Ulft, Netherlands

Leden schuiven stemming FC Dinxperlo door

De stemming over welke tak van het prestatiegerichte voetbal de voorkeur krijgt bij FC Dinxperlo is woensdagavond na stemming uitgesteld tot in het najaar. De keuze tussen de prestatieve zaterdag- en zondagtak zorgde voor de nodige onrust binnen de kersverse fusieclub.
Regio8 | 30 januari 2020 09:45 | Aangepast op 30 januari 2020 09:45
SV Dinxperlo en DZSV zijn vorig jaar zomer gefuseerd en verder gegaan onder de vlag van FC Dinxperlo. Aanvankelijk zou er deze woensdagavond tijdens een speciale ledenvergadering gestemd gaan worden over de keuze welk eerste elftal in de toekomst de sportieve prioriteit krijgt bij FC Dinxperlo: het vlaggenschip op zaterdag of zondag. Dat leidde tot veel onrust en een deel van de achterban van de voormalige zaterdagclub DZSV kwam in verzet. Zo werd er een actiegroep opgericht en een bestuurslid ontving zelfs een dreigbrief in de brievenbus.

Het bestuur van FC Dinxperlo heeft Hans Martijn Ostendorp, oud-wethouder in Aalten, oud-burgemeester in Bunnik en momenteel algemeen directeur van De Graafschap, in de arm genomen om de onrust te beteugelen. Ostendorp is met alle partijen gesprekken aangegaan, ook met de actiegroep die inmiddels is opgeheven. Na de stemming woensdagavond is de vergadering omgezet in een 'bijpraatsessie', waar de laatste stand van zaken werd doorgenomen onder leiding van Ostendorp.

Foto: REGIO8

Lees ook

Fonteintjes in Doetinchems plantsoen stonden tijdelijk droog: dit is waarom

Het Mark Tennantplantsoen is voor jong en oud een bekende plek om even af te koelen bij de fonteintj...

Twee gezochte mannen opgepakt bij grenscontrole op A3 bij Elten

De federale politie, Bundespolizei (BPOL), heeft vrijdag 20 juni twee mannen aangehouden bij grensco...

Van Woodstock naar zorg met wifi: zo denkt de Achterhoek over hoe we oud worden

Wie zorgt er straks voor wie? De Achterhoek tast nieuwe vormen voor ouderenzorg af. Wat moeten we? W...

Powerful Ageing moet Bronckhorster zorgkosten drukken en ouderen versterken

De begroting van Bronckhorst is sluitend voor 2026, maar voor de jaren hierna dreigen flinke tekorte...

’s-Heerenbergse loopt estafetteloop naar Amsterdam voor kankeronderzoek

Charity uit ’s-Heerenberg loopt zaterdag 28 juni een estafetteloop naar het Antonie van Leeuwenhoekz...

Winterswijker Brittijn kiest voor Fortuna Sittard na vertrek bij De Graafschap

Phillip Brittijn uit Winterswijk tekent een contract voor drie jaar bij eredivisionist Fortuna Sitta...