Ulft, Nederland
Terug

Minder klanten AGEM dan verwacht

2dbc9abbe2b2b0cd7838e39bd3952637.jpg
Redactie REGIO8 |
"Je ziet dat heel veel type klanten geïnteresseerd zijn. Huishoudens, boerderijen en in toennemende mate ook bedrijven die klant van ons zijn geworden. De aantallen zijn daardoor wat lager, maar het totale volume dat we aan electriciteit hebben afgezet is zelfs hoger dan we vooraf gepland hadden", aldus Ydema. "Het is wel zo dat we hadden gehoopt dat heel veel Achterhoekers het meteen zouden omarmen, maar je ziet toch dat ze eerst even onze projecten willen afwachten."

Consumenten hebben echter meerdere redenen om niet meteen met de AGEM in zee te gaan. "Wat ik zoek is zonnepanelen op mijn woonhuis. Maar ik heb geen spaargeld om te investeren in die zonnepanelen. Dus ben ik op zoek gegaan naar een oplossing waarbij je niet hoeft te investeren en die kon ik niet vinden in de Achterhoek", aldus consument Olaf Molenaar. Ydema heeft daar een oplossing voor. "We zijn aan het kijken of we vanuit de ruimte die in de energierekening ontstaat door de zonnepanelen, dat we daaruit die investering kunnen dekken."

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-04 at 15.26.54.jpeg

Carnavalsgroep uit Kilder blij met onderdak bij boer in Hummelo: 'Zuinig op zijn'

Nadat een verwoestende brand in 2018 de bouwlocatie van Carnavalsvereniging de Deurdraaiers uit Kilder in de as legde hebben zij voor nu een vaste plek om te bouwen. De groep klopte uit nood aan bij agrariër Ben Minkhorst uit Hummelo, die ruimte in zijn loods beschikbaar heeft gesteld.

Bord Varsseveld.jpg

Gemeente wil Varsseveld klaarstomen voor 2050: autoluw centrum en mobiliteitshub

Varsseveld groeit de komende decennia flink. Dat is nodig om winkels, sportclubs en scholen overeind te houden. In het meest ambitieuze scenario, ‘Groeidorp’, komen er extra woningen, bedrijventerreinen, een autoluw centrum én een grote mobiliteitshub bij het station.

112hoogkeppel.jpg

Ongeval op Rijksweg bij Hoog-Keppel: twee auto’s zwaar beschadigd, geen gewonden

Bij een ongeval tussen twee personenauto’s op de Rijksweg bij Hoog-Keppel zijn geen gewonden gevallen. Beide auto’s zijn wel zwaar beschadigd geraakt.

sHeerenbergExplosiegevaar0.png

Onderzoek in woning Krokusstraat nu afgerond, bewoner zit nog vast

Het onderzoek in een woning in de Krokusstraat in ’s-Heerenberg is afgerond. De politie heeft laten weten dat er wapens en andere materialen in beslag zijn genomen, en dat deze verder worden onderzocht. De verdachte, de 49-jarige bewoner, zit nog vast.

WhatsApp Image 2026-02-03 at 15.51.36.jpeg

De Graafschap krijgt boete en speelt tegen Jong PSV zonder uitpubliek

De tuchtcommissie betaald voetbal van de KNVB heeft De Graafschap een geldboete opgelegd van 5.000 euro, waarvan de helft voorwaardelijk, en één uitduel zonder publiek voor het afsteken van vuurwerk rondom bekerwedstrijd tegen G.V.V.V. Hierdoor speelt de club de uitwedstrijd tegen Jong PSV (op vrijdag 13 februari) zonder eigen supporters.

Wielrenshirts20.jpg

Vordense wielershirt-verzamelaar deelt zijn passie met voorbijgangers: 'Ik heb zo'n 600 shirts'

Lance Armstrong, Fabian Cancellara, maar ook lokale helden zoals Annemiek van Vleuten en Koen Bouwman. Tientallen wielershirts pronken de komende weken in de etalage van het voormalige VVV-pand in de Dorpsstraat in Vorden. Tenues van olympisch kampioenen en Achterhoekse iconen zijn door de fervente verzamelaar Peter Nijenhuis uit Vorden uitgestald, zodat hij zijn passie kan delen met het publiek.