gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nederlandse en Duitse grenscontroles zijn een wereld van verschil

dd489de7ff4b4fd9864a802f2a5cdca5

Nederland heeft sinds deze week in navolging van Duitsland grenscontroles ingevoerd. Beide landen controleren voertuigen aan hun kant van de grens, maar het contrast in aanpak is opmerkelijk. Naar Duitsland toe is de file enorm, terwijl er richting Nederland geen file te bekennen is.

Bart Sollman |  | Aangepast op
Wie woensdagochtend Duitsland in wilde rijden via de snelweg A12 ter hoogte van Beek, kreeg te maken met een Duitse controle die weinig aan de verbeelding overliet. De snelweg werd volledig afgesloten, en alle voertuigen werden door een controlefuik geleid. Automobilisten zagen wachttijden oplopen tot bijna een uur. De Duitse politie bestudeerde alle voertuigen van dichtbij en af en toe werd er een voertuig voor controle uitgepikt. Maar iedereen had wel last van de file, ook als je niet gecontroleerd werd.

Aan de Nederlandse zijde, voor verkeer dat het land binnenkomt, was de situatie totaal anders. Hier werden automobilisten verzocht hun snelheid te matigen naar 70 km/u, aangegeven door duidelijke matrixborden. Langs de weg stonden enkele motorrijders van de marechaussee die het verkeer in de gaten hielden. Zij voerden gerichte controles uit op de parkeerhaven verderop. Daar stonden enkele tientallen collega's met een paar busjes. Alleen voertuigen die opvielen, werden uit de stroom gehaald. Dit zorgde ervoor dat het verkeer zonder noemenswaardige vertraging Nederland kon binnenrijden.

EK-voetbal
Het contrast tussen de Nederlandse en Duitse aanpak is groot, terwijl ze omgaan met dezelfde uitdaging. Waar de Duitse politie kiest voor dezelfde aanpak als met de controles rondom het EK-voetbal: een massale en rigoureuze aanpak, richt de Nederlandse marechaussee zich op efficiëntie en doorstroming.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-27 at 23.03.56

De Graafschap sneuvelt weer in eerste bekerronde

Ook dit seizoen is De Graafschap in de Eurojackpot KNVB-beker niet verder gekomen dan ronde 1. In het Parkstad Limburg Stadion werd met 1-0 verloren van Roda JC.

2e2d95ac-c2e6-4e4d-8560-19411610fb6a

Parkeren in Duitse grenssteden duurder? Kleve wil tarieven met 50 procent verhogen

Parkeren in Kleve en Emmerich kan vanaf 2027 duurder worden. In Kleve liggen verhogingen tot 50 procent op tafel, in Emmerich maakt de politiek plannen om parkeren in de binnenstad voor het eerst betaald te maken.

profielschetsLochem0

Lochem zoekt verbindende burgemeester met gevoel voor nuchterheid

Inlevingsvermogen, verbindend, vernieuwingsgericht en benaderbaar, dat zijn eigenschappen die de nieuwe burgemeester van Lochem moet hebben. Tijdens een extra raadsvergadering heeft de gemeenteraad de profielschets van de nieuwe burgemeester vastgesteld en overhandigd aan de commissaris van de Koning.

Knopenlaantjebrug0

Vordenaren redden geliefd ommetje met eigen ‘Knopenbrug’

Anderhalf jaar lang was het onzeker of het geliefde Vordense ommetje langs het Knopenlaantje ooit nog in ere hersteld zou worden. De gemeente Bronckhorst sloopte de oude, versleten wandelbrug waardoor het rondje verdween. Inwoners kwamen in actie en hebben zaterdag hun eigen brug geopend.

BrandweerDinxperlo0

Aalten trekt drie tot vier miljoen uit voor Nederlands-Duitse brandweerkazerne

De gemeente Aalten wil drie tot vier miljoen euro uittrekken voor een gezamenlijke brandweerkazerne voor Dinxperlo en Suderwick. Dat staat in de ontwerpbegroting. Als de plannen doorgaan, kan de bouw in 2027 beginnen.

Gelredome

Minder De Graafschap-supporters welkom in Arnhem: ‘Bijzonder teleurstellend’

De Graafschap mag op zondag 8 november slechts vijfhonderd supporters meenemen voor het Gelderse treffen met Vitesse in Arnhem. In het uitvak is normaal gesproken plek voor achthonderd bezoekende supporters, maar dit aantal is door de lokale driehoek in Arnhem afgewezen.