Ulft, Netherlands

Nederlanders ontvangen vaccin in Duitsland

Nederlanders die op Duitse bodem wonen, ontvangen in principe in Duitsland het coronavaccin en andersom. Volgens Euregio-Secretaris Sjaak Kamps kan het echter ook voorkomen dat grenspendelaars via hun werkgever de prik sneller kunnen ontvangen aan de andere kant van de grens.
Jet Hakvoort | 15 januari 2021 17:08 | Aangepast op 15 januari 2021 17:08
“Beide landen, Nederland en Duitsland, werken op basis van het woonambt principe”, legt Sjaak Kamps uit. “Dit principe houdt in dat de gemeente waar je als woonachtig staat ingeschreven bepalend is voor de uitnodiging voor de vaccinatie.” Wel kan het voorkomen dat een pendelaar wordt gevaccineerd in een ander land dan waar hij of zij verzekerd is. De verzekering gaat namelijk op basis van het werkadres en niet op basis van het woonadres. Voor de pendelaars geldt dat hun uitnodiging voor het vaccin vanzelf op de deurmat valt wanneer zij daarvoor in aanmerking komen binnen de gemeente waar ze wonen.

Door de continue communicatie tussen Nederland en Duitsland heeft het besluit weinig voeten in aarde gehad volgens Kamps: “Ik verwacht geen problemen door verschil in werkwijze.” In het Duitse Kreis Kleef wordt 1 februari gestart met het inenten in het pretpark Wunderland Kalkar. Wel zijn er al mobiele teams die de zorgmedewerkers in de regio van het vaccin voorzien. In Duitsland wordt gestart met het vaccineren van 80-plussers en het medisch personeel.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroepen Antenne Niederrhein en RN7.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Winterswijk gaat zonder coalitie en met drie wethouders verder

Na weken van bestuurlijke onrust heeft de gemeenteraad van Winterswijk besloten om de bestuursperiod...

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...