Ulft, Netherlands

Live carbidschieten met keeper in Vragender

In Vragender is donderdag een creatieve manier bedacht om het carbidschieten, ondanks alle coronamaatregelen, toch leuk te maken. Voor geïnteresseerden was het mogelijk om via een livestream te zien hoe een doelman probeert de afgeschoten ballen tegen te houden.
Tijmen Gerritsen | 31 december 2020 14:15 | Aangepast op 31 december 2020 14:15
"We hebben er ondanks alle maatregelen op deze manier erg veel plezier in", vertelt medeorganisator Bas Lageschaar over het initiatief. Tonnie Gebbink, die zelf in de goal staat om de ballen tegen te houden, bedacht samen met Jos Gunnewick het plan om vanaf een shovel de ballen uit de melkbus te schieten richting het doel en dat live uit te zenden. Met de actie proberen ze naast inwoners uit de Achterhoek ook mensen uit het Westen van het land te bereiken. "Website Vkmag heeft het onder andere al gedeeld en sociale media pagina's", zegt Lageschaar. "Dat is natuurlijk heel erg leuk om te zien."

Gemiddeld keken er donderdagmiddag enkele tientallen mensen naar de stream. Voor de initiatiefnemers is het desondanks geen vervanger voor de gezelligheid die er normaal rond het carbidschieten is: "Normaal doen we dat met een grote groep vrienden, nu kan dat helaas niet."

Foto: Bas Lageschaar

Lees ook

Veertig meter hoog uitkijkplatform moet Aa-meer Bocholt aanlokkelijker maken

Bocholt wil graag een uitkijkplatform van veertig meter hoog bij het Aa-meer. Hiervoor pleitte het C...

Franse aanvaller Kaninda tekent contract bij De Graafschap

Nathan Kaninda heeft zijn eerste contract bij De Graafschap getekend. De 21-jarige Franse aanvaller ...

Zwarte Cross nog zeker vijf jaar in Lichtenvoorde

De gemeente Oost Gelre en de organisatie van de Zwarte Cross hebben dinsdagmiddag een nieuwe samenwe...

Geen gewonden bij kop-staartbotsing Hamelandroute bij Aalten

Er heeft dinsdagmiddag een kop-staartbotsing plaatsgevonden in de buurt van Aalten. De bestuurders w...

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...