gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Koorleden Ulft lijken passie kwijt te raken

7b584219abab6111d0a3cfa378c142c3.jpg
Redactie REGIO8 |

"We zijn allemaal heel erg gehecht aan de Nachtegalen en aan deze groep meiden", vertelt Fukkink. "Als het echt zover zou komen, dat kan ik mij niet voorstellen." Ook voorzitter Grada Heikamp kan niet geloven dat deze groep dames straks hun hobby zouden verliezen. "Het gaat mij echt heel na aan het hart", aldus Heikamp. "Het zijn fantastische meiden en we hebben echt een hele goede band. Ik word er echt een beetje emotioneel van. Ik vind het heel naar voor ze."

Ton Menke van de PvdA in Oude IJsselstreek is fel tegenstander van het subsidiebeleid van de gemeente en vindt dat de gemeente creatiever moet zijn in het zoeken naar financiële middelen. "Verenigingen als de Ulftse Nachtegalen, met die kwaliteiten, die zou je ook uit de pot van recreatie en toerisme een paar cent kunnen geven", aldus Menke. "Ze zijn belangrijk voor het beeld van Oude IJsselstreek." Fukkink zou niet weten wat ze zonder de Nachtegalen zou moeten. " Dan zou er echt iets wegvallen, wat ik nu al twaalf jaar doe. Ik doe het met veel plezier en met heel veel liefde."

Foto: REGIO8

Lees ook

PXL_20260327_193142612.MP.jpg

Kruis van oorlogsschroot en processie verbindt de Duitsers met Netterden

Een kruis, gesmeed uit oorlogsschroot, gedragen over de grens als symbool voor vrede. Jaarlijks lopen mensen van het Duitse Spielberg naar Netterden om samen stil te staan bij vrede en de slachtoffers van oorlogen. Het doel is de verbondenheid bij elkaar op te zoeken.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 16.35.16.jpeg

Shovel vliegt in brand bij boerderij in Doetinchem

Een shovel is maandagmiddag op de Kommendijk in Doetinchem in brand gevlogen tijdens werkzaamheden. Het is nog niet bekend hoe de brand exact heeft kunnen ontstaan.

KoeiendansZonderDans3 @Mijndronebeeld.jpg

Koeien dansen weer in Hummelose wei: ‘Zorgen voor heel veel biodiversiteit’

Het blijft elk jaar weer een bijzonder moment voor koeien, de boer én honderden bezoekers: de koeiendans. Nadat de dieren de hele winter in de stal hebben doorgebracht, mogen ze eindelijk weer de wei in. Ronald Pelgrom van de ijsboerderij in Hummelo ziet de spanning elk jaar weer toenemen in aanloop naar het spektakel.

Handballer0.jpg

Handbalkeeper Martin Reijntjes (63) stopt na 48 jaar: ‘Het is goed geweest’

Voor Martin Reijntjes uit Gendringen was het zaterdagavond een bijzondere avond: zijn laatste handbalwedstrijd. Na ongeveer 48 jaar in selectieteams stopt de doelman. “Ik vond het wel spannend. Ik was er de hele week al mee bezig”, zegt hij in aanloop naar zijn laatste duel voor het Ulftse UGHV.

Knakpaling.jpg

Zwaar verminkte palingen aangespoeld bij Rees en Emmerich: ‘Ongewoon veel’

Honderden dode en nog levende, zwaargewonde palingen zijn de afgelopen weken aangetroffen langs de Rijn bij Rees en Emmerich. Volgens deskundigen gaat het om ongewoon hoge aantallen. Dat is extra zorgwekkend, omdat de palingstand al jarenlang onder zware druk staat.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 11.54.25.jpeg

Ernstig ongeval op N18 bij Groenlo, weg afgesloten

De N18 tussen Groenlo en Lichtenvoorde is afgesloten na een ernstig ongeval met een personenauto en een vrachtwagen. De aanhanger van de vrachtwagen is gekanteld, de personenauto ligt in de sloot. Er is tenminste één gewonde gevallen.