Ulft, Netherlands

Erna verblijdt voedselbanken met pakketten

De voedselbanken in de regio hebben duizenden euro's en honderden voedselpakketten cadeau kregen dankzij een uit de hand gelopen actie van Erna Mecking. De eigenaresse van Erna's Boutique in Ulft vierde het 20-jarig jubileum van haar winkel met een inzamelingsactie.
Kevin ten Dolle | 16 december 2020 12:13 | Aangepast op 16 december 2020 12:13

"Ik wilde graag 250 kerstpakketten inzamelen en die actie duurde zes weken, alleen binnen twee weken had ik die 250 pakketten al bij elkaar", aldus eigenaresse Erna Mecking. "Toen hebben we ingezet om voor alle cliënten van de Voedselbank Doetinchem en de Voedselbank Oost-Achterhoek een pakket te verzamelen en dat is ook gelukt. We hebben voor alle 625 cliënten een tas met wat lekkers erin en ze krijgen allemaal een kerstpakket." De voedselbanken waren overdonderd door alle etenswaren die zij overhandigd kregen. Volgens Manita van den Berg, bestuurslid van de Voedselbank Oost-Achterhoek, betekent het veel voor beide voedselbanken en hun cliënten: "We zijn een tijd stabiel gebleven, maar de laatste drie weken hebben we een stijging gehad van 25 cliënten. Onze voedselvoorraad werd minder en dus hebben we heel veel etenswaren nodig."

Naast de 625 kerspakketten stond de voedselbank Oost-Achterhoek en de voedselbank Doetinchem nog een grote verrassing te wachten. Mecking had naast voedsel ook nog eens een bedrag van ruim 12.000 euro opgehaald. In Doetinchem hebben ze al een bestemming voor de gift: "Die verrasing was heel groot", zegt Jan Radstake van de Voedselbank Doetinchem met een glimlach van oor tot oor op zijn gezicht. "Dat hadden we niet verwacht en dat is een mooie start voor een nieuwe auto. We zijn aan een nieuwe bus toe en als je dan zo'n bedrag krijgt heb je al een buffertje. Dan kun je gaan denken over welke bus we willen gaan kopen."

Volgend jaar
Het 21-jarig jubileum van haar boutique verwacht Mecking volgend jaar op een andere manier te vieren: "Maar dat doen we dan niet meer zo groots. Dit vergt wel heel veel tijd en energie."

Foto: REGIO8

Lees ook

Zoektocht naar vermiste tamandua nog altijd in volle gang in Eibergen

Met man en macht en met behulp van zoekhonden, warmtecamera's en drones wordt nog altijd naar de ont...

Ulftse kinderen vieren tachtig jaar vrijheid op acht meter hoogte

Geen rekenen of spelling dinsdag en woensdag voor basisschoolkinderen uit Ulft. Het klaslokaal wordt...

Achterhoek presenteert nieuwe woningdeal: 'We investeren in de leefbaarheid'

De Achterhoek heeft een nieuwe woningdeal opgesteld voor meer woningbouw dan eerder beoogd. In de vo...

Feestzaal Spilman verdwijnt voorgoed uit Beltrum: ‘Eeuwig jammer, maar de jeugd wil hier wonen’

Waar vroeger honderden mensen feestvierden, klinken nu het breken van puin van een sloopkraan en de ...

Rollators in de polonaise: Reurpop nodigt honderden ouderen uit om feest te vieren

Zondagochtend veranderde Reurpop in Ruurlo even in een waar danspaleis voor de 65-plusser. Tientalle...

Nieuwe stakingen NS hebben geen gevolgen op het Achterhoekse spoor

Het NS-personeel gaat dinsdag 17 juni 2025 opnieuw staken. Dat laten de vakbonden VVMC en FNV weten....