gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Autowrak uit Oude IJssel in Doetinchem getakeld: 'Bij andere zoektocht tegengekomen'

WhatsApp Image 2026-06-03 at 09.50.51
Foto: 112achterhoek-nieuws.nl

Waterschap Rijn en IJssel is woensdagochtend druk bezig geweest om een autowrak uit de Oude IJssel in Doetinchem te takelen. Het voertuig werd eind 2024 gevonden en bleek op een diepte van ongeveer vier tot vijf meter diepte te liggen.

Caitlin Sturris |  | Aangepast op

“Duikers kwamen de auto tegen bij een andere zoektocht naar een vermiste Poolse man eind 2024”, legt een woordvoerder van Waterschap Rijn en IJssel uit. De 20-jarige Poolse man werd een maand na zijn vermissing gevonden in de Oude IJssel bij Laag-Keppel. “Later kregen we ook meldingen van onder andere vissers, die het voertuig met een onderwatercamera tegenkwamen.”

Na bijna twee jaar is het voertuig woensdag uit het water gehaald, vanwege twee belangrijke redenen. “De auto lag nu niet in de vaarweg, maar deze kon wel verschuiven door de stroming van het water”, aldus de woordvoerder. "Als dat zou gebeuren, zou dat gevaarlijk kunnen worden voor het vaarverkeer.” De andere reden heeft te maken met de natuur. “Een auto zit vol met vloeistoffen als brandstof en koelvloeistof”, zegt de woordvoerder. “Als dit in het water komt, dan is dat schadelijk voor het water.”

Twee uur bezig
De duikers zijn rond 08.00 uur begonnen met de klus. “We hebben eerst de boel afgezet in verband met veiligheid.” Volgens de woordvoerder hebben de duikers eerst het voertuig gelokaliseerd. “Om 10.00 uur stond de auto op de takelwagen aan de kant.”

Politie doet onderzoek
Het is nog niet bekend hoe het autowrak in het water is gekomen. Ook is nog niet bekend of er stoffelijk overschot in het voertuig zit. “Er was van tevoren niemand vermist, anders had er ook wel meer haast achter gezeten”, aldus de woordvoerder. De politie doet nog onderzoek naar het voertuig.

Lees ook

WK30

Trouwe Achterhoekse Oranjefans slaan WK over: 'De kosten zijn van de gekke'

Het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt woensdagavond officieel afgetrapt. Normaal gesproken reizen duizenden Oranjefans af naar een eindtoernooi om het Nederlands elftal te steunen, waaronder een vaste Achterhoekse delegatie. Dit keer blijven enkele van de meest trouwe supporters echter thuis.

AZCDidam0

Geert Wilders naar anti-azc bijeenkomst in Didam

PVV-leider Geert Wilders komt woensdag 17 juni naar het centrum van Didam, waar bij het oude gemeentehuis in Didam een anti-azc bijeenkomst wordt gehouden.

WethoudersOIJ10

Zo denkt de nieuwe coalitie van Oude IJsselstreek over dossiers DRU en azd

De nieuwe coalitie van Oude IJsselstreek kiest voor een asielzoekersdorp met maximaal 448 opvangplekken en spreekt opnieuw uit dat de DRU behouden moet blijven. Beide dossiers kregen een prominente plek in het coalitieprogramma van Lokaal Belang, PvdA-GroenLinks, VVD en CDA. Het waren dan ook dé verkiezingsonderwerpen.

WhatsApp Image 2026-06-07 at 19.32.14

Man aangehouden in Doetinchem die elektriciteitskabels wilde jatten

De politie heeft zondagavond een man aangehouden na een poging tot diefstal van elektriciteitskabels bij een bouwterrein aan de Doctor Huber Noodtstraat in Doetinchem.

unnamed

Trots en emotie overheersen bij team '21x21 is ons doel' na deelname Alpe d’HuZes

Na maanden van voorbereiding en vele inzamelingsacties om geld op te halen voor kankeronderzoek, stond het team ‘21x21isonsdoel’ aan de start van het bijzondere evenement Alpe d’Huzes. Voor teamcaptain Carlo Keurntjes was de persoonlijke motivatie de ziekte van zijn zwager André. Voor het hele team werd het een dag om nooit te vergeten. Hoewel het oorspronkelijke doel niet volledig werd behaald, kijken de deelnemers met veel trots terug op hun prestatie.

MarinusFluitje0

Marinus Dijkhuizen nieuwe trainer VVV-Venlo

Marinus Dijkhuizen is de nieuwe trainer van VVV. Dat heeft de Limburgse club vanmiddag bevestigd. De 54-jarige trainer tekent in Venlo een contract voor twee seizoenen.