Ulft, Netherlands

Montferland lijkt niet te hoeven bezuinigen

Montferland lijkt, in tegenstelling tot in voorgaande jaren, niet te hoeven bezuinigen. De gemeenteraad heeft donderdagavond de laatste kadernota van deze regeerperiode opgesteld met aandacht voor onder meer woningbouw en de zorg.
Regio8 | 9 juli 2021 14:32 | Aangepast op 9 juli 2021 14:32
“We staan er goed voor, maar ten koste van wie en wat?”, vroeg Henk Groote, fractievoorzitter van Lijst Groot Montferland, de raad tijdens het eerste gesprek over de kadernota. “Wij willen kijken naar waar we teveel hebben bezuinigd en wat we kunnen repareren.” Karlijn Looman van het CDA denkt dat de financiële druk de komende jaren minder zal worden dankzij de zwarte cijfers: “Maar we moeten constructief blijven kijken naar waar we ons geld aan uit willen geven.” Een van de bezuinigingen was de LOKO-bon voor mantelzorgers, met deze bon kunnen bij lokale ondernemers producten gehaald worden. De motie van de PvdA om deze bon terug te brengen werd unaniem aangenomen.

Ook een motie om per jaar 300.000 euro uit te geven aan het stimuleren van de woningmarkt werd door de raad unaniem aangenomen. In februari is een woningbouwaanjager gestart in Montferland, met het nieuwe budget moeten volgens CDA'er Looman de plannen van deze aanjager vorm krijgen en uitgewerkt worden. Naast een impuls voor de woningbouw komt er ook een onderzoek naar de (on)mogelijkheden om inwoners die een duidelijke relatie hebben tot de kern waarin zij willen wonen voorrang te geven bij nieuwbouwplannen en koopwoningen in eigen kern.

Huisvesten arbeidsmigranten
De gemeenteraad nam donderdagavond een motie aan waarin opgeroepen werd om een beleid vast te stellen voor het huisvesten van arbeidsmigranten. “Ook willen wij het college verzoeken om vooralsnog geen enkele aanvraag in behandeling te nemen”, aldus Ingrid Wolsing van het PvdA. Wethouder Walter Gerritsen adviseerde om tegen de motie te stemmen: “We hebben al een beleid, nu veranderen we tijdens het spel de spelregels.” Ondanks zijn oproep nam een meerderheid van de raad de motie aan.

Landelijk gebied
Het CDA noemde het landelijk gebied een belangrijke factor van de gemeente, omdat hier Leisure, Leven en Landschap samenkomen. “Wat wij zien is dat er veel vraagstukken op ons buitengebied afkomen”, vertelt Looman. “Wij willen een visie neerzetten om te kijken hoe de kwaliteiten van het buitengebied versterkt en behouden kunnen worden.” Een meerderheid stemde voor de motie om 50.000 euro beschikbaar te stellen om een visie en een plan op te stellen voor het buitengebied.

Foto: REGIO8

Lees ook

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...

Motorrijder gewond na aanrijding op Liemersweg Doetinchem

Een motorrijder is woensdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een busje op de Liemersweg (N...

Helikopter zorgt voor spektakel bij renovatie Kasteel Huis Bergh

Een opvallend beeld in 's-Heerenberg. Bij Kasteel Huis Bergh werden woensdagochtend met een helikopt...