gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Jonge corso-ontwerper debuteert met lama

fe0e025afa1f8c70d54417422c946f85.jpg
Redactie REGIO8 |

“We hebben hem gevraagd, omdat hij al een aantal jaren de jeugdwagen ontworpen heeft en hij heeft ontzettend veel talent”, zegt voorzitter Marcel Holweg. “Dus zo’n jongen mag je niet laten lopen. We hebben hem dit jaar de kans gegeven.” Luuk was dan ook erg blij toen hij gevraagd werd voor het ontwerp van de corsowagen. “Het is voor mij een droom die uitkomt”, zegt Luuk. “Het is Lama Glama geworden, dat is de Latijnse naam voor de lama. Die hebben we versierd in Zuid-Amerikaanse klederdracht.”

De wagen bevat veel bewegende elementen. “We hebben een echte techniekgroep, dus ik denk dat die het wel mooi vinden om hier mee bezig te gaan”, zegt Smees. “Het is wel veel werk, maar dat heb je normaal ook bij een corsowagen, het is gewoon hobby.” Alle corsogroepen grijpen de bouwvak aan om fulltime aan de wagens te werken. De bouwers hebben nog een aantal weken voordat het bloemencorso in Lichtenvoorde plaatsvindt. “Stress is er altijd, vooral de laatste weken. Maar dat is alleen maar leuk en gezond”, aldus Holweg.

Foto: REGIO8

Lees ook

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.

Thomas0.png

De Graafschap aast op belangrijke punten in Tilburg: 'Nog twee maanden knallen'

Na de nederlaag tegen het al gepromoveerde ADO Den Haag wacht De Graafschap, de huidige nummer vier, een cruciale uitwedstrijd tegen nummer drie Willem II. Met het oog op de play-offs is een goed resultaat in Tilburg van groot belang. Tegelijkertijd speelt er meer binnen de selectie. Voor enkele spelers nadert het einde van hun tijd in Doetinchem.

Gerrit12360.jpg

Gerrit Vossers voorspelt vanuit Vragender droge dagen en natte nachten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Vragender voorspelt hij natte nachten en droge dagen.

PRO PRO PRO.jpg

Nieuwe naam GroenLinks-PvdA leidt tot tweede ‘PRO’ in Oude IJsselstreek

De gemeenteraad van Oude IJsselstreek krijgt er mogelijk een tweede partij met de naam PRO bij. Nadat de SP in 2020 opging in Progressief Oude IJsselstreek (PRO!), kiest nu ook de nog te installeren fractie van GroenLinks-PvdA voor een vergelijkbare naam: Progressief Nederland – Oude IJsselstreek.

WhatsApp Image 2026-03-27 at 10.38.38.jpeg

Schoorsteenbrand bij diervoederfabriek in Doetinchem

Hulpdiensten zijn vrijdagochtend uitgerukt voor een schoorsteenbrand bij een diervoederfabriek in Doetinchem. Op foto’s is te zien hoe een pijp aan de zijkant van het pand al verkleurd is door de hitte, binnenin de pijp.

783413355a4c6dc21f36743b1cbd439d.jpg

45-jarige Zelhemmer voor rechter om drugslabbrand: sanering kost gemeente 60.000 euro

Een 45-jarige inwoner van Zelhem moet vrijdag voor het eerst voor de rechter verschijnen. Hij is mogelijk betrokken bij het drugslab dat afgelopen december in Zelhem in brand vloog. De grond bij de woonboerderij is inmiddels door de gemeente Bronckhorst gesaneerd. De gemeente wil dat de overtreder deze kosten betaalt.