Ulft, Netherlands

Montferland op vingers getikt om Heuveltje

Montferland moet van de voorzieningenrechter handhaven op illegale overnachtingen van arbeidsmigranten in voormalig hotel ’t Heuveltje in Beek. In afwachting van de papieren om een hotel te worden wilde de gemeente niet handhaven omdat het vergunbaar is.
Jasper Hazelaar | 16 april 2021 13:09 | Aangepast op 16 april 2021 13:09
Omwonenden waren het er niet mee eens en spanden een kort geding aan. De rechter gaat mee in de visie en stelt dat er sprake is van een overtreding van het bestemmingsplan. Pas na het verlenen van een omgevingsvergunning kan hiervan worden afgeweken. “Op dit moment ligt er echter geen aanvraag, zodat geen concreet zicht bestaat op legalisatie”, staat in het vonnis. Volgens Maarten Gerritsen, een van de omwonden die het kort geding aanspande, is de opdracht voor de gemeente nu duidelijk: “Ze moeten gewoon gaan handhaven en zorgen dat het eerst netjes een hotel wordt”, aldus de inwoner van Beek.

Maandag volgt bestuurlijk overleg over de gevolgen van de uitspraak voor Montferland. Inwoners en enkele lokale politieke partijen maken zich al tijden zorgen over het mogelijk illegaal verblijven van gasten in het hotel aan de Sint Jansgildestraat, maar wethouder Walter Gerritsen zag geen reden om sancties in te stellen. Wel werd bij een controle geconstateerd dat er in de avonduren meerdere personen aanwezig waren. De brandweer gaf volgens de wethouder aan dat er van een onveilige situatie geen sprake was.

Geen locatie arbeidsmigranten
De locatie, sinds vorig jaar eigendom van investeringsmaatschappij Smitjesland uit Gendt, wordt geen huisvestingslocatie voor arbeidsmigranten. Het huisvesten van de buitenlandse werknemers mag wel, maar dan moeten ze als gasten verblijven in het hotel. “Alles blijft zoals het is”, liet Jan Buurman namens Smitjesland eerder weten. “We gaan het runnen als een hotel en alle betalende gasten zijn welkom.”

Foto: REGIO8

Meest gelezen

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

Lees ook

Bewoner naar ziekenhuis door zolderbrand in Doetinchem

Op de zolder van een woning in Doetinchem is zondagavond brand ontstaan. Een persoon is ter controle...

Suzan & Freek gaan deze zomer toch optreden: ‘Genieten is voor ons muziek maken’

Het Achterhoekse duo Suzan & Freek gaat deze zomer optreden, ondanks de ongeneeslijke ziekte van Fre...

Een keer rustige politieke week in Winterswijk: over aanpak lichthinder en vergroening winkelstraat kun je niet tegen zijn

Na roerige politieke weken, lijkt de rust in bestuurlijk Winterswijk weer teruggekeerd te zijn. Van ...

Supporters in de rij voor clubhistorie van De Graafschap: ‘Het is een aardige unit’

Tientallen Superboeren stonden donderdagavond in de rij bij stadion De Vijverberg om een stukje club...

Zwoele zomernachten in aantocht voor de Achterhoek volgens weerboer Gerrit

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Tieners bezaaien schoolplein met glasscherven in Lochem

Een groep minderjarige jongeren heeft vorige week een hoop glasscherven achtergelaten op het schoolp...