Ulft, Nederland
Terug

IJzevoorde start schooljaar zeer sportief

c5e125117206cedb5e14b0d22756878c.jpg
Redactie REGIO8 |

“We willen graag dat alle kinderen van groep één tot en met acht bewegend beginnen aan het nieuwe schooljaar”, aldus schoolleider Wineke Spaan. “Alle kinderen, juffen en ouders zijn enthousiast.” Het idee voor het sportevenement is ontstaan na een teruglopende deelname bij de avondvierdaagse van afgelopen jaar. “Omdat veel kinderen en ouders daaraan niet meer mee willen doen hebben we dit idee gelanceerd.”

De leerlingen van groep vijf tot en met acht gingen woensdagmiddag op bezoek bij tennisclub de Vijverberg in Doetinchem. Daar kregen zij een workshop van tennisleraar Arjan Pastoor. “Ik vind dit heel leuk en ook veel leuker dan de avondvierdaagse omdat je lekker kan bewegen”, legt leerling Annemijn uit. Ook leerling Aaron is enthousiast over de sportdriedaagse. “Omdat je drie sporten kan uittestten en er daarna misschien op kan.”

Hele jaar in beweging
Volgens Spaan blijven de leerlingen het hele jaar door bewegen. “De bovenbouw doet capoeira en de onderbouw doet yoga. Daarnaast hebben we een prachtig plein waar kinderen heel goed kunnen bewegen en spelen.” Als het aan de school ligt komt er volgend jaar een tweede editie van het evenement.

De sportdriedaagse duurt nog tot en met donderdag.

Foto: REGIO8

Lees ook

Dijkhuizen20.jpg

Superboeren gaan voor drie uit drie tegen Jong-ploegen: El Kadiri terug in de basis

De Graafschap gaat vrijdag op jacht naar de derde overwinning op rij. Op de eigen Vijverberg treffen de Doetinchemmers met Jong FC Utrecht voor de derde week op rij een ‘Jong-ploeg’. De Domstedelingen bezetten de twaalfde plaats en maken volgens Marinus Dijkhuizen een goed seizoen door.

RamadanMoskee20.jpg

Ramadan van start bij Doetinchemse moskee: 'Het is een maand van reflecteren'

Voor moslims over de hele wereld is de ramadan is begonnen. Zo ook voor de bezoekers van de Merkez Moskee in Doetinchem, waar de heilige maand werd afgetrapt met een gebed. In deze maand is eten, drinken, roken, seks en zondig gedrag niet toegestaan tussen zonsopkomst en zonsondergang.

rechtbankZutphen.jpg

68-jarige Doetinchemmer veroordeeld voor misbruiken van verstandelijk beperkte vrouw

Een 68-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier jaar voor het jarenlang seksueel misbruiken van een vrouw met een verstandelijke beperking. Daarnaast had hij kinder- en dierenporno in bezit. Van de straf is één jaar voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar.

SnackbarHeino20.jpg

Tientallen boetes uitgedeeld na negeren eenrichtingsweg grens Beek

In totaal zijn er al tientallen boetes uitgedeeld op de Eltenseweg in Beek aan automobilisten die de eenrichtingsweg negeren. De maatregel is sinds vorige week woensdag van kracht om het sluipverkeer te weren. De gemeente Montferland geeft aan dat op basis van de herkomst van de bekeurden, het lijkt alsof het sluipverkeer geweerd wordt.

JanMeijerKelnerOverleden.jpg

Achterhoekse kelner Jan Meijer overleden

De bekende en geliefde Achterhoekse kelner Jan Meijer (75) is woensdag overleden. Een emotionele oproep van zijn dochter Annika om foto’s, herinneringen of andere verhalen over haar vader te delen ging vorige maand viraal op Facebook. Meijer was bang om vergeten te worden, het tegendeel blijkt waar.

WhatsApp Image 2026-02-18 at 23.36.11.jpeg

Auto belandt in de sloot bij Lichtenvoorde

Bij een eenzijdig ongeval in Lichtenvoorde belandde woensdagavond een bestuurster met haar auto op de kop in de sloot. Het ongeval gebeurde in het buitengebied op de Poelhuttersslatdijk.