gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Minder klanten AGEM dan verwacht

2dbc9abbe2b2b0cd7838e39bd3952637.jpg
Redactie REGIO8 |
"Je ziet dat heel veel type klanten geïnteresseerd zijn. Huishoudens, boerderijen en in toennemende mate ook bedrijven die klant van ons zijn geworden. De aantallen zijn daardoor wat lager, maar het totale volume dat we aan electriciteit hebben afgezet is zelfs hoger dan we vooraf gepland hadden", aldus Ydema. "Het is wel zo dat we hadden gehoopt dat heel veel Achterhoekers het meteen zouden omarmen, maar je ziet toch dat ze eerst even onze projecten willen afwachten."

Consumenten hebben echter meerdere redenen om niet meteen met de AGEM in zee te gaan. "Wat ik zoek is zonnepanelen op mijn woonhuis. Maar ik heb geen spaargeld om te investeren in die zonnepanelen. Dus ben ik op zoek gegaan naar een oplossing waarbij je niet hoeft te investeren en die kon ik niet vinden in de Achterhoek", aldus consument Olaf Molenaar. Ydema heeft daar een oplossing voor. "We zijn aan het kijken of we vanuit de ruimte die in de energierekening ontstaat door de zonnepanelen, dat we daaruit die investering kunnen dekken."

Lees ook

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.

Thomas0.png

De Graafschap aast op belangrijke punten in Tilburg: 'Nog twee maanden knallen'

Na de nederlaag tegen het al gepromoveerde ADO Den Haag wacht De Graafschap, de huidige nummer vier, een cruciale uitwedstrijd tegen nummer drie Willem II. Met het oog op de play-offs is een goed resultaat in Tilburg van groot belang. Tegelijkertijd speelt er meer binnen de selectie. Voor enkele spelers nadert het einde van hun tijd in Doetinchem.

Gerrit12360.jpg

Gerrit Vossers voorspelt vanuit Vragender droge dagen en natte nachten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Vragender voorspelt hij natte nachten en droge dagen.

PRO PRO PRO.jpg

Nieuwe naam GroenLinks-PvdA leidt tot tweede ‘PRO’ in Oude IJsselstreek

De gemeenteraad van Oude IJsselstreek krijgt er mogelijk een tweede partij met de naam PRO bij. Nadat de SP in 2020 opging in Progressief Oude IJsselstreek (PRO!), kiest nu ook de nog te installeren fractie van GroenLinks-PvdA voor een vergelijkbare naam: Progressief Nederland – Oude IJsselstreek.

WhatsApp Image 2026-03-27 at 10.38.38.jpeg

Schoorsteenbrand bij diervoederfabriek in Doetinchem

Hulpdiensten zijn vrijdagochtend uitgerukt voor een schoorsteenbrand bij een diervoederfabriek in Doetinchem. Op foto’s is te zien hoe een pijp aan de zijkant van het pand al verkleurd is door de hitte, binnenin de pijp.

783413355a4c6dc21f36743b1cbd439d.jpg

45-jarige Zelhemmer voor rechter om drugslabbrand: sanering kost gemeente 60.000 euro

Een 45-jarige inwoner van Zelhem moet vrijdag voor het eerst voor de rechter verschijnen. Hij is mogelijk betrokken bij het drugslab dat afgelopen december in Zelhem in brand vloog. De grond bij de woonboerderij is inmiddels door de gemeente Bronckhorst gesaneerd. De gemeente wil dat de overtreder deze kosten betaalt.