gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Nederlandse en Duitse grenscontroles zijn een wereld van verschil

dd489de7ff4b4fd9864a802f2a5cdca5.jpg

Nederland heeft sinds deze week in navolging van Duitsland grenscontroles ingevoerd. Beide landen controleren voertuigen aan hun kant van de grens, maar het contrast in aanpak is opmerkelijk. Naar Duitsland toe is de file enorm, terwijl er richting Nederland geen file te bekennen is.

Bart Sollman |  | Aangepast op
Wie woensdagochtend Duitsland in wilde rijden via de snelweg A12 ter hoogte van Beek, kreeg te maken met een Duitse controle die weinig aan de verbeelding overliet. De snelweg werd volledig afgesloten, en alle voertuigen werden door een controlefuik geleid. Automobilisten zagen wachttijden oplopen tot bijna een uur. De Duitse politie bestudeerde alle voertuigen van dichtbij en af en toe werd er een voertuig voor controle uitgepikt. Maar iedereen had wel last van de file, ook als je niet gecontroleerd werd.

Aan de Nederlandse zijde, voor verkeer dat het land binnenkomt, was de situatie totaal anders. Hier werden automobilisten verzocht hun snelheid te matigen naar 70 km/u, aangegeven door duidelijke matrixborden. Langs de weg stonden enkele motorrijders van de marechaussee die het verkeer in de gaten hielden. Zij voerden gerichte controles uit op de parkeerhaven verderop. Daar stonden enkele tientallen collega's met een paar busjes. Alleen voertuigen die opvielen, werden uit de stroom gehaald. Dit zorgde ervoor dat het verkeer zonder noemenswaardige vertraging Nederland kon binnenrijden.

EK-voetbal
Het contrast tussen de Nederlandse en Duitse aanpak is groot, terwijl ze omgaan met dezelfde uitdaging. Waar de Duitse politie kiest voor dezelfde aanpak als met de controles rondom het EK-voetbal: een massale en rigoureuze aanpak, richt de Nederlandse marechaussee zich op efficiëntie en doorstroming.

Lees ook

dorpsfeestWehl10.jpg

Seniorenmiddag blijft onmisbare traditie tijdens Dorpsfeest Wehl

Waar de feesttent zich later deze week vult met duizenden feestvierders die uit hun dak gaan op grote artiesten, stond donderdagmiddag tijdens het Dorpsfeest in Wehl volledig in het teken van de senioren. Met muziek en vele ontmoetingen met oude bekenden was de middag niet alleen gezellig, maar ook belangrijk.

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

College van Bronckhorst zet stap naar bouw vijftien woningen in Zelhem

In het noordwesten van Zelhem kunnen waarschijnlijk vijftien nieuwe woningen gebouwd worden. De burgemeester en wethouders van de gemeente Bronckhorst vinden het een goed plan om te bouwen aan de rand van het dorp, waar dan landbouwgrond en bos zal worden opgeofferd.

Oranjetempel0.jpg

Politiek roert zich in verbod nachtwedstrijden Oranjetempel Silvolde

Dat de Oranjetempel in Silvolde tijdens nachtelijke WK-wedstrijden van het Nederlands elftal niet open mag houdt de gemoederen in Oude IJsselstreek bezig. Coalitiepartijen Lokaal Belang en PvdA-GroenLinks hebben schriftelijke vragen gesteld aan het college. Beide partijen vragen zich af waarom er niet naar een oplossing wordt gezocht zodat de Tempel toch open kan.

Grenscontrole3.jpg

EU wil dat Duitse grenscontroles stoppen

Duitsland moet stoppen met grenscontroles. Dat heeft Brussel bepaald. De Duitse controles zijn een doorn in het oog van Gelderse grensgemeentes.

Stuw0.jpg

Zeldzame rivierprik bereikt paaigronden nauwelijks door blokkades in Oude IJssel

Het gaat niet goed met de rivierprik in de Oude IJssel, blijkt uit onderzoek binnen het project Swimway Oude IJssel. De miljoenen jaren oude vis heeft het moeilijk, omdat hij zijn paaigronden in Duitsland niet goed kan bereiken. Willem Romeijn van Sportvisserij Nederland geeft uitleg over het onderzoek en de oorzaken daarvan.

GraafschapO21 training.png

Geen promotie voor De Graafschap O21: seizoen ten einde

De Graafschap O21 kan niet meer promoveren. Het beloftenteam uit Doetinchem ging tegen FC Groningen O21 woensdagavond onderuit met 3-1. Daardoor ontbreekt ook de landstitel voor de superboeren.