Ulft, Netherlands

Krachtpatsers strijden om titel Sterkste Man op bloedheet DRU Industriepark

Het was bijna té warm op het plein voor het portiersgebouw van het DRU Industriepark zaterdagmiddag tijdens de strijd om de sterkste man ter wereld. Toch weerhield het de, volgens de organisatie, enkele duizenden bezoekers niet om te blijven kijken. Organisator Paul Rabelink kijkt tevreden terug op het kampioenschap dat voor de laatste keer in deze vorm in Ulft plaatsvond.
Bart Sollman | 17 juni 2023 21:52 | Aangepast op 17 juni 2023 21:52
“Halverwege het programma ben ik nog eens voor honderd euro water gaan halen. Het waren echt zware omstandigheden voor de topsporters”, zegt Rabelink. Met een temperatuur van een krappe dertig graden was het wegfikken op het asfalt. Ondanks de hitte heeft het Rode Kruis een rustige middag gehad zonder incidenten. “Dat is heel fijn, ik heb echt respect voor de deelnemers. Die zijn hele andere hitte gewend”, zegt Rabelink.

De wedstrijd van vandaag was de laatste in deze vorm bij de DRU. “Het is echt een gruwelijk mooi plein, sterke mannen en ijzer is gewoon een hele goede match”, zegt Rabelink. “Maar het is eigenlijk nét te klein.” Het plan is dat er nu ieder jaar een halve finale van het NK in Ulft plaatsvindt en eens in de vier jaar de sterkste man ter wereld. “Maar dan moet de gemeente wel water bij de wijn doen, we hebben gewoon heel veel geld en steun nodig om zoiets te kunnen organiseren.

Nederlands succes
De Let Aivars Smaukstelis ging er met de titel vandoor. De tweede en derde prijs bleven dicht bij huis. De Nederlanders Kelvin de Jong en Kelvin Hazeleger gingen er met het zilver en brons vandoor. “Aivars heeft terecht gewonnen hoor. Hij is echt heel goed. Ik denk dat hij een goede kans maakt om wederom wereldkampioen te worden, dat was hij vorig jaar ook al”, aldus Rabelink. In totaal deden er veertien deelnemers uit 12 landen mee. Van Afrikaanse landen tot Australië.

Foto: REGIO8

Lees ook

Winterswijk gaat zonder coalitie en met drie wethouders verder

Na weken van bestuurlijke onrust heeft de gemeenteraad van Winterswijk besloten om de bestuursperiod...

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...