gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nederlandse en Duitse grenscontroles zijn een wereld van verschil

dd489de7ff4b4fd9864a802f2a5cdca5

Nederland heeft sinds deze week in navolging van Duitsland grenscontroles ingevoerd. Beide landen controleren voertuigen aan hun kant van de grens, maar het contrast in aanpak is opmerkelijk. Naar Duitsland toe is de file enorm, terwijl er richting Nederland geen file te bekennen is.

Bart Sollman |  | Aangepast op
Wie woensdagochtend Duitsland in wilde rijden via de snelweg A12 ter hoogte van Beek, kreeg te maken met een Duitse controle die weinig aan de verbeelding overliet. De snelweg werd volledig afgesloten, en alle voertuigen werden door een controlefuik geleid. Automobilisten zagen wachttijden oplopen tot bijna een uur. De Duitse politie bestudeerde alle voertuigen van dichtbij en af en toe werd er een voertuig voor controle uitgepikt. Maar iedereen had wel last van de file, ook als je niet gecontroleerd werd.

Aan de Nederlandse zijde, voor verkeer dat het land binnenkomt, was de situatie totaal anders. Hier werden automobilisten verzocht hun snelheid te matigen naar 70 km/u, aangegeven door duidelijke matrixborden. Langs de weg stonden enkele motorrijders van de marechaussee die het verkeer in de gaten hielden. Zij voerden gerichte controles uit op de parkeerhaven verderop. Daar stonden enkele tientallen collega's met een paar busjes. Alleen voertuigen die opvielen, werden uit de stroom gehaald. Dit zorgde ervoor dat het verkeer zonder noemenswaardige vertraging Nederland kon binnenrijden.

EK-voetbal
Het contrast tussen de Nederlandse en Duitse aanpak is groot, terwijl ze omgaan met dezelfde uitdaging. Waar de Duitse politie kiest voor dezelfde aanpak als met de controles rondom het EK-voetbal: een massale en rigoureuze aanpak, richt de Nederlandse marechaussee zich op efficiëntie en doorstroming.

Lees ook

b9a260de-a153-3112-9de8-41acd48ae6fc

Man (68) aangehouden nadat video van potloodventer viral gaat

De politie heeft een 68-jarige man uit Montferland aangehouden die in beeld kwam nadat Valerie tijdens een wandeling begin augustus werd achtervolgd door een potloodventer. De man is gehoord en wordt verdacht van schennispleging.

GRAALM0

De Graafschap op jacht naar broodnodige punten tegen Almere City

De Graafschap is na een moeizame seizoensstart dringend op zoek naar punten. Na slechts één punt uit de eerste drie wedstrijden moet het zaterdagavond op de eigen Vijverberg beter tegen Almere City. Verdediger Thomas Kok kan de Superboeren daarbij weer helpen. De 28-jarige Brabander vertrok afgelopen zomer nog uit Doetinchem, maar keerde deze week verrassend terug.

DSC02743

De Graafschap Onder-21 versterkt zich met Feyenoorder Ringeling

De Graafschap heeft de selectie van Onder-21 versterkt met de 20-jarige Sam Ringeling. De centrale verdediger komt transfervrij over van Feyenoord en sluit per direct aan bij het opleidingsteam van de Doetinchemmers.

Wielrennen234

Ronde van Ulft en Ronde van de Achterhoek slaan handen ineen: 'Ideaalplaatje'

De Ronde van de Achterhoek en de Ronde van Ulft slaan dit jaar de handen ineen. Komende zondag komen de wielerfans volop aan hun trekken in Ulft. De regionale ronde profiteert onder meer van de lokale contacten, terwijl de Ulftse organisatie kan meeliften op de vergunning en faciliteiten van de grotere koers. Voor de Ronde van Ulft betekent de samenwerking bovendien een aantal veranderingen.

GerritVossers220

Weerboer Gerrit voorspelt wederom wisselvallig weekend, nu met wat meer drupjes

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Lievelde voorspelt de weerboer wederom een wisselvallig weekend, nu met wat meer drupjes.

WolfInZak0

De wolf kent geen grenzen maar de aanpak wel

Nederland heeft de Duitse aanpak van de wolf als voorbeeld genomen. Maar de Duitse regels en ervaringen blijken niet één op één toepasbaar. In Duitsland kan in gebieden met veel wolven sneller kan worden ingegrepen tegen dieren die problemen veroorzaken.