gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ruim zestig motorrijders van start tijdens Achterhoekse motorvierdaagse

Motorvierdaagse10
Foto: REGIO8

Nu de avondvierdaagses in de regio erop zitten, is het de beurt aan de motorrijders. Dinsdagavond trapten vier motorverenigingen uit de regio in Vorden de motorvierdaagse af. Tijdens dit evenement rijden deelnemers dagelijks een tocht van honderd kilometer. De tocht begon bij het clubgebouw van de 'Graafschaprijders' in Vorden.

Nick Hermsen |  | Aangepast op

“Dus we hebben met vier motorclubs uit de Achterhoek een mooie samenwerking. Die bestaat inmiddels al 33 jaar. In de loop der jaren is er weleens een club verdwenen en vervangen door een andere, maar het zijn altijd clubs uit de Achterhoek gebleven”, zegt Jean Kreunen, die namens de ‘Graafschaprijders’ in de toercommissie zit. “Elke club zet een route uit van ongeveer honderd kilometer, variërend van zo'n 98 tot 105 kilometer. Je rijdt daarbij van club A naar club B, waar de etappe eindigt. De volgende dag start je weer bij dat clubhuis.”

Ruim zestig motorrijders rijden elke dag van clubhuis naar clubhuis. Volgens de deelnemers is dit, naast het motorrijden zelf, ook belangrijk. “Ja, straks zijn we weer met z'n allen in het clubhuis van onze eigen vereniging. Daar kunnen we nog even gezellig bijpraten en napraten. Die gezelligheid is voor ons ontzettend belangrijk. Het is gewoon heerlijk om te rijden, samen met mensen die dezelfde interesse delen. Gezelligheid en lekker motorrijden, daar draait het om”, zegt deelnemer Jos Timmer.

Weinig, maar tegelijkertijd veel veranderd
De Achterhoekse motorvierdaagse is 33 jaar geleden voor het eerst opgezet. Sinds die tijd zijn motorrijders vrij weinig veranderd, maar hoe zit dat met de rest? “Ik denk dat de motoren tegenwoordig natuurlijk veel moderner zijn dan 33 jaar geleden. Toen reed je nog op een oude Norton of BSA, terwijl we nu met navigatie rijden. Dat maakt het allemaal een stuk gemakkelijker”, zegt Kreunen. “Vroeger had je een route op een rolhouder op het stuur. Daar zat een papieren route in die je steeds moest doorrollen. Tijdens het rijden moest je dan telkens kijken welke route je moest volgen. Tegenwoordig gaat dat veel eenvoudiger. De navigatie vertelt gewoon in je oor: ‘Over driehonderd meter rechtsaf.’ Dat is natuurlijk ideaal.”

Geen blaren, maar een grote glimlach
Normaliter horen er bij een wandelvierdaagse blaren en zere enkels, maar waar hebben de motorrijders na vier dagen last van? “Waar wij last van hebben aan het eind van de vierdaagse is een grote glimlach. Van blijdschap, van vreugde dat je weer lekker motor gereden hebt in een mooie Achterhoek”, zegt Kreunen lachend.

Lees ook

regen10

Code geel van kracht: stevige onweersbuien verwacht

Code geel is afgegeven in de Achterhoek. Veel wind en stevige onweersbuien worden verwacht deze woensdagmiddag- en avond. Net als dinsdag kunnen hagel en windstoten optreden, waarschuwt het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI).

Joost van Oostrum

CDA ziet als tik op de vingers bedoelde motie juist omarmd worden

De fractie van Samen voor Berkelland (SvB) heeft in schriftelijke vragen de termen ‘Inheemse Berkellanders’ en ‘uitheemse bevolking’ gebezigd. Dat leverde niet alleen een afkeurende reactie van burgemeester Joost van Oostrum op, maar ook een motie van het CDA. Maar die tik op de vingers werd juist omarmd; niet alleen SvB maar álle zes fracties dienden het CDA-voorstel mede in.

bal de graafschap

De Graafschap start competitie in Helmond: Jong AZ eerste tegenstander in Doetinchem

De Graafschap speelt op zondag 9 augustus in Helmond de eerste wedstrijd van het achtste seizoen op rij in de eerste divisie. De eerste thuiswedstrijd is op maandagavond 17 augustus tegen Jong AZ. De KNVB heeft woensdagochtend het concept competitieprogramma bekendgemaakt.

WhatsApp Image 2026-06-10 at 09.09.48

Geen gewonden bij frontale botsing bij Lievelde

Bij een frontale botsing tussen twee personenauto’s in Lievelde zijn woensdagochtend wonder boven wonder geen gewonden gevallen. Door de harde botsing zijn beide auto’s flink beschadigd.

arrivabus2

Bushaltes tussen Doetinchem en Zutphen vervallen: pendelbussen worden ingezet

Tussen Doetinchem en Zutphen vervallen bushaltes op lijn 28 van maandag 22 tot en met vrijdag 26 juni. Dat vanwege grootschalig onderhoud aan de N314. Arriva, de aanbieder van openbaar vervoer, zorgt voor pendelbussen van en naar het gemeentehuis in Hengelo en een aangepaste dienstregeling.

JennekeLaurense2

Eenpitter Laurense van Lijst Groot Montferland met tijdelijk ziekteverlof

Fractievoorzitter en enig raadslid van Lijst Groot Montferland Jenneke Laurense gaat tijdelijk met ziekteverlof, dat meldt de partij. Erik Wassing, tot 2025 nog fractievoorzitter neemt voorlopig de honneurs waar.