Ulft, Nederland
Terug

Jonge corso-ontwerper debuteert met lama

fe0e025afa1f8c70d54417422c946f85.jpg
Redactie REGIO8 |

“We hebben hem gevraagd, omdat hij al een aantal jaren de jeugdwagen ontworpen heeft en hij heeft ontzettend veel talent”, zegt voorzitter Marcel Holweg. “Dus zo’n jongen mag je niet laten lopen. We hebben hem dit jaar de kans gegeven.” Luuk was dan ook erg blij toen hij gevraagd werd voor het ontwerp van de corsowagen. “Het is voor mij een droom die uitkomt”, zegt Luuk. “Het is Lama Glama geworden, dat is de Latijnse naam voor de lama. Die hebben we versierd in Zuid-Amerikaanse klederdracht.”

De wagen bevat veel bewegende elementen. “We hebben een echte techniekgroep, dus ik denk dat die het wel mooi vinden om hier mee bezig te gaan”, zegt Smees. “Het is wel veel werk, maar dat heb je normaal ook bij een corsowagen, het is gewoon hobby.” Alle corsogroepen grijpen de bouwvak aan om fulltime aan de wagens te werken. De bouwers hebben nog een aantal weken voordat het bloemencorso in Lichtenvoorde plaatsvindt. “Stress is er altijd, vooral de laatste weken. Maar dat is alleen maar leuk en gezond”, aldus Holweg.

Foto: REGIO8

Lees ook

lochem gemeentehuis0.jpg

Omwonenden azc Lochem kunnen tot duizend euro krijgen voor veiligheidsmaatregelen

De gemeente Lochem wil omwonenden en ondernemers bij de opvanglocatie aan de Ampsenseweg financieel tegemoetkomen voor maatregelen die hun gevoel van veiligheid en leefbaarheid vergroten. Maximaal 24 aanvragers die wonen of ondernemen aan de Ampsenseweg kunnen daarvoor duizend euro krijgen.

Foto kelneren.jpg

Achterhoekse kelner na veertig jaar tijdens carnaval zijn houvast kwijt

Het is een groot gemis voor Ton Rouwhorst. De Achterhoekse kelner van 72 jaar raakte vrijdag 6 februari tijdens het carnaval zijn geliefde dienblad kwijt. Na een avond sjouwen met volle bladen bier bij het ’t Molentje in Silvolde raakte de Lichtenvoordenaar zijn ‘instrument’ kwijt. Iedere dag hoopt hij op het telefoontje met het nieuws dat zijn kelnersblad is gevonden.

SMIDSSTRAAT 2.jpg

Werkzaamheden Magnoliastraat en Smidsstraat in Zelhem gaan van start

De gemeente Bronckhorst start op donderdag 19 februari met werkzaamheden aan de Smidsstraat en Magnoliaweg in Zelhem. Het doel van de werkzaamheden is om het centrumgebied veiliger, groener en aantrekkelijker te maken. De werkzaamheden kunnen tijdelijk voor hinder zorgen voor omwonenden en verkeer.

NormaalLochem0.png

Normaal ook in 2026 op Hemelvaartsdag in Lochems openluchttheater

De mannen van Normaal maken donderdag 14 mei weer hun opwachting in het Openluchttheater Lochem. In De Zandkuil viert de Achterhoekse band van Bennie Jolink haar 51e verjaardag.

917b02d28ae4378d19bee50f87da54133d8151b4.png

Voetbaldroom voor Sanne komt uit: aanmeldingen voor nieuw G-team in Wehl stromen binnen

De grote droom van de 9-jarige Sanne komt steeds dichterbij. Na haar oproep om een eigen G-team op te richten bij Concordia Wehl is het balletje gaan rollen, en hoe. De aanmeldingen stroomden binnen en inmiddels staat de teller op twaalf enthousiaste kinderen.

DRUGSLAB_GENDRINGEN.jpg

Nijmegenaar krijgt negen jaar cel voor drugslabs in Achterhoek

Een 43-jarige man uit Nijmegen is door de rechtbank veroordeeld tot negen jaar cel voor zijn rol bij meerdere drugslabs, onder meer in Doetinchem en Gendringen. Vooral in de Achterhoek liet zijn werkwijze diepe sporen na. In Gendringen werd bijna 19.000 kilo chemisch drugsafval gedumpt in een mestkelder.