Ulft, Netherlands

Geen intocht van Sinterklaas in Doetinchem

De intocht van Sinterklaas in Doetinchem gaat vanwege het coronavirus definitief niet door in fysieke vorm. Volgens Jos Tiemessen, activiteitenmanager vanuit Binnenstadbedrijf Doetinchem, is het door de nieuwe noodverordening van de Veiligheidsregio niet mogelijk een intocht te organiseren, waarvoor een evenementenvergunning nodig is.
Regio8 | 15 oktober 2020 15:48 | Aangepast op 15 oktober 2020 15:48
“We moeten een groot, maar begrijpelijk offer brengen”, zegt Tiemessen over de situatie. “We hebben met de betrokken partijen de laatste tijd gekeken naar mogelijke coronaproof alternatieven, maar door de nieuwe noodverordening kunnen we niets meer.” Hiermee doelt de activiteitenmanager op het verbod op evenementen waar een vergunning voor nodig is. Een mogelijk initiatief als een drive-in intocht valt daardoor in het water. Toch gaat Tiemessen niet bij de pakken neerzitten: “We kijken volgende week met de betrokken partijen hoe we op een creatieve en innovatie manier toch iets kunnen organiseren.”

De activiteitenmanager benadrukt dat ze hierbij niet de mazen in de wet opzoeken: “We weten allemaal waarom we weer in deze situatie zitten. Ons gedrag van de laatste maanden heeft onder meer gezorgd dat de sinterklaasintochten niet doorgaan.” Ondanks het grote offer heeft hij er wel vrede mee: “Gezondheid staat op één. Dan maar geen optocht, want we willen mensen op geen enkele wijze in gevaar brengen."

Foto: REGIO8

Lees ook

Nieuw festival net over de Duitse grens gaat culinaire hoogstandjes bieden

‘Mooiage’ heet het nieuw georganiseerde foodfestival waar ook Duitse en ook Nederlandse muziekarties...

Inwoners van Hummelo kunnen voor het eerst 'hun' kerktoren beklimmen

Inwoners van Hummelo en andere geïnteresseerden konden donderdag de meer dan honderdvijftig jaar oud...

Raad Lochem stemt in met voorstel om woningsplitsing mogelijk te maken

Woningen in Lochem kunnen voortaan gesplitst en gedeeld worden. De gemeenteraad ging dinsdag unaniem...

Man raakt bekneld bij eenzijdig ongeval op N18 bij Harreveld

Bij een eenzijdig ongeval nabij Harreveld op de N18 is donderdagochtend een persoon gewond geraakt. ...

Water drinken gestimuleerd in de Achterhoek: ‘Ik gun het iedereen dat zij lekker in hun vel zitten’

Van 10 juni tot en met 16 juni is het de Achterhoekse Waterweek. Deze actieweek wordt voor het eerst...

Gemeente Montferland sluit grens Beek voorlopig niet meer af: ‘We gaan eerst evalueren’

Nu de grenswegen tussen Beek en Elten weer open zijn kan de gemeente Montferland terugkijken. Om na ...