Ulft, Netherlands

Jonge Superboeren ambitieus de Eredivisie in

Regio8 | 18 september 2017 13:22 | Aangepast op 18 september 2017 13:22

"In jeugdvoetbal is ontwikkelen het belangrijkste", aldus trainer Tim Bakens over het doel van dit seizoen. "Maar we zijn het laatste jeugdteam naar betaald voetbal, dan willen we volgend seizoen weer Eredivisie spelen." Door de promotie naar de Eredivisie kunnen de jonge Superboeren zich meten met de top van Nederland. "Nu speel je tegen Ajax, PSV en Feyenoord. Dat zijn echt atleten, je wil je meten met de besten en dat kan alleen in de Eredivisie", zegt verdediger Thijs van Amerongen van De Graafschap onder 19.
Op het nieuwe complex van DZC’68 gingen de Doetinchemse junioren bij hun thuisdebuut op het hoogste niveau met 2-0 onderuit tegen Feyenoord. "Fouten worden meteen afgestraft", zegt trainer Bakens over de nederlaag. "Feyenoord is wel de top van Nederland, dus dit resultaat biedt perspectief." Volgens Van Amerongen was Feyenoord een zware tegenstander: "Het was flink aanpoten voor ons." Om zich te kunnen handhaven in de Eredivisie moet De Graafschap bij de eerste acht van de competitie eindigen. 

Oud-Superboeren als nieuw trainersduo
Voor Bakens, die eerder in het amateurvoetbal als trainer bij VIOD actief was, is het zijn eerste seizoen als hoofdtrainer van De Graafschap onder de 19. De oud-verdediger is de opvolger van Rogier Meijer, die vertrok naar NEC. Lion Kaak vormt samen met Bakens het nieuwe trainersduo. De oud-Superboer uit Hengelo zit komend seizoen als assistent-trainer op de bank. "Ik weet hoe de club in elkaar steekt en wat voor spelers je daarbij nodig hebt", zegt de 26-jarige Kaak, die zelf nog betaald voetbal speelt bij FC Oss. "Ik wil ze flink op de huid zitten."

Foto: REGIO8

Lees ook

Veertig meter hoog uitkijkplatform moet Aa-meer Bocholt aanlokkelijker maken

Bocholt wil graag een uitkijkplatform van veertig meter hoog bij het Aa-meer. Hiervoor pleitte het C...

Franse aanvaller Kaninda tekent contract bij De Graafschap

Nathan Kaninda heeft zijn eerste contract bij De Graafschap getekend. De 21-jarige Franse aanvaller ...

Zwarte Cross nog zeker vijf jaar in Lichtenvoorde

De gemeente Oost Gelre en de organisatie van de Zwarte Cross hebben dinsdagmiddag een nieuwe samenwe...

Geen gewonden bij kop-staartbotsing Hamelandroute bij Aalten

Er heeft dinsdagmiddag een kop-staartbotsing plaatsgevonden in de buurt van Aalten. De bestuurders w...

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...