Ulft, Netherlands

Kraker gaat flat niet zomaar verlaten

Wybe Spruijt is één van de krakers in de flat aan de Beethovenlaan in Doetinchem. De rechter besloot woensdag dat de flat op korte termijn wordt ontruimd, maar Spruijt lijkt niet van plan om te vertrekken.
Davie Klein Gunnewiek | 4 maart 2022 13:29 | Aangepast op 4 maart 2022 13:29
Naar eigen zeggen is hij niet meer welkom bij de dak- en thuislozenopvang van Iriszorg en is hij daarom in de flat getrokken. “Ik hoorde dat deze flats worden gesloopt, wat best jammer is”, aldus Spruijt. “Ze zeggen dat het gaat om betonrot, maar dat zie ik alleen op de galerij.” De staat van de appartementen zou volgens Spruijt nog prima zijn: “Ik weet niet waar ze mee bezig zijn. Er komen nieuwe appartementen terug van 1.300 euro, maar daarvoor kom ik niet in aanmerking.” Ondanks dat de rechter heeft besloten dat de flats ontruimd moeten worden, lijkt de kraker niet van plan om vrijwillig te vertrekken. “Ik heb hier inmiddels al vaker een boete gehad”, zegt Spruijt. “Maar de politie wil mij niet meenemen, want dat gunnen ze mij niet. Ze denken dat ik het dan als een hotel zie.”

Sité Woondiensten, eigenaar van de flats, is blij dat ze verder kunnen met de voorbereidingen voor de sloop. De organisatie wil de buurtbewoners aan de Beethovenlaan in februari verder informeren over de nieuwbouwplannen. Volgens de woningcorporatie gaat de aannemer nu gewoon verder met waar ze al mee bezig waren, de sloop van de flats voorbereiden. “In februari wordt daadwerkelijk gestart met het circulair slopen van de flats, waarbij begonnen wordt met interieur”, meldt een woordvoerder. Site verwacht dat eind 2022 kan worden gestart met de bouw van de nieuwe appartementen.

'De straat op'
Kraker Spruijt zal met andere krakers via een brief van de gerechtsdeurwaarder te horen krijgen dat ze onrechtmatig in de flat verblijven. Ze hebben dan drie dagen om zelf te ontruimen. Doen ze dat niet, dan zullen ze gerechtelijk worden ontruimd op een nader te bepalen moment. Spruijt weet nog niet waar hij terecht kan. “Dan moet ik weer de straat op, de kou in”, aldus Spruijt. “Andere oplossingen zijn er niet op het moment.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Groei van het aantal pabo-studenten zet zich voort in Doetinchem

Iselinge Hogeschool in Doetinchem ziet dit studiejaar opnieuw een groei in het aantal nieuwe student...

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...

Motorrijder gewond na aanrijding op Liemersweg Doetinchem

Een motorrijder is woensdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een busje op de Liemersweg (N...