Ulft, Netherlands

Montferland op vingers getikt om Heuveltje

Montferland moet van de voorzieningenrechter handhaven op illegale overnachtingen van arbeidsmigranten in voormalig hotel ’t Heuveltje in Beek. In afwachting van de papieren om een hotel te worden wilde de gemeente niet handhaven omdat het vergunbaar is.
Jasper Hazelaar | 16 april 2021 13:09 | Aangepast op 16 april 2021 13:09
Omwonenden waren het er niet mee eens en spanden een kort geding aan. De rechter gaat mee in de visie en stelt dat er sprake is van een overtreding van het bestemmingsplan. Pas na het verlenen van een omgevingsvergunning kan hiervan worden afgeweken. “Op dit moment ligt er echter geen aanvraag, zodat geen concreet zicht bestaat op legalisatie”, staat in het vonnis. Volgens Maarten Gerritsen, een van de omwonden die het kort geding aanspande, is de opdracht voor de gemeente nu duidelijk: “Ze moeten gewoon gaan handhaven en zorgen dat het eerst netjes een hotel wordt”, aldus de inwoner van Beek.

Maandag volgt bestuurlijk overleg over de gevolgen van de uitspraak voor Montferland. Inwoners en enkele lokale politieke partijen maken zich al tijden zorgen over het mogelijk illegaal verblijven van gasten in het hotel aan de Sint Jansgildestraat, maar wethouder Walter Gerritsen zag geen reden om sancties in te stellen. Wel werd bij een controle geconstateerd dat er in de avonduren meerdere personen aanwezig waren. De brandweer gaf volgens de wethouder aan dat er van een onveilige situatie geen sprake was.

Geen locatie arbeidsmigranten
De locatie, sinds vorig jaar eigendom van investeringsmaatschappij Smitjesland uit Gendt, wordt geen huisvestingslocatie voor arbeidsmigranten. Het huisvesten van de buitenlandse werknemers mag wel, maar dan moeten ze als gasten verblijven in het hotel. “Alles blijft zoals het is”, liet Jan Buurman namens Smitjesland eerder weten. “We gaan het runnen als een hotel en alle betalende gasten zijn welkom.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Gewilde Boersma klaar voor Almere: ‘Ik geniet heel erg hier in Doetinchem’

De Graafschap trapt zondagmiddag hun tweede seizoenshelft af in Almere. De Doetinchemmers willen de ...

Deelnemers Montferland Halve Marathon zetten zich in voor meer dan de finishlijn

Tijdens de Montferland Halve Marathon draait het zondag niet alleen om sport, maar ook om steun voor...

'Nieuwsgierige' Dijkhuizen kijkt uit naar aftrap tweede seizoenshelft in Almere

De Graafschap treft zondagmiddag in de eerste competitiewedstrijd van het jaar de huidige nummer zes...

Bouwplan voor 77 woningen Harfsen in de knel door spuitzone 

De bouw van 77 woningen in Harfsen Zuidwest en -West kan in de knel komen door een verplichte spuitz...

Wereldtoppers klaar voor Montferland Halve Marathon: 'Kenmerken van een echte klassieker'

Montferland ademt dit weekend hardlopen. Na een jaar van afwezigheid keert de hardloopwedstrijd, in ...

‘Pre-sale’ moet Montferlanders aan woning helpen in eigen dorp

Montferland heeft donderdag de eerste concrete woningbouwplannen gepresenteerd voor Nieuw-Dijk, Kild...