Ulft, Netherlands

Nederland wordt weer hoogrisicogebied

Nederland wordt door Duitsland vanaf zondag door de hoge besmettingscijfers weer als hoogrisicogebied aangewezen. Zo is er naast de registratie- en quarantaineverplichting ook weer een testplicht van kracht voor mensen die niet, of niet volledig, gevaccineerd zijn.
Jeanine Jongh | 19 november 2021 16:37 | Aangepast op 19 november 2021 16:37
Vanaf zondag 21 november om 12.00 uur is Nederland voor Duitsland weer een hoogrisicogebied, wat resulteert in strengere inreisregels. Grensgangers van twaalf jaar of ouder moeten een actuele negatieve sneltest, bewijs van vaccinatie of een herstelbewijs laten zien. Voor binnenkomst van Duitsland moet men zich registreren en geldt er een quarantaineverplichting van tien dagen. Deze kan op zijn vroegst na vijf dagen worden beëindigd als men negatief is getest. Er zijn enkele uitzonderingen op deze regels voor grenspendelaars. Zo vervalt voor Nederlanders die korter dan 24 uur in Duitsland zijn, voor bijvoorbeeld boodschappen of tanken, de registratie- en quarantaineplicht. De bewijsplicht bij binnenkomst geldt voor hen wel.

Ruim twee maanden geleden wees Nederland Duitsland al aan als hoogrisicogebied, met als gevolg dat bij terugkeer vanuit Duitsland een coronabewijs getoond moet kunnen worden. Mensen die niet over de juiste papieren beschikken riskeren een boete.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroepen Antenne Niederrhein en RN7.

Foto: REGIO8

Lees ook

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...

Motorrijder gewond na aanrijding op Liemersweg Doetinchem

Een motorrijder is woensdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een busje op de Liemersweg (N...

Helikopter zorgt voor spektakel bij renovatie Kasteel Huis Bergh

Een opvallend beeld in 's-Heerenberg. Bij Kasteel Huis Bergh werden woensdagochtend met een helikopt...