gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nederlandse en Duitse grenscontroles zijn een wereld van verschil

dd489de7ff4b4fd9864a802f2a5cdca5

Nederland heeft sinds deze week in navolging van Duitsland grenscontroles ingevoerd. Beide landen controleren voertuigen aan hun kant van de grens, maar het contrast in aanpak is opmerkelijk. Naar Duitsland toe is de file enorm, terwijl er richting Nederland geen file te bekennen is.

Bart Sollman |  | Aangepast op
Wie woensdagochtend Duitsland in wilde rijden via de snelweg A12 ter hoogte van Beek, kreeg te maken met een Duitse controle die weinig aan de verbeelding overliet. De snelweg werd volledig afgesloten, en alle voertuigen werden door een controlefuik geleid. Automobilisten zagen wachttijden oplopen tot bijna een uur. De Duitse politie bestudeerde alle voertuigen van dichtbij en af en toe werd er een voertuig voor controle uitgepikt. Maar iedereen had wel last van de file, ook als je niet gecontroleerd werd.

Aan de Nederlandse zijde, voor verkeer dat het land binnenkomt, was de situatie totaal anders. Hier werden automobilisten verzocht hun snelheid te matigen naar 70 km/u, aangegeven door duidelijke matrixborden. Langs de weg stonden enkele motorrijders van de marechaussee die het verkeer in de gaten hielden. Zij voerden gerichte controles uit op de parkeerhaven verderop. Daar stonden enkele tientallen collega's met een paar busjes. Alleen voertuigen die opvielen, werden uit de stroom gehaald. Dit zorgde ervoor dat het verkeer zonder noemenswaardige vertraging Nederland kon binnenrijden.

EK-voetbal
Het contrast tussen de Nederlandse en Duitse aanpak is groot, terwijl ze omgaan met dezelfde uitdaging. Waar de Duitse politie kiest voor dezelfde aanpak als met de controles rondom het EK-voetbal: een massale en rigoureuze aanpak, richt de Nederlandse marechaussee zich op efficiëntie en doorstroming.

Lees ook

Boumans

Mark Boumans stopt als burgemeester van Doetinchem

Mark Boumans stopt per 1 december als burgemeester van Doetinchem. Dat maakte hij donderdagavond bekend tijdens de raadsvergadering. Hij gaat aan de slag als voorzitter van de Vereniging Hogescholen in Den Haag.

MarkDiemers0

Mark Diemers keert terug bij De Graafschap: 'Samen één zijn met de supporters'

Mark Diemers keert terug bij De Graafschap. De Doetinchemmers hebben de 32-jarige middenvelder per direct toegevoegd aan de selectie. De transfervrije Fries tekent een contract tot medio 2028 in Doetinchem.

Scheepvaart0

IJssel in de Achterhoek deels eenrichtingsverkeer door extreem laag water

Schepen kunnen vanaf vrijdag op de IJssel tussen Zutphen en Westervoort nog maar één kant op varen. Door het lage water is de vaargeul op sommige plekken te smal en te ondiep voor tweerichtingsverkeer, meldt Rijkswaterstaat. Schepen mogen alleen nog richting Arnhem varen.

Slaapkamerbrand Orion Lichtenvoorde

Slaapkamerbrand Lichtenvoorde snel onder controle

Aan de Orion in Lichtenvoorde heeft donderdagochtend een brand gewoed in een slaapkamer. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen. Over de oorzaak van de brand is niets bekend.

b9128a33fe59b72bfdf49dfdf109d385

Beruchte flexflitser deelt 649 boetes uit aan Gaanderenseweg in Doetinchem

De flexflitser aan de Gaanderenseweg in Doetinchem heeft in acht weken tijd 649 snelheidsovertredingen geregistreerd. Dat zijn er beduidend minder dan op de eerdere locatie aan de Rijksweg in Gaanderen, waar ruim 14.000 boetes werden uitgedeeld.

bebording afzetting  Eltenseweg

Grensfuik op A12 verdwijnt vrijdag, Eltenseweg 30 september weer open in twee richtingen

De gemeente Montferland brengt de Eltenseweg tussen Beek en Elten op woensdag 30 september terug naar de situatie van vóór de grenscontroles op de A12. Vanaf die dag kan het verkeer er weer in beide richtingen de grens over. De borden die nu eenrichtingsverkeer aangeven of het verkeer omleiden, worden weggehaald. De reden is dat de Duitse autoriteiten de grenscontroles anders gaan uitvoeren. De huidige vaste controleplek op de A12 vervalt daarmee.