Ulft, Netherlands

Museum opent expositie over De Graafschap

Het Stadsmuseum in Doetinchem heeft tot zondag 25 augustus een tentoonstelling over voetbalclub De Graafschap. Verschillende hoogte- en dieptepunten uit het roemruchte verleden komen terug in de expositie over de 65-jarige geschiedenis van de Superboeren.
Regio8 | 23 maart 2019 18:44 | Aangepast op 23 maart 2019 18:44
"Ik vind het fantastisch hoe je cultuur en voetbal aan elkaar kunt verbinden", vertelt Hans Martijn Ostendorp, algemeen directeur van De Graafschap. "Nu deze tentoonstelling, waarbij de opening door heel veel mensen wordt bezocht." Volgens Charlotte van Dijk passen de Superboeren best in een museum. "Het Stadsmuseum biedt een podium voor de regio", aldus de projectleider van de tentoonstelling. "In dit geval was de Graafschap 65 jaar jarig dus daar konden wij een mooi podium aan bieden." In totaal zijn er vier museumzalen met nostalgische films, foto's, voorwerpen en de daarbij behorende achtergrondinformatie.

Volgens Ted van de Pavert laat de tentoonstelling zien dat spelers- en supporters veel momenten met elkaar meemaken. "Je ziet beelden van vreugde, verdriet en beelden van de afgelopen jaren: het De Graafschap-DNA'', aldus de speler. "De hele Achterhoek heeft vaak hetzelfde gevoel bij die momenten." Volgens Van Dijk moeten de artikelen van de tentoonstelling na de expositie zeker niet opgeborgen worden. "Het mooiste zou zijn als deze objecten ook door kunnen gaan naar het museum van De Graafschap", legt de projectleider uit. "Dat is belangrijk voor de toekomstige generaties."

Foto: REGIO8

Lees ook

Feestzaal Spilman verdwijnt voorgoed uit Beltrum: ‘Eeuwig jammer, maar de jeugd wil hier wonen’

Waar vroeger honderden mensen feestvierden, klinken nu het breken van puin van een sloopkraan en de ...

Rollators in de polonaise: Reurpop nodigt honderden ouderen uit om feest te vieren

Zondagochtend veranderde Reurpop in Ruurlo even in een waar danspaleis voor de 65-plusser. Tientalle...

Nieuwe stakingen NS hebben geen gevolgen op het Achterhoekse spoor

Het NS-personeel gaat dinsdag 17 juni 2025 opnieuw staken. Dat laten de vakbonden VVMC en FNV weten....

Eigenaar treedt op tegen groeiende overlast in parkeergarage Doetinchem

Het pand met parkeergarage waar de MediaMarkt in Doetinchem gevestigd zat, is al geruime tijd vervui...

Bewoner naar ziekenhuis door zolderbrand in Doetinchem

Op de zolder van een woning in Doetinchem is zondagavond brand ontstaan. Een persoon is ter controle...

Suzan & Freek gaan deze zomer toch optreden: ‘Genieten is voor ons muziek maken’

Het Achterhoekse duo Suzan & Freek gaat deze zomer optreden, ondanks de ongeneeslijke ziekte van Fre...