gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

IJzevoorde start schooljaar zeer sportief

c5e125117206cedb5e14b0d22756878c.jpg
Redactie REGIO8 |

“We willen graag dat alle kinderen van groep één tot en met acht bewegend beginnen aan het nieuwe schooljaar”, aldus schoolleider Wineke Spaan. “Alle kinderen, juffen en ouders zijn enthousiast.” Het idee voor het sportevenement is ontstaan na een teruglopende deelname bij de avondvierdaagse van afgelopen jaar. “Omdat veel kinderen en ouders daaraan niet meer mee willen doen hebben we dit idee gelanceerd.”

De leerlingen van groep vijf tot en met acht gingen woensdagmiddag op bezoek bij tennisclub de Vijverberg in Doetinchem. Daar kregen zij een workshop van tennisleraar Arjan Pastoor. “Ik vind dit heel leuk en ook veel leuker dan de avondvierdaagse omdat je lekker kan bewegen”, legt leerling Annemijn uit. Ook leerling Aaron is enthousiast over de sportdriedaagse. “Omdat je drie sporten kan uittestten en er daarna misschien op kan.”

Hele jaar in beweging
Volgens Spaan blijven de leerlingen het hele jaar door bewegen. “De bovenbouw doet capoeira en de onderbouw doet yoga. Daarnaast hebben we een prachtig plein waar kinderen heel goed kunnen bewegen en spelen.” Als het aan de school ligt komt er volgend jaar een tweede editie van het evenement.

De sportdriedaagse duurt nog tot en met donderdag.

Foto: REGIO8

Lees ook

STILL DEBAT BRONCKHORST0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Bronckhorst gemeenteraadsverkiezing 2026

De acht lijsttrekkers van de gemeente Bronckhorst zijn woensdagavond met elkaar in debat gegaan in het gemeentehuis in Hengelo. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over participatie, leefbaarheid in het buitengebied en windmolens. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Bronckhorst terug.

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Acht lijsttrekkers Bronckhorst woensdag in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Bronckhorst is woensdagavond als vierde aan de beurt bij de streekomroep, dit in samenwerking met RTV Ideaal. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstJORISEVA.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Joris en Eva ten Have in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Joris en Eva ten Have, samen op de kieslijst van Achterhoeks Democratisch Alternatief (ADA) in de gemeente Oude IJsselstreek.

Schermafbeelding 2026-03-11 124346.png

Twee auto’s total loss bij ongeval op A18 bij Doetinchem

Bij een ongeval op de snelweg A18 ter hoogte van de McDonald’s in Doetinchem zijn twee auto’s total loss geraakt. Een automobilist wilde de snelweg oprijden, raakte daarbij in de slip en kwam in aanrijding met een ander voertuig op de snelweg. De snelweg is vanaf de op- en afrit afgesloten.

Grensovergang2.jpg

Gemeenten aan weerszijden grens willen andere aanpak grenscontroles A3

Ongelukken, drukte in de kernen en lange files, de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich zijn er klaar mee. Ze hebben de krachten gebundeld in de vorm van een gezamenlijke brief aan de Duitse minister. Er is een duidelijk doel: de grenscontroles moeten aangepast worden.

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.