Ulft, Netherlands

Montferland geniet van terugkeer carnaval

Voor het eerst in twee jaar tijd waren er in Didam, Loil en Nieuw-Dijk weer carnavalswagens te zien tijdens de optocht die eenmalig op Eerste Pinksterdag is gehouden. Meer dan vijftig grote wagens trokken door Montferland, aangevuld met tientallen loopgroepen en kleinere wagens.
Tim Rondeel | 7 juni 2022 16:34 | Aangepast op 7 juni 2022 16:34
Honderden carnavalsvierders namen deel aan de gezamenlijke optocht van C.V. De Vrolijke Drammers uit Loil, C.V. De 11jes uit Nieuw-Dijk en C.V. De Geinskop uit Didam. Bij deze drie verenigingen werden er tijdens het pinksterweekend ook meerdere evenementen georganiseerd om niet nóg een carnavalsjaar verloren te laten gaan. Carnavalsgroep De Vruutdruuvels uit Loil won de belangrijkste prijs, die voor de grote getrokken wagens. Bij de zelfrijdende wagens won carnavalsgroep De Joekels de eerste prijs.

Het carnaval is afgelopen weekend eenmalig tijdens Pinksteren gehouden. In verband met de coronapandemie kon het feest afgelopen februari niet doorgaan en besloten meerdere verenigingen uit de Achterhoek het evenement te verplaatsen naar de zomer. Bij C.V. de Nöttekrakers uit Braamt en bij C.V. De Dösvlègels werd eerder dit jaar ook al een carnavalsfeest gehouden. In 's-Heerenberg bij d'Olde Waskupen wordt komend weekend carnaval gevierd.

Foto: REGIO8

Lees ook

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...

Het mag van de burgemeester constructiever en zakelijker in de Lochemse raadszaal

ACHTERGROND / Eén zwaluw maakt nog geen zomer. Het is een cliché dat opgeld doet voor de gemeenteraa...

Bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen afgebrand

Een bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen heeft in de nacht van maandag op dinsdag vlam...

Vrouw met breiwerk kijkt op tijdens schorsing debat golfclub: ‘Is het gestopt?’

De aangekondigde schorsing is haar blijkbaar ontgaan. Ze kijkt maandagavond verbaasd op van haar bre...

‘Willem, succes!’ Fractievoorzitter Datema van CDA Lochem verhuist naar Groningen

“Willem, succes!” Dit waren maandagavond de laatste twee woorden die Henk Datema voor de microfoon i...