Ulft, Netherlands

Montferland maakt beleid voor zandwegen

Montferland trekt komend jaar ruim een miljoen euro uit voor het onderhoud aan zand- en halfverharde wegen. Daarnaast wordt na een stijging in het aantal klachten beleid opgesteld voor eventuele maatregelen aan de wegen.
Regio8 | 27 juni 2019 11:18 | Aangepast op 27 juni 2019 11:18
“Deze maatregel kan variëren van bijvoorbeeld niets doen, een knip aanbrengen in de weg tot het verharden van de zandweg”, zo laat de gemeente Montferland weten. “De voorkeur gaat uit naar die maatregel die het minste effect heeft op het karakter van de zandweg.” Belangrijkste beheersmaatregel is het schaven, waarbij wegen met woningen en bedrijven vaker worden aangepakt dan een zandweg ter ontsluiting van een landbouwperceel. In totaal is Montferland beheerder van 53 kilometer aan zand- en halfverharde wegen.

Voor het jaar 2020 komt er ruim 1,2 miljoen euro beschikbaar voor de benodigde maatregelen op straatniveau. De gemeente heeft als uitgangspunt zandwegen niet te verharden, maar merkt dat er steeds meer klachten binnenkomen over onder meer stofoverlast en de slechte staat van de wegen. Het nieuwe beleid moet kaders stellen voor het onderhoud.

Foto: REGIO8 (archief)

Meest gelezen

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

Lees ook

Suzan & Freek gaan deze zomer toch optreden: ‘Genieten is voor ons muziek maken’

Het Achterhoekse duo Suzan & Freek gaat deze zomer optreden, ondanks de ongeneeslijke ziekte van Fre...

Een keer rustige politieke week in Winterswijk: over aanpak lichthinder en vergroening winkelstraat kun je niet tegen zijn

Na roerige politieke weken, lijkt de rust in bestuurlijk Winterswijk weer teruggekeerd te zijn. Van ...

Supporters in de rij voor clubhistorie van De Graafschap: ‘Het is een aardige unit’

Tientallen Superboeren stonden donderdagavond in de rij bij stadion De Vijverberg om een stukje club...

Zwoele zomernachten in aantocht voor de Achterhoek volgens weerboer Gerrit

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Tieners bezaaien schoolplein met glasscherven in Lochem

Een groep minderjarige jongeren heeft vorige week een hoop glasscherven achtergelaten op het schoolp...

Mountainbiker gewond na aanrijding tussen Beek en Zeddam

Bij een aanrijding nabij Zeddam is vrijdagochtend een mountainbiker gewond geraakt. De weg tussen Be...