Ulft, Netherlands

GGD schaalt af na succes van vaccinatietour

De vaccinatietour van de GGD Noord- en Oost-Gelderland (GGD NOG) heeft gezorgd voor bijna tweeduizend nieuwe coronavaccinaties in de Achterhoek. Oost Gelre is de eerste gemeente in Oost Nederland die de negentig procent vaccinatiegraad heeft behaald, wat reden is voor de GGD om af te schalen.
Tim Rondeel | 15 oktober 2021 11:29 | Aangepast op 15 oktober 2021 11:29
"We gaan niet meer standaard iedere gemeente langs met de vaccinatietour", laat een woordvoerder namens de GGD weten. Tot november worden nog kleine kernen in Achterhoekse gemeenten bezocht om laagdrempelig te vaccineren, daarna gaat de tour verder in kleinere vorm. Mede door de rondgang is de vaccinatiegraad in de regio hoog. Oost Gelre tikte als eerste de negentig procent aan, op de voet gevolgd door Bronckhorst (89 procent). Ook Aalten, Berkelland, Oude IJsselstreek hebben met een vaccinatiegraad van 88 procent de grens van negentig in het vizier. Winterswijk (86 procent) en Doetinchem (85 procent) scoren het laagst binnen de regio.

In Aalten zijn tijdens de vaccinatietour veruit de meeste prikken gezet, 714 stuks. Bronckhorst heeft met 96 vaccinaties het laagste aantal prikken op een pop-up locatie. In Berkelland zijn nog geen mogelijkheden geweest om langs te gaan bij de vaccinatietour, maar daar komt aankomende week verandering in. De inwoners van de Achterhoek komen niet alleen voor het halen van een vaccinatie naar de pop-up plekken, maar ook met twijfels die ze kunnen bespreken met een arts. "We vinden het ook heel fijn dat mensen ons weten te vinden voor informatie over vaccineren", aldus een woordvoerder van de GGD.

Burgemeesters trots op inwoners
"Ik wil een groot compliment maken aan onze inwoners, van jong tot oud", laat burgemeester Annette Bronsvoort van Oost Gelre weten. "Door ons te laten vaccineren helpen we niet alleen onszelf, maar ook de ander. Samen komen we uit de coronacrisis." Ook burgemeester Marianne Besselink is blij met de ruim 89 procent die de gemeente Bronckhorst heeft behaald: "Zorgen voor elkaar is onderdeel van het naoberschap dat diep verankerd is in onze gemeenschap. ‘Samen goed gaon’ is ons motto in deze moeilijke tijd."

Foto: REGIO8

Meest gelezen

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

Lees ook

Suzan & Freek gaan deze zomer toch optreden: ‘Genieten is voor ons muziek maken’

Het Achterhoekse duo Suzan & Freek gaat deze zomer optreden, ondanks de ongeneeslijke ziekte van Fre...

Een keer rustige politieke week in Winterswijk: over aanpak lichthinder en vergroening winkelstraat kun je niet tegen zijn

Na roerige politieke weken, lijkt de rust in bestuurlijk Winterswijk weer teruggekeerd te zijn. Van ...

Supporters in de rij voor clubhistorie van De Graafschap: ‘Het is een aardige unit’

Tientallen Superboeren stonden donderdagavond in de rij bij stadion De Vijverberg om een stukje club...

Zwoele zomernachten in aantocht voor de Achterhoek volgens weerboer Gerrit

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Tieners bezaaien schoolplein met glasscherven in Lochem

Een groep minderjarige jongeren heeft vorige week een hoop glasscherven achtergelaten op het schoolp...

Mountainbiker gewond na aanrijding tussen Beek en Zeddam

Bij een aanrijding nabij Zeddam is vrijdagochtend een mountainbiker gewond geraakt. De weg tussen Be...