Ulft, Netherlands

Forse stijging uitkeringen in de Achterhoek

Het aantal verstrekte WW-uitkeringen in de Achterhoek is in de maand april fors gestegen. In vergelijking met een maand eerder waren er 518 meer inwoners die de uitkering ontvingen, een stijging van 2,5%.
Regio8 | 20 mei 2020 12:52 | Aangepast op 20 mei 2020 12:52
Het UWV meldt dat er eind april in totaal 3.984 WW-uitkeringen werden verstrekt in de Achterhoek. In vergelijking met een jaar eerder, in april 2019, zijn er 228 meer inwoners die de uitkering ontvingen. De regionale uitzendbranche (+59,5%) en de horecasector (+40%) kennen volgens de instantie de grootste procentuele stijging in vergelijking met maart. Het hoogste aantal uitkeringen in de regio wordt verstrekt in de gemeente Doetinchem met 908, dat staat voor 3% van de inwoners van de gemeente.

Opvallend is verder dat vijftig procent van de WW-uitkeringen in de Achterhoek worden verstrekt aan mensen die ouder zijn dan vijftig jaar. In heel Nederland ligt dit aandeel op 39%. De meeste WW-uitkeringen in de Achterhoek worden verstrekt in de uitzendbranche (646), gevolgd door commerciële dienstverlenging (586) en zorg en welzijn (550).

Foto: REGIO8

Lees ook

Doetinchem draagt Koningsdag-stokje over aan Dokkum: 'Ik zou Normaal willen overnemen'

Het is inmiddels alweer bijna acht maanden geleden, maar toen stond heel Doetinchem op zijn kop tijd...

Groei van het aantal pabo-studenten zet zich voort in Doetinchem

Iselinge Hogeschool in Doetinchem ziet dit studiejaar opnieuw een groei in het aantal nieuwe student...

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...