gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Voormalig schoolgebouw de Wesenthorst in Ulft wordt toch gesloopt

wesenthorst3

Foto: Archief REGIO8

Het pand van voormalig middelbare school de Wesenthorst in Ulft gaat tóch aan de grond. Het gebied rond de oude school in het centrum wordt stevig aangepakt de komende jaren. In eerste instantie zouden delen van het pand een nieuwe invulling krijgen, zodat het kon blijven staan, nu blijkt dat niet haalbaar.

Bart Sollman |  | Aangepast op

In het eerste ontwerp stonden er in de bestaande school nog woningen en kleinschalige horeca getekend. De gymzalen waren in beeld om omgebouwd te worden tot maatschappelijke voorzieningen. ‘Tijdens de uitgifteprocedure is één inschrijving gedaan. De inschrijvende partij kon helaas niet aan de gestelde voorwaarden voldoen, de inschrijving is daarom afgewezen’, staat in de memo van de gemeente.

Omdat het plan simpelweg niet haalbaar blijkt, gaat de sloopkogel tegen de school uit 1985. In het eerste plan werd er nog gesproken over maximaal 175 woningen, in het definitieve ontwerp worden dit er ongeveer 150. Het is de bedoeling dat het gebied midden in het centrum een soort stadspark met verschillende wandel- en fietspaden en waterpartijen wordt. In de tweede helft van 2026 wordt het omgevingsplan opgesteld.

Binnen het plan valt ook de nieuwbouw van basisschool De Woelwaters, dat wordt een integraal kindcentrum (IKC). Begin 2026 is de intentieovereenkomst voor de komst van het IKC getekend. De school opent naar verwachting in 2029.

Het is ook nog niet bekend wanneer de sloop van de Wesenthorst begint. "Het moment van sloop hangt samen met het vaststellen/onherroepelijk worden van het omgevingsplan en het selecteren van een ontwikkelende partij. Dat is op zijn vroegst najaar 2027, maar mogelijk later", zegt een woordvoerder. 

Op dit moment wonen er jongeren antikraak in het pand. In de C-vleugel worden Oekraïners opgevangen. ‘Uiteraard houden we in de planvorming rekening met het bestaande tijdelijke gebruik van verschillende bouwdelen in het Wesenthorst complex’, laat de gemeente geruststellend weten.

Lees ook

GRARKCFOTO

De Graafschap geeft voorsprong uit handen en deelt de punten met RKC

De Graafschap heeft vrijdag, tijdens een stormachtige avond, in eigen huis met 1-1 gelijkgespeeld tegen RKC Waalwijk. In de slotfase gaven de Doetinchemmers de voorsprong uit handen en werd de vierde overwinning van het seizoen misgelopen.

GerritVossers6710

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een onstuimig herfstweekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Dit weekend staat er een onstuimig herfstweekend voor de deur.

Boerinnen_9824

'Landbouwdiplomatie' richt zich op boerinnen in de grensstreek

Een eigen koers voor het boerenbedrijf vraagt om kennis, contacten en geld. Toch voelen boerinnen zich als ondernemer nog geregeld achtergesteld of buitengesloten. De Nederlandse ambassade in Berlijn bracht samen met Duitse regionale boerenorganisaties boerinnen uit de Achterhoek en het Kleverland bijeen. Wat kunnen zij over de grens voor elkaar betekenen?

regen10

Code geel in de Achterhoek vanwege storm Austen

Vanwege storm Austen geldt vrijdagavond in de Achterhoek en andere delen van Nederland code geel. Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten. De regio lijkt de rest van het weekend gespaard te worden.

WhatsApp Image 2026-10-23 at 10.45.13

Brand in dak van aanbouw woning in Silvolde snel geblust

In het dak van een aanbouw van een woning aan de Ulftseweg in Silvolde is vrijdagochtend brand uitgebroken. De brandweer rukte met meerdere eenheden uit om het vuur te bestrijden.

Spaarpaal10

Laren spaart met positieve flitser voor verkeersplein bij drie scholen

Geen boetes, maar geld voor een verkeersplein waar kinderen kunnen spelen en verkeersregels leren. Automobilisten die zich de komende zeven weken aan de snelheid houden op de Deventerweg in Laren, sparen met een zogenoemde spaarpaal geld bij elkaar voor de drie Larense scholen. De gemeente Lochem betaalt het bedrag dat met de spaarpaal wordt opgehaald.