Ulft, Netherlands

Haattekst aan knuffels in 's-Heerenberg

Meerdere wandelaars hebben zondag knuffels met daaraan briefjes met haatdragende teksten gevonden in parkbos De Plantage rond Huis Bergh in 's-Heerenberg. Over de dader en diens motief is nog niets bekend.
Regio8 | 7 september 2020 13:08 | Aangepast op 7 september 2020 13:08
"Een heel vreemde zaak", vindt 's-Heerenbergenaar Jos Broeks die het voorval in zijn stad ontdekte. "In totaal hebben wandelaars vijf knuffels gevonden." Nietsvermoedend liep hij zondag met zijn hond in het bos toen een mede-wandelaar hem aansprak met een gevonden knuffel in haar hand. Broeks besloot direct melding te maken bij de politie: "Het is belangrijk dat zij hiernaar kijken, want er spelen ook kinderen in deze buurt. Wie weet is er iets met die knuffels gedaan wat schadelijk is voor mens en dier."

De politie nam het voorval zondag uiterst serieus en ging direct op onderzoek uit. "Wij hebben zelf ook iets gevonden en hebben vervolgens een buurtonderzoek gedaan", aldus een woordvoerder. "Hier kwam helaas niets uit, waardoor dader en motief onbekend zijn." De tekst richt zich tot de overheid, zo wordt de regering corrupt genoemd en wordt gesproken over 'pedopolitiek'. Ook wordt verwezen naar de podcast van Lange Frans, de rapper gebruikt het kanaal om onder meer coronabeleid te bekritiseren.

Foto: Jos Broeks

Lees ook

Winterswijk gaat zonder coalitie en met drie wethouders verder

Na weken van bestuurlijke onrust heeft de gemeenteraad van Winterswijk besloten om de bestuursperiod...

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...