Ulft, Netherlands

Máxima naar Toldijk, Beltrum en Doetinchem

Koningin Máxima maakt woensdag 4 september een kleine tour door de Achterhoek. Na bezoeken aan Toldijk en Doetinchem in het kader van artificiële intelligentie (AI) verricht ze ’s middags de openingshandeling van de Groene Mineralen Centrale in Beltrum.
Jasper Hazelaar | 5 augustus 2019 15:10 | Aangepast op 5 augustus 2019 15:10
De Achterhoekse dag begint voor Máxima met een bezoek aan basisschool De Rank in Toldijk voor de lancering van de Nationale AI-cursus Junior. “Deze cursus moet kinderen de beginselen van kunstmatige of artificiële intelligentie bijbrengen”, zo laat het Koninklijk Huis weten. “Op datzelfde moment starten leerlingen op basisscholen in heel Nederland met deze cursus." Vervolgens wacht een bezoek aan de Bibliotheek West Achterhoek in Doetinchem waar ze uitleg krijgt over het belang van AI.

In de middag is Máxima verantwoordelijk voor de openingshandeling van de eerste Nederlandse Groene Mineralen Centrale in Beltrum. “De centrale is een voorbeeld van kringlooplandbouw in de regio en is een initiatief van familiebedrijf Groot Zevert Vergisting”, aldus het Koninklijk Huis. “Na de opening krijgt Koningin Máxima een rondleiding en spreekt zij met diverse betrokkenen over de werking en de totstandkoming van de Groene Mineralen Centrale.”

Foto: 112achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

Gewilde Boersma klaar voor Almere: ‘Ik geniet heel erg hier in Doetinchem’

De Graafschap trapt zondagmiddag hun tweede seizoenshelft af in Almere. De Doetinchemmers willen de ...

Deelnemers Montferland Halve Marathon zetten zich in voor meer dan de finishlijn

Tijdens de Montferland Halve Marathon draait het zondag niet alleen om sport, maar ook om steun voor...

'Nieuwsgierige' Dijkhuizen kijkt uit naar aftrap tweede seizoenshelft in Almere

De Graafschap treft zondagmiddag in de eerste competitiewedstrijd van het jaar de huidige nummer zes...

Bouwplan voor 77 woningen Harfsen in de knel door spuitzone 

De bouw van 77 woningen in Harfsen Zuidwest en -West kan in de knel komen door een verplichte spuitz...

Wereldtoppers klaar voor Montferland Halve Marathon: 'Kenmerken van een echte klassieker'

Montferland ademt dit weekend hardlopen. Na een jaar van afwezigheid keert de hardloopwedstrijd, in ...

‘Pre-sale’ moet Montferlanders aan woning helpen in eigen dorp

Montferland heeft donderdag de eerste concrete woningbouwplannen gepresenteerd voor Nieuw-Dijk, Kild...