Ulft, Netherlands

Honderden katten worden tijdens internationale kattenshow gekeurd

Foto: REGIO8
Sportcentrum De IJsselweide in Ulft was afgelopen zaterdag het decor van de internationale kattenshow van Felikat. Ruim 250 katten van over de hele wereld werden tijdens het evenement gekeurd. Katten kunnen punten halen op basis van hun raskenmerken.
Viggo Zweverink | 1 april 2025 16:44 | Aangepast op 1 april 2025 16:44
“Ieder ras heeft zijn eigen standaard. Ik heb zelf een Britse Korthaar, daar wordt gekeken naar de stand van de oortjes, de staartlengte en de kleur van de ogen”, legt Francisca Steenks van Felikat uit. Karin Jansen, ook van Felikat, geeft aan dat niet alleen het uiterlijk van de kat wordt beoordeeld: “De keurmeester kijkt naar hoe de kat eruit ziet, maar ook naar de gezondheid van het dier. Het is natuurlijk een schoonheidswedstrijd, maar de kat moet zich wel goed presenteren.”

De titel kattenkeurmeester krijg je echter niet zomaar. “De keurmeesters hebben een jarenlange opleiding gevolgd. Ze weten precies waar ze op moeten letten”, aldus Steenks. Ze geeft aan dat de keurmeesters uitgebreide stages moeten lopen, voordat ze zich meester in het keuren van katten mogen noemen.

Niet alle katten kunnen met punten naar huis gaan. Katten die bij de show in Ulft wel een punt halen, kunnen door naar grotere buitenlandse kattenshows. “Stel dat er twee katten zijn in dezelfde kleur, dan moet er toch een keuze gemaakt worden welke kat nou het punt krijgt”, aldus Steenks. Ze geeft aan dat katten met de gewonnen punten in aanmerking komen voor een titelcertificaat. “Daarmee moet je ook naar kattenshows in het buitenland, om daar een certificaat te halen.”

Kattenbaasjes krijgen soms echter wel de waarheid te horen over hun kat, ook als dit niet positief is. “Dit kans soms even slikken zijn. Maar wij zeggen altijd dat je met de mooiste kat naar huis gaat omdat het jouw kat is”, aldus Steenks.

Lees ook

Fietser overleden na aanrijding met busje bij Vragender

Bij een zeer ernstig verkeersongeval in het buitengebied van Vragender is donderdagmiddag een fietse...

Deelnemers Swim to Fight oefenen in water van Hessenbad Hoog-Keppel

De deelnemers van Swim to Fight Cancer Achterhoek kunnen vanaf woensdag elke week gratis trainen in ...

Riolering gooit roet in het eten bij werkzaamheden J.F. Kennedylaan in Doetinchem

De gemeente Doetinchem is momenteel bezig met het tweede deel van de werkzaamheden aan de J.F. Kenne...

Brand in bijgebouw aan Wilhelminastraat in Didam

Bij een bijgebouw van een woning aan de Wilhelminastraat in Didam is woensdagavond brand uitgebroken...

VNG Jaarcongres in 2026 naar de Achterhoek: Oost Gelre en Winterswijk gastgemeenten

In 2026 strijkt het jaarlijkse congres van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) neer in de ...

Samen gas geven tekent Beltrum: laatste stellen nemen hun intrek in huizen van collectief bouwproject Buurseman

Het is het vierde CPO-project in Beltrum: bewoners bouwden aan een nieuwe straat, Buurseman, waar ze...