gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Veel onduidelijkheid bij grensgemeenten door aangekondigde grenscontroles

20c313a1ee1d724e4e26a1111e68bcad.jpg

Op maandag 9 december start ook Nederland met grenscontroles, nadat de twee grote Europese landen Duitsland en Frankrijk dit al langer doen. De maatregel moet illegale immigratie en mensenhandel voorkomen. Burgemeester Stapelkamp verwacht ontwrichting van het normale leven in de grensstreek en vraagt zich af welke effecten Den Haag met de controles daadwerkelijk wil bereiken. “Is er wel goed nagedacht over de gevolgen?”

Hidde Vinkenvleugel | Eveline Zuurbier |  | Aangepast op
Stapelkamp stoort zich aan de houding van Den Haag. Er is van tevoren geen enkel overleg geweest, en er is ook nog veel onduidelijk over de uitvoering ervan. Europese samenwerking is gebaseerd op vertrouwen, afspraken en samenwerking, en dit zijn in de grensregio en -gemeenten van grote waarde voor de lokale en regionale economie, voor toerisme, voor wonen en werken net over de grens en voor het grensverkeer. “In onze buurgemeente Bocholt wonen 800 Nederlanders, vrienden die zich regelmatig over de grens heen bewegen. Ze doen hier in Aalten en Dinxperlo hun boodschappen, dus als je hier wil controleren geeft dat allerlei hinder.”

“Het grote probleem is dat we nog niets gehoord hebben van Den Haag,” zegt Stapelkamp, en hij vindt hoe ze de grenscontroles willen gaan uitvoeren weinig doordacht. Als burgemeester van een grensgemeente heeft hij als lokale openbare ordehandhaver niets te zeggen over de marechaussee en de controles bij de grens. Hij heeft ernstige bedenkingen bij de uitvoerbaarheid. Minister Faber wil nu de marechaussee deze taak erbij krijgt niet gaan uitbreiden. Bovendien meldt Stapelkamp: “Er staan 1.600 vacatures open. Hoe willen ze dit gaan doen?”

Ook zetten de grenscontroles de veiligheid in de grensstreek onder druk. De Aaltense burgemeester zegt daarover: “Mochten de grenscontroles een succes zijn, dan is er politie nodig voor de aanhoudingen. En bij weinig effect vraag ik me af waarom deze poeha uit Den Haag. In de grensstreek wordt de zet vanuit Den Haag gezien als een poging om een verkiezingsbelofte na te komen, maar voor de grensstreek levert het alleen maar nadelige gevolgen op.”

Lees ook

1AprilOverzicht.jpg

1 april in de Achterhoek: dit waren de beste grappen

Dat bedrijven en organisaties niet vies zijn van een 1 aprilgrap, bleek ook dit jaar weer in de Achterhoek. Van een neppe Videolandserie tot een ‘luiaardachtbaan’ en opvallend veel AI-grappen: creativiteit was er volop.

Vulcanus40.jpg

IJzergieterij Vulcanus in Doetinchem dicht: 'We moeten 132 jaar aan zooi opruimen'

Het hing al even in de lucht, maar nu is het definitief: ijzergieterij Vulcanus in Langerak stopt. De 132 jaar oude fabriek sluit haar deuren, en daarmee komt er ook een einde aan een eeuwenlange industrie in de gemeente Doetinchem.

School100jaar0.jpg

Eeuwfeest voor basisschool Pius X in Varsselder: 'We bloeien'

Feest op basisschool Pius X in Varsselder. De school bestaat op 1 april precies honderd jaar en dat wordt in het dorp groots gevierd. Met een volle themaweek, activiteiten voor jong en oud en hulp van verenigingen is het volgens de organisatie vooral een feest van én voor het hele dorp.

lintjes raad 22-26.jpg

Twaalf raadsleden nemen afscheid in Bronckhorst, drie ontvangen koninklijke onderscheiding

Twaalf raadsleden van de gemeente Bronckhorst hebben dinsdagavond afscheid genomen van de Bronckhorster politiek. Drie van hen zijn opgenomen als Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester Patrick van Domburg reikte op 31 maart de koninklijke onderscheidingen in de raadszaal in Hengelo uit.

WASMACHINE20.jpg

Eén jaar vernieuwde wasservice Montferland: een voldoende maar de nodige problemen

De veelbesproken Montferlandse wasservice draait inmiddels een jaar bij lokale partner Mabeon in Doetinchem. Eerder draaide Zorgplus uit Harderwijk de dienst. Dit zorgde de laatste jaren voor veel kritiek van inwoners en raadsleden. Hoewel de gebruikers de nieuwe wasservice na één jaar ‘een dikke 7’ geven, vallen er nog een aantal zaken op.

PrikkelarmZwemmen0.png

Achterhoek zet in op prikkelarm sporten met Aqua Silent: ‘Vaak geeft muziek te veel prikkels’

Prikkelarm bewegen staat deze week centraal in de Achterhoek. Op verschillende plekken wordt in de campagneweek van Achterhoek in Beweging bewustzijn gecreëerd voor sporters die moeite hebben met fel licht, geluid en drukte. Bij zwembad De Beemd in Lochem staat sinds kort Aqua Silent op het programma.