Ulft, Netherlands

Grens is rode draad tijdens Dinxperience

Dinxperlo stond afgelopen weekend samen met de Duitse buurplaats Suderwick in het teken van de grensoverschrijdende Dinxerpience. Op de dag dat Nederland door het buurland werd aangewezen als risicogebied in verband met de coronasituatie gaven 45 artiesten met honderden bezoekers optredens over het gezamenlijke verleden.
Regio8 | 19 juli 2021 17:18 | Aangepast op 19 juli 2021 17:18

“We zijn op historische grond, want Dinxperlo en Suderwick zijn al eeuwen met elkaar verbonden”, vertelt organisator Lex Schellevis. “We hebben een bijzonder programma gemaakt om dat te vieren.” Meer dan veertig verschillende artiesten gaven voorstellingen tijdens Dinxperience. Rode draad bij de vertelde verhalen en gespeelde muziek was de beleving van de grens, legt Resie Overgoor-Rexwinkel in onvervalst dialect uit. “Ik heb gewoon wat herinneringen opgehaald en anekdotes verteld over mijn eigen leven”, zegt de voormalig lerares, die bijna veertig jaar voor de klas stond in haar geboorteplaats. “Het heeft allemaal te maken met de grens, met de geute, hier in Dinxperwick.”

Waar de grens jarenlang nauwelijks gevoeld werd, is dat door de coronacrisis veranderd. Dat merkte Schellevis bij de eisen die door overheden werden gesteld voor het organiseren van Dinxperience. “De vergunning bij de gemeente Aalten is heel anders tot stand gekomen dan de toestemming in Bocholt”, zegt de organisator, die aangeeft dat onder meer door vaste zitplaatsen goedkeuring werd gekregen. “Beiden hebben uiteindelijk volmondig gezegd dat ze het zien zitten. Ik zie overal blije gezichten, ik word er zelf hartstikke blij van.”

Optredens
Overgoor-Rexwinkel was in ieder geval blij dat zij na haar eigen voorstelling ook bij andere artiesten kon kijken. “Ik mag natuurlijk overal gratis naar binnen”, zegt de Dinxperlose, terwijl ze wijst naar haar polsbandje. “Ik ga zeker nog naar wat andere dingen kijken. Naar Rocco Ostermann ga ik heen en ook Hans Keuper staat nog op het lijstje. Dat komt helemaal goed.”

REGIO8 zendt komend weekend een uitgebreide special uit over Dinxperience.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroepen Antenne Niederrhein en RN7.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

Lees ook

Suzan & Freek gaan deze zomer toch optreden: ‘Genieten is voor ons muziek maken’

Het Achterhoekse duo Suzan & Freek gaat deze zomer optreden, ondanks de ongeneeslijke ziekte van Fre...

Een keer rustige politieke week in Winterswijk: over aanpak lichthinder en vergroening winkelstraat kun je niet tegen zijn

Na roerige politieke weken, lijkt de rust in bestuurlijk Winterswijk weer teruggekeerd te zijn. Van ...

Supporters in de rij voor clubhistorie van De Graafschap: ‘Het is een aardige unit’

Tientallen Superboeren stonden donderdagavond in de rij bij stadion De Vijverberg om een stukje club...

Zwoele zomernachten in aantocht voor de Achterhoek volgens weerboer Gerrit

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Tieners bezaaien schoolplein met glasscherven in Lochem

Een groep minderjarige jongeren heeft vorige week een hoop glasscherven achtergelaten op het schoolp...

Mountainbiker gewond na aanrijding tussen Beek en Zeddam

Bij een aanrijding nabij Zeddam is vrijdagochtend een mountainbiker gewond geraakt. De weg tussen Be...