Ulft, Netherlands

Gemeente vervangt uitkering voor contract

Oude IJsselstreek gaat, nu het uit Laborijn treedt, inzetten op het bieden van maatwerk voor het uitvoeren van de Participatiewet. De gemeente wil daarom alle inwoners die zonder werk zitten vanaf 1 januari 2021 een arbeidsovereenkomst verstrekken in plaats van een uitkering.
Regio8 | 16 juni 2020 16:48 | Aangepast op 16 juni 2020 16:48

"Ieder persoon is uniek, ieder persoon is anders en één maatregel op unieke personen werkt meestal niet", legt wethouder Bert Kuster het voornemen uit, die aangeeft dat een uitkering een soort afhankelijkheid creëert. "Wij vinden dat iedereen mee moet doen aan de samenleving en daar ook de kwaliteiten voor heeft. Mensen hebben geen recht op een uitkering, maar hebben recht op werk." De gemeente wil in eerste dat de doelgroep zoveel mogelijk bij reguliere bedrijven terecht komt. Als dit niet lukt, komt er ook een contract, want dan wil Oude IJsselstreek ze een maatschappelijke baan aanbieden. "In onze maatschappij zijn tal van functies waar op dit moment behoefte aan is", aldus de wethouder. "Denk aan boodschappen doen voor hulpbehoevenden, of wijkconciërges om wijken te begeleiden en problemen door te geven."

Om voor iedere inwoner een geschikte baan te bieden breidt Oude IJsselstreek de intakeprocedure uit, om ook mogelijke achterliggende problemen bij inwoners te kunnen tackelen. Hiermee is het de eerste gemeente in Nederland die op deze manier te werk wil gaan. De signalen vanuit het ministerie zijn volgens de gemeente positief, maar er moet nog wel worden gekeken of dit binnen de wet mag. "En als het niet kan, krijgen we dan experimenteer ruimte?", legt Kuster de vragen uit. "Maar ook als daar geen ruimte voor zou zijn, en inwoners toch een uitkering blijven krijgen, houden we vast aan de uitgangspunten."

Foto: REGIO8

Lees ook

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...

Motorrijder gewond na aanrijding op Liemersweg Doetinchem

Een motorrijder is woensdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een busje op de Liemersweg (N...

Helikopter zorgt voor spektakel bij renovatie Kasteel Huis Bergh

Een opvallend beeld in 's-Heerenberg. Bij Kasteel Huis Bergh werden woensdagochtend met een helikopt...