Ulft, Netherlands

GL wil vooraf discussie voeren

Regio8 | 19 september 2015 11:18 | Aangepast op 19 september 2015 11:18
Volgens fractievoorzitter Nelson Verheul wordt er nu vooraf heel veel geld uitgegeven aan onderzoek en grondaankoop en heeft de provincie pas op het laatste moment wat te zeggen. "Je merkt dan dat er eigenlijk al te veel geld in gestoken is om nog terug te kunnen. Dan wring je je in allerlei bochten om het toch goed te keuren, dat moet je niet willen."

GroenLinks wil dat het ziekenhuis op de huidige locatie van Wedeo gebouwd wordt, maar het is nog lang niet zeker dat Wedeo aan de Terborgseweg, bij het station, weg gaat. Daarom moet er volgens Verheul nu ook al overleg gevoerd worden. "Als Wedeo niet weggaat, moet er een andere locatie gezocht worden. Daarom moet de gemeenteraad van Doetinchem deze discussie nu al voeren en moet het ziekenhuis op zoek naar andere geschikte locaties. Onder aan de A18 is wat ons betreft geen optie omdat het niet past in het provinciale beleid."

Uit het rapport blijkt dat de locatie onderaan de A18 in strijd is met diverse uitgangspunten. Woensdag wordt er in de commissievergaderingen bij de provincie over het rapport gesproken. Verheul hoopt met het rapport andere partijen over te halen te nieuwbouw niet door te laten gaan.

Lees ook

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...

Het mag van de burgemeester constructiever en zakelijker in de Lochemse raadszaal

ACHTERGROND / Eén zwaluw maakt nog geen zomer. Het is een cliché dat opgeld doet voor de gemeenteraa...

Bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen afgebrand

Een bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen heeft in de nacht van maandag op dinsdag vlam...

Vrouw met breiwerk kijkt op tijdens schorsing debat golfclub: ‘Is het gestopt?’

De aangekondigde schorsing is haar blijkbaar ontgaan. Ze kijkt maandagavond verbaasd op van haar bre...

‘Willem, succes!’ Fractievoorzitter Datema van CDA Lochem verhuist naar Groningen

“Willem, succes!” Dit waren maandagavond de laatste twee woorden die Henk Datema voor de microfoon i...