802f2a5cdca5

Nederland heeft sinds deze week in navolging van Duitsland grenscontroles ingevoerd. Beide landen controleren voertuigen aan hun kant van de grens, maar het contrast in aanpak is opmerkelijk. Naar Duitsland toe is de file enorm, terwijl er richting Nederland geen file te bekennen is.

Bart Sollman |  | Aangepast op
Wie woensdagochtend Duitsland in wilde rijden via de snelweg A12 ter hoogte van Beek, kreeg te maken met een Duitse controle die weinig aan de verbeelding overliet. De snelweg werd volledig afgesloten, en alle voertuigen werden door een controlefuik geleid. Automobilisten zagen wachttijden oplopen tot bijna een uur. De Duitse politie bestudeerde alle voertuigen van dichtbij en af en toe werd er een voertuig voor controle uitgepikt. Maar iedereen had wel last van de file, ook als je niet gecontroleerd werd.

Aan de Nederlandse zijde, voor verkeer dat het land binnenkomt, was de situatie totaal anders. Hier werden automobilisten verzocht hun snelheid te matigen naar 70 km/u, aangegeven door duidelijke matrixborden. Langs de weg stonden enkele motorrijders van de marechaussee die het verkeer in de gaten hielden. Zij voerden gerichte controles uit op de parkeerhaven verderop. Daar stonden enkele tientallen collega's met een paar busjes. Alleen voertuigen die opvielen, werden uit de stroom gehaald. Dit zorgde ervoor dat het verkeer zonder noemenswaardige vertraging Nederland kon binnenrijden.

EK-voetbal
Het contrast tussen de Nederlandse en Duitse aanpak is groot, terwijl ze omgaan met dezelfde uitdaging. Waar de Duitse politie kiest voor dezelfde aanpak als met de controles rondom het EK-voetbal: een massale en rigoureuze aanpak, richt de Nederlandse marechaussee zich op efficiëntie en doorstroming.

Lees ook

05829181-f3a0-4ee0-b918-9d75b200b9e3

Optocht Varsseveldse Volksfeesten donderdag live te zien op REGIO8

REGIO8 zendt donderdag in samenwerking met de Varsseveldse Volksfeesten live de optocht door het dorp uit. Vanuit het centrum van Varsseveld brengt de streekomroep de optocht met tientallen bloemenwagens, loopgroepen, allegorische wagens en muziekkorpsen in beeld.

112Achtheoek

Auto op de kant na aanrijding in Winterswijk

Bij een aanrijding in het Winterswijkse buurtschap Miste zijn donderdagmiddag meerdere personen gewond geraakt. Een van de betrokken voertuigen belandde op de zijkant.

WhatsApp Image 2026-08-13 at 15.59.50

Weiland in brand achter boerderij in Beek

Op een veld achter een boerderij aan de Den Hamweg in Beek is donderdagmiddag tegen 15.30 uur brand uitgebroken. Accuraat optreden van de brandweer kon erger doen voorkomen.

LandfortToneel0

Theatergroep Smeedwerk opnieuw op Landfort Megchelen met verhaal over Willem II

Theatergroep Smeedwerk staat komend weekend opnieuw bij historische buitenplaats Landfort in Megchelen. De groep brengt daar het tweede deel van een trilogie over Nederlandse koningen. Na een voorstelling over Willem I staat nu zijn opvolger Willem II centraal.

hitte0

Nationaal Hitteplan weer van kracht: code geel in Achterhoek vanwege hitte

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de Achterhoek. Donderdag, vrijdag en zaterdag worden er temperaturen boven de 30°C verwacht. Ook is het Nationaal Hitteplan van kracht. Het is belangrijk om goed op de kwetsbare mensen in je omgeving te letten.

KoningBergh

Koning Willem-Alexander opent gerestaureerd Kasteel Huis Bergh

Niemand minder dan koning Willem-Alexander opent het gerestaureerde Kasteel huis Bergh in ’s-Heerenberg op donderdag 17 september. Directeur Floris de Gelder heeft donderdagochtend de vrijwilligers het ‘grote geheim’ vertelt. “Dit is echt enorm eervol.”