Ulft, Netherlands

Marechaussee ziet gehoorzame Achterhoek

De Koninklijke Marechaussee voert gedurende het hele paasweekend controles uit op grensovergangen tussen Nederland en Duitsland. Alleen essentieel verkeer zou de grens moeten passeren door het ontmoedigingsbeleid, volgens de organisatie luistert de Achterhoek goed naar die oproep.
Regio8 | 10 april 2020 16:05 | Aangepast op 10 april 2020 16:05
“Juist in jullie regio valt het grensverkeer heel erg mee”, zo laat Robert van Kapel, woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee weten, die meer ongehoorzaam grensverkeer ziet in Limburg. Op tientallen plekken langs de oostgrens worden de komende dagen controles uitgevoerd. Naast de gebruikelijke inzet tegen criminaliteit, wordt nu ingezet op het monitoren van grensverkeer in het kader van het ontmoedigingsbeleid. “We gaan met mensen het gesprek aan, we kunnen ze namelijk niet verplichten om hun auto om te keren”, legt Van Kapel uit, die aangeeft dat in de Achterhoek goed gehoor wordt gegeven aan die vraag. “Maar met name in Limburg hebben we wel met eigenwijze mensen te maken, die bijvoorbeeld toch naar hun stacaravan willen terwijl de sanitaire voorzieningen zijn afgesloten.”

Hoewel de Marechaussee het hele weekend controleert, wordt er mogelijk afgeschaald in de Achterhoek. “Omdat het signaal is dat het rustig blijft, is er geen reden om er meer capaciteit op te zetten”, aldus Van Kapel, die ondanks de situatie in Limburg momenteel geen noodzaak ziet tot het volledig afsluiten van de grens. “Ik verbaasde me er echt over dat er mensen zijn die na een gesprek nog doorrijden, maar zoals het nu gaat, hebben wij het onder controle. Als we zien dat er een flinke stijging is, zullen we dat met het gezag bespreken.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Veertig meter hoog uitkijkplatform moet Aa-meer Bocholt aanlokkelijker maken

Bocholt wil graag een uitkijkplatform van veertig meter hoog bij het Aa-meer. Hiervoor pleitte het C...

Franse aanvaller Kaninda tekent contract bij De Graafschap

Nathan Kaninda heeft zijn eerste contract bij De Graafschap getekend. De 21-jarige Franse aanvaller ...

Zwarte Cross nog zeker vijf jaar in Lichtenvoorde

De gemeente Oost Gelre en de organisatie van de Zwarte Cross hebben dinsdagmiddag een nieuwe samenwe...

Geen gewonden bij kop-staartbotsing Hamelandroute bij Aalten

Er heeft dinsdagmiddag een kop-staartbotsing plaatsgevonden in de buurt van Aalten. De bestuurders w...

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...